Зелена планета
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

У Кривому Розі очікується найспекотніший тиждень року, а можливо – і десятиліття. Продавці кондиціонерів пожвавішали. Причому настільки, що теж перегріли ринок

Широкій вибір кондиціонерів в супермаркеті в Кривому Розі

Пропозиція явно перевищує в Кривому Розі попит, кількість торговців збільшилася мало не на порядок, а конкуренція, що зросла, змушує вигадувати різні маркетингові ходи.

Хоча експерти ринку радять купувати кондиціонери не спекотним літом, а помірним весняно-осіннім періодом, коли ціни на товар знаходяться на мінімумі. Але й зараз розкид цін настільки широкий, що за бажання можна знайти відносно недорогий та досить якісний кондиціонер.

Це можна зробити як онлайн на численних маркет-плейсах в інтернеті, так і безпосередньо в гіпермаркетах або спеціалізованих магазинах.

За особливостями конструкції кондиціонери поділяються на такі типи:

- моноблочні, в яких компресор, теплообмінник, випарник та інші вузли зібрані в одному корпусі (до пристроїв такого типу відносяться віконні кондиціонери, що встановлюються у вікні);

- Мобільні, які отримали свою назву через можливість їх переміщення;

- спліт-системи, що складаються із внутрішнього та зовнішнього блоку, який монтують на стіні зовні будівлі. Залежно від розташування внутрішнього блоку, такі кондиціонери бувають настінні, напольно-стельові, колонні, касетні, канальні та мультиспліт-системи.

На криворізькому ринку є всі види кондиціонерів, але найбільш популярні, звичайно, настінні спліт-системи. Вони більш функціональні і менш галасливі, ніж ті ж віконні моноблочні кондиціонери, і будуть потужнішими, ніж мобільні.

Власне наявність додаткових функцій плюс брендовість і наявність сервісу визначають ціну. Для кондиціонерів лінійного типу їх діапазон знаходиться в межах 9000-20000 грн., для інверторних – 16000-30000 грн.

Лінійні – це ті, які автоматично вимикаються при досягненні заданої температури у приміщенні, а потім автоматично вмикаються; інверторні - які повністю не відключають компресорний двигун, а переводять його в режим тихого ходу. Це дозволяє знизити витрати електроенергії на 30% порівняно з лінійними кондиціонерами.

До того ж, інверторні менш галасливі, дозволяють взимку нагрівати повітря в приміщенні при нижчій температурі за вікном (при морозі до мінус 15-25 градусів, лінійні нижче п'яти градусів вже не функціонують), і вони більш точні у встановленні необхідного клімат-контролю в приміщенні.

Крім охолодження влітку та підігріву взимку, кондиціонери можуть також вентилювати, осушувати, зволожувати, іонізувати повітря в приміщенні і навіть очищати його від пилу, пилку рослин, диму та запаху.

Тому фільтри в кондиціонерах періодично потрібно чистити чи міняти.
Та й раз на кілька років потрібна заправка фреону.
Цей сервіс коштуватиме 1000-2000 грн.

Звичайно, потрібні певні витрати на встановлення та монтаж спліт-системи у вашому приміщенні. В одному із супермаркетів електроніки Кривого Рогу цю послугу пропонують за 6000 грн., в іншому будівельному маркеті – за 4000 грн., приватні майстри – 1500-2000 грн.

Якщо говорити про брендовість, то на ринку можна знайти доступні за ціною спліт-системи хорошої якості торгових марок Akai (Японія), AC Electric (виробництва Таїланду чи Китаю), Dekker, Kentatsu, AUX та Midea (Китай), Electrolux (шведський бренд з виробничими потужностями у Китаї) та інші марки.

До кондиціонерів середньої цінової категорії належить продукція торгових марок Gree та Chigo (Китай), Cooper&Hunter, Carrier та Mc Quay (США), Daikin (Японія), EWT (Німеччина) та інших.

Преміальні моделі можна знайти серед техніки японських брендів Mitsubishi Electric, Panasonic, Daikin, Fujitsu, Mitsubishi Heavy чи Toshiba.

І про актуальну нині тему енерговитратності. За годину кондиціонери споживають від 0,3 до 1,0 кіловат. Лінійні, як уже було сказано, енерговитратніші, ніж інверторні - майже на третину. Але вони й дешевші на ті ж 30-35%.

І варто зазначити, що зараз, через надмірну пропозицію, багато продавців пропонують знижки від 10 до 30% на деякі види та марки кондиціонерів.

Тож користуйтеся моментом.

Сергій КАПУСТІН,
спеціально для рубрики
Товари та Послуги Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Коментарі   

+1 #2   08.07.2024, 09:25
Завдячуючи вiлккулоiдським мордорським бидлогаулятерам місцяни забули, що таке гаряча вода в крані. І якою має бути питтєва.
А завдячуючи іншому, зеленому гiмну - забули, що таке Закон і їхні права, а скоро забудуть, що таке електрика.
Цитата
+2 #1 Волчище-почище 08.07.2024, 05:38
Завдячуючи одному гівнюку місцяни забули, що таке гаряча вода в крані. І якою має бути питтєва.
Завдячуючи іншому - забули, що таке Закон і їхні права, а скоро забудуть, що таке електрика.
Цитата

Додати коментар