1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Сайт Весь Кривий Ріг продовжує публікувати поради нотаріуса Сніжко тим, хто складає заповіт чи готується вступити в права власності по заповіту

270916 15

* При посвідченні заповіту нотаріусу необов’язково надавати документи, що посвідчують (підтверджують) право власності на майно, на яке складається заповіт, достатньо лише паспорту та ідентифікаційного номеру заповідача в оригіналах та відомостей відносно особи, на користь якої складатиметься заповіт. Заповіт можливо складати на майно, яке може бути придбане та/або набуте в майбутньому. Але бажано при можливості надати такі документи для їх аналізу нотаріусу, оскільки при наявності яких-небудь помилок в документах чи їх невідповідності діючому законодавству, їх буде легше виправити або довести до «ладу» за життя заповідача.

* При складанні заповіту присутність необхідна лише самого заповідача. Заповідач з метою уникнення сімейних суперечок може і не розголошувати про складання заповіту своїм спадкоємцям. У будь-якому випадку, спадкоємець, який матиме намір оформити свої спадкові права після смерті спадкодавця, зможе дізнатися про наявність складеного заповіту за Спадковим реєстром, який діє по всій Україні, оскільки при заведенні спадкової справи нотаріусом обов’язково здійснюється перевірка відомостей щодо наявності/відсутності заповіту від імені померлого. Вказана інформація доступна спадкоємцям лише після смерті заповідача та при наявності в них свідоцтва про смерть померлого.

* За свого життя заповідач може неодноразово змінювати заповіт. Скасування заповіту можливо здійснити у будь-якого нотаріуса за заявою про його скасування або шляхом посвідчення нового заповіту з умовою про скасування попереднього. Бажано, але не обов’язково мати при собі оригінал попереднього заповіту або його копію.

* Заповіт можливо складати як один спільний із зазначенням кожного виду майна і його спадкоємця відповідно, або окремо. Усі заповіти будуть однаково чинні. Також при наявності різного виду майна (квартира, будинок, автомобіль, грошові вклади) заповідач може не перелічувати все це майно в одному заповіті, достатньо зазначити, що заповіт складено на все належне йому майно (вказаний заповіт охоплюватиме все майно, як рухоме, так і нерухоме, як те, що належить заповідачу на сьогоднішній день так і в майбутньому).

* При складанні заповіту неможливо позбавити права на спадкування тих спадкоємців, які мають право на обов'язкову частку у спадщині (малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки).

* У разі відчуження за життя заповідачем свого майна (шляхом дарування, продажу), на яке було складено заповіт, заповіт скасовувати не обов’язково, він вже втрачає свою актуальність через відсутність майна, на яке необхідно оформлювати спадкові права.

Якщо виникли додаткові питання, звертайтесь:
СНІЖКО Дмитро Віталійович, приватний нотаріус
50000, м. Кривий Ріг, пр. Поштовий, 1
тел. 462-97-77, 462-90-90
моб. 096-671-64-44

Підготувала до публікації
Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Товари та Послуги Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий