1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Кожна застрахована особа може розрахувати розмір майбутньої пенсії за віком. Допоможе в цьому сервіс «Пенсійний калькулятор». Подробиці – у матеріалі Весь Кривий Ріг

230622 14 min

У Пенсійний фонд звертається чимало людей, які ще не досягли пенсійного віку, проте хотіли б спрогнозувати своє пенсійне майбутнє. Саме вони і є основними «споживачами» послуги «Пенсійний калькулятор».

Оскільки завдяки цьому ресурсу можна підбити певні підсумки трудової діяльності й зрозуміти, що робити і в якому напрямку рухатися, аби поліпшити свої пенсійні перспективи.

Зрозуміло, що сьогодні точно розрахувати, яким буде розмір пенсії, наприклад, 2050 року, доволі складно. Ніхто не може зі стовідсотковою впевненістю сказати, де працюватиме за рік чи два, яким буде рівень цін, інфляції, показників середньої зарплати тощо.

Тому «Пенсійний калькулятор» розраховує умовний розмір пенсії з урахуванням сьогоднішніх реалій. І передусім рівня зарплати на час розрахунку та виходячи з припущення, що весь час до призначення пенсії людина працюватиме офіційно. Саме тому короткострокові прогнози будуть більш точнішими.

Однак, якщо розмір майбутньої пенсії «Калькулятор» визначає гіпотетично, то наявний страховий стаж на сьогоднішню дату порахує точно (якщо ви введете всі необхідні дані до 01.01.2004 із трудової книжки, диплома тощо).

Окрім того, сервіс дає можливість визначити ймовірний вік виходу на пенсію з урахуванням можливо набутого стажу (тобто у 60, 63 чи 65 років).

Для того, щоб скористатись послугою «Пенсійний калькулятор», потрібно:

• зареєструватися на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
• вибрати алгоритм розрахунку пенсії — як за введеними даними, так і враховуючи стаж, який буде набуто на дату настання пенсійного віку;
• актуалізувати дані щодо трудової діяльності — доповнити періоди трудової діяльності з визначенням заробітної плати та відредагувати (за потреби) суми щомісячного заробітку;
• виконати розрахунок пенсії, натиснувши кнопку “Зберегти та розрахувати”;
• переглянути дані щодо розміру майбутньої пенсії з урахуванням страхового стажу на дату розрахунку, а також протокол розрахунку.

Якщо «Пенсійний калькулятор» «не бачить» якісь періоди трудової діяльності в автоматичному режимі, проблему можна вирішити інакше: у сервісі передбачена можливість ввести вручну відсутні періоди трудової діяльності. Зокрема, доступна функція «Очистити та оновити за даними ПФУ». Якщо інформація відсутня, її можна додати за допомогою кнопки «Додати період» і потім натиснути «Зберегти та розрахувати».

Наразі опрацьовується і найближчим часом буде реалізовано функцію автоматичного підвантаження до «Пенсійного калькулятора» періодів трудової діяльності відповідно до оцифрованої трудової книжки.

Важливо, що результати персонального розрахунку пенсії будуть доступні в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Їх можна переглянути в будь-який час.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

«Калькулятор» не робить:
• розрахунок пенсії по інвалідності;
• розрахунок пенсії у зв’зку з втратою годувальника;
• перерахунок пенсії працюючого пенсіонера;
• розрахунок пенсії в разі переходу з одного виду пенсії на інший.

ДОВІДКОВО

Застрахована особа — це фізична особа, яка підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і сплачує самостійно (або за яку сплачує роботодавець) єдиний внесок у встановленому законом порядку.

Страховий стаж — період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачує страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Відповідно до закону мінімальний внесок становить 22% мінімальної зарплати. Із січня по вересень 2022 року розмір такого внеску 1430грн/місяць (6500 х 0,22).

Ми раді бути корисними для вас!

Ліана Паситніченко,
начальник відділу обслуговування громадян №18 (сервісний центр)
спеціально для рубрики
Робота та Вакансії Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар