1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Якщо захворіли звернутися за медичною допомогою до лікаря в країні, де перебуваєте, рекомендує Весь Кривий Ріг. Як документальне підтвердження отримання медичної допомоги та самого факту тимчасової втрати непрацездатності отримати медичний документ. Бажано, щоб у документі діагноз було вказано з використанням міжнародної кваліфікації МКХ-10

060622 14 min

• Зв’язатися з українським лікарем, який перебуває в Україні та має доступ та можливість працювати в ЕСОЗ, за допомогою месенджера чи електронної пошти.

• Надати підтвердження підстави набуття тимчасової непрацездатності — медичний документ (довідка чи виписка), в якому буде вказаний діагноз пацієнта. За потреби лікар може запросити переклад документа українською мовою.

• На підставі іноземного медичного документа лікар створює в ЕСОЗ медичні записи про факт лікування за кордоном та формує медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН). Якщо ваш український номер телефону (який зазначено в ЕСОЗ) у мережі і підключений роумінг — ви отримаєте про це смс-повідомлення в 16-символьному форматі.

• Медичний висновок з моменту накладення на нього КЕП лікаря автоматично передається з електронної системи охорони здоров’я до Електронного реєстру листків непрацездатності.

• На підставі медичного висновку автоматично формується електронний листок непрацездатності. Пацієнт отримує друге смс-повідомлення — від Пенсійного фонду (якщо був вказаний такий канал комунікації).

• Електронний листок непрацездатності надійде роботодавцю пацієнта в його кабінет страхувальника, а також відобразиться в самого пацієнта в його особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду. Пацієнт має повідомити роботодавця про створення йому е-лікарняного будь-яким зручним способом.

• Через 7 днів з дати закриття електронний лікарняний переходить у статус “Готово до сплати”. Це означає, що роботодавець може приступити до опрацювання е-лікарняного і призначення за ним допомоги.

• Роботодавець сформує за вашим лікарняним заяву-розрахунок та подасть її до Фонду соціального страхування України на оплату — саме від дати прийняття Фондом такої заяви залежатиме строк виплати вам допомоги.

• Слідкувати за станом оплати лікарняних і декретних допомог можна онлайн у телеграм-каналі ФССУ: t.me/socialfund. Інформація про стан надходження коштів для виплати допомоги безпосередньо на рахунки роботодавців щодення оновлюється у каналі за тегом #фінансування_страхувальників (орієнтуйтесь на дату прийняття Фондом заяви за вашим лікарняним, її можна уточнити у роботодавця).

• Якщо ж зв’язку з роботодавцем немає, стан оплати лікарняних завжди можна уточнити безпосередньо у відділенні Фонду, де він зареєстрований.

Зазначений алгоритм діє лише для таких категорій непрацездатності:
 захворювання або травма загального характеру,
 догляд за хворою дитиною,
 вагітність та пологи,
 ортопедичне протезування.

Строк дії медичного висновку про тимчасову непрацездатність визначається іноземним медичним документом, але не може перевищувати:

- 30 днів — для категорій “Захворювання або травма загального характеру” та “Ортопедичне протезування” (якщо непрацездатність триває довше, необхідно буде надати актуальний медичний документ);
- 14 днів — для категорії “Догляд за хворою дитиною”, якщо дитина лікується амбулаторно.

Наталія Тищенко,
заступник начальника
відділу обслуговування громадян №18
(сервісний центр)
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар