1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Про деякі питання оплати листків непрацездатності та результати роботи комісії із соціального страхування АТ «Кривбасзалізрудком» розповіла в Кривому Розі прес-служба підприємства

240522 16 min

За працівниками, які виконують свій військовий обов'язок, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві. Слід також зазначити, що на час виконання працівниками обов'язків з територіальної оборони у робочий час, їм також гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку відповідно до частини першої статті 119 КЗпП України.

АТ «Кривбасзалізрудком» виплачує середню заробітну плату зазначеним працівникам, тим самим сумлінно виконує цей соціальний обов'язок в повному обсязі, повідомляє Голова комісії із соціального страхування – директор з виробництва Олександр Меланіч.

Так, починаючи з 24.02.2022 (день оголошення воєнного стану) підприємством виплачено на користь працівників, які захищають Батьківщину, виконуючи свій військовий обов'язок, середню заробітну плату на загальну суму у розмірі понад тридцяти мільйонів гривень.

На період хвороби та/або травми під час виконання працівниками військових обов'язків, останнім продовжується оплата середнього заробітку. Оскільки їм виплачується середня заробітна плата, а трудові зобов'язання не виконуються, то у випадку хвороби та/або травми чи з інших причин в них не настає втрата працездатності. Як наслідок, оплата лікарняних листків за цей період провадиться не підприємством, а ЗСУ.

Водночас на підприємстві діє договір добровільного медичного страхування з АТ «Страховою компанією «Країна», за умовами якого при настанні страхового випадку із застрахованою особою – працівниками підприємства, страхова компанія здійснює медичне забезпечення. Умови зазначеного договору розповсюджуються на всіх застрахованих трудівників підприємства, у тому числі і на тих, хто перебуває у лавах збройних силах України та тероборони.

Тому, якщо Ви чи Ваші рідні, які зараз перебувають на службі і не застраховані, Ви можете подати заяву про страхування.

Щодо питання призначення допомоги по листках тимчасової непрацездатності ситуація вирівнюється. Так, з початку війни портал ПФУ не працював, як наслідок, підприємство тимчасово не мало можливості отримувати своєчасно інформацію про створені е-лікарняні. Лише 18.03.2022 Електронний реєстр листків непрацездатності Пенсійного фонду України відновив свою роботу у повному обсязі. Всі е-лікарняні, які були недоступні через технічні причини, на сьогодні опрацьовані.

На комбінаті комісія із соціального страхування виконує свою роботу. Так, у період з 03.03.2022 до 12.05.2022 було проведено 10 засідань комісій. Розглянуто 3770 е-листків тимчасової непрацездатності, з яких 3689 – передані на оплату; 81 – відмовлено (основними причинами відмови стало знаходження в стані алкогольного сп'яніння; переведення на легку працю; факт оплати паперового листка тимчасової непрацездатності; працівник виконував трудові функції в період відкритого лікарняного).

Ще за 11 листками тимчасової непрацездатності вирішуються питання призначення допомоги.

Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Робота та Вакансії Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар