1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Історію Віталія Косяченка, який власним тілом накрив ворожу гранату ВОГ-17, розповідає Весь Кривий Ріг з посиланням на «31-шу Бригаду ім. генерал-майора Олександра Радієвського НГУ»

Віталій Касяченко з Дніпра віддав життя за Україну

Віталій Косяченко народився в Дніпрі. Змалку дуже полюбляв грати у футбол, відстоюючи гідність ДЮСШ «Дніпро-75».

Після закінчення Дніпропетровського автотранспортного технікуму, пішов працювати в Державну автоінспекцію. У 2003 році здобув вищу освіту на юридичному факультеті у Гірничому університеті в Дніпрі.

У 2014 році росія почала окупацію України, Віталій не зміг лишитись осторонь і приєднався до лав бойового підрозділу. У грудні 2015 року вперше потрапив на Бахмутський напрямок.

Доля уберегла його від смерті: під час висування на лінію зіткнення він сів не в перший, а в другий за рахунком БТР. Перший підірвався на міні, а згодом, коли проводились евакуаційні заходи почався мінометний обстріл. Віталій дивом лишився живим.

По демобілізації пішов у мирне життя.
Працював охоронцем на приватній фірмі.
Життя налагодилось.

У березні 2022 року підрозділ Віталія першим висунувся на оборону позиції від 31-ї Бригади НГУ.

На початку квітня 2022 року близько пів на п’яту години ранку на околиці Рубіжного Віталій знаходячись на замаскованій спостережній позиції помітив через тепловізор техніку противника: бронеавтомобіль «Тигр» з десантом.

Правильно оцінивши кількість ворога та його наміри доповів командиру. З вогневих засобів ураження техніки у захисників на позиції на той момент було лише дві РПГ-18. Не дивлячись на переважаючі сили противника, командиром відділення було прийнято рішення атакувати ворога.

Після ураження гранатометником російського бронеавтомобіля з лівого флангу зав'язався вогневий бій. Віталій влучним кулеметним вогнем вправно сковував дії ворога та дав можливість гранатометнику з другого пострілу знешкодити ворожий танковий кулемет... аж раптом в окоп прилітає 30 мм постріл з ВОГ-17.

Віталій не вагаючись ні секунди, закрив снаряд своїм тілом спасаючи молодших побратимів.

Так героїчно загинув Віталій Косяченко, який з метою збереження життя та здоров’я побратимів, ціною власного життя виборював українську незалежність.

За сумлінне виконання службових обов'язків, відданість Військовій присязі та Українському народові, зразкове виконання службово-бойових завдань, особисту мужність і героїзм у складних умовах загрози життю та здоров’ю солдат Косяченко Віталій Володимирович отримав орден «За мужність ІІІ ступеню» (посмертно).

Назавжди в строю!
Вічна пам'ять всім нашим полеглим героям!

Підготувала до публікації
Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Дніпропетровщини
сайту Весь Кривий Ріг

Коментарі   

0 #2 наталя 11.02.2024, 12:13
світла пам'ять загиблому захиснику
Цитата
0 #1 Міра 11.02.2024, 10:25
Вічна шана Герою
Цитата

Додати коментар


✅ Рейтинг українських казино онлайн з ліцензією КРАІЛ. Найкращі бонуси та фриспіни для нових гравців!

купівля автобусних квитків

купівля залізничних квитків