Як полегшити прорізування зубів у дитини
Коли малюк кладе до рота все, що знаходиться під рукою, приготуйте кілька гумових прорізувачів з шипами, наповнених водою (їх можна купити в дитячих магазинах), і дайте їх дитині. Прорізувачі можна охолодити в холодильнику, але не можна класти їх у морозильну камеру, оскільки дитина може заморозити слизову оболонку рота. Ви також можете дати дитині жувати сиру очищену моркву (але тоді ви маєте бути з нею весь час, щоб вона не подавилася). Також допомагає акуратний масаж ясен невеликою гумовою щіткою (продається в аптеці).
Поради батькам
- якщо дитина весь час пускає слину - надягніть нагрудник, щоб їй не доводилося постійно міняти одяг. Шкіру навколо рота потрібно акуратно висушити, інакше буде подразнення. Якщо шкіра почервоніє, змастіть її дитячим зволожувальним кремом. Рясне слиновиділення призводить до зневоднення організму, тому намагайтеся в цей час частіше прикладати дитину до грудей, а якщо ви годуєте дитину з пляшечки, давайте їй кип'ячену негазовану мінеральну воду;
- дитина не хоче смоктати груди або пляшечку - перш ніж почати годувати дитину, нанесіть трохи гелю для прорізування зубів на її ясна. Якщо це не допомагає, годуйте дитину з ложечки;
- у неї рідкі випорожнення. Це також може бути спричинено прорізуванням зубів. Однак зверніться до лікаря, якщо в дитини блювота, вона виглядає хворою, випорожнюється частіше, ніж раніше, а випорожнення забарвлене слизом або кров'ю;
- у дитини температура. Це не привід для занепокоєння, якщо вона не вища за 38 °C. Якщо вона вища або не спадає, зверніться до лікаря;
- малюк не може заснути через біль у яснах. Дайте йому знеболювальне (парацетамол або ібупрофен для немовлят) перед сном у дозі, що відповідає його вазі та віку. Дозволені як рідкі препарати, так і болезаспокійливі свічки.
Що робити в разі абсцесу в дитини
Буває, що в деяких малюків не прорізуються зуби належним чином. Навколо зуба, що виходить, може бути абсцес або кісти. Тоді необхідна допомога стоматолога. Відвідайте дитячого стоматолога: https://familydent.ua/dlya-ditej/, якщо дитина багато плаче, у неї опухає рот і з рота погано пахне.
Як уберегти дитину від пляшкового карієсу
Є діти, у яких зуби одразу вкриваються чорними плямами. Це карієс. У немовлят його часто називають «пляшковим», тому що він найчастіше спостерігається у дітей, які засинають із пляшкою, повною молока або соку.
Але проблема не в пляшці. Як і в дітей старшого віку, він спричиняється бактеріями із сімейства стрептококів. Дитина заражається ними від дорослих або від старших братів і сестер.
Тому не дозволяйте нікому цілувати малюка в рот або руки (адже малюк кладе їх до рота, переносячи мікроби), а також не робіть цього самостійно, якщо стан ваших зубів залишає бажати кращого. Також не дозволяється лизати соску або чайну ложку, якими потім користуватиметься дитина. Але самих бактерій недостатньо. Для того, щоб вони могли виробляти кислоту, яка руйнує зуби, їм потрібен цукор: вони особливо полюбляють цукор у солодких напоях і фруктових цукрах.
Немовлята, які засинають із повною пляшкою або багато п'ють ночами, насамперед схильні до ризику карієсу на щойно прорізаних зубах. Під час сну знижується секреція слини (яка вдень миє покриті їжею зуби, що знижує зрошення в роті).
Роблячи правильно, ви можете захистити свою дитину від цієї проблеми. Поки в неї немає зубів, протирайте ясна двічі на день ватним тампоном, змоченим у теплій воді. Коли з'являться перші зуби, очистіть їх зубною щіткою, призначеною для немовлят, наприклад такою, яку можна надіти на палець. Не підсолоджуйте напої дитини глюкозою, для зубів набагато краща мінеральна вода. Крім того, не годуйте з пляшечки довше, ніж необхідно - привчіть дитину їсти ложкою якомога швидше.
Коментарі
Вы новостной сайт или рекламно-базарный?
Стрічка RSS коментарів цього запису