1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Кар’єрна переорієнтація: Jooble про кроки для зміни сфери працевлаштування в Україні

 Кар'єрна переорієнтація

Хоч український ринок праці знаходиться на шляху активного відновлення, ряд спеціальностей все ж таки зазнає дефіциту робочих пропозицій. Виходом з ситуації може стати кар’єрна переорієнтація на сфери, які мають більший попит та перспективи для зростання. У цій статті разом з експертами компанії Jooble ми розповімо про основні кроки та стратегії, які допоможуть змінити професію й знайти роботу Київ та в інших містах.

Крок №1. Проведіть аналіз навичок та сильних сторін

При виборі нового напряму діяльності слід орієнтуватися на свої вміння та особисті якості, які допоможуть вам швидко отримати результати. Наприклад, якщо ви маєте відмінні комунікативні здібності, можна розглянути пропозиції у сфері продажів. Або якщо ви є фізично сильною та витривалою людиною, зверніть увагу на вакансію будівельник Київ на сайті Jooble.

Для аналізу сильних сторін можна поставити собі такі запитання:

 • Виконання яких задач приносить мені найбільше задоволення?
 • У яких ситуаціях я відчуваю себе найбільш компетентним та впевненим?
 • Завдяки яким особистим рисам я частіше досягаю успіхів?
 • Які навички мені вдалося засвоїти швидше за інших?
 • Які мої сильні сторони часто відмічаються іншими колегами?

Відповіді на ці питання - це готовий перелік «мʼяких» навичок, які розвинені найбільше. Далі слід тільки визначитися зі сферами, де вони принесуть найкращі результати..

Крок №2. Досліджуйте ринок праці

На шляху кар’єрної переорієнтації експерти завжди радять вибрати вакансію у напрямках з високим попитом на робочу силу. Зазвичай у таких сферах компанії активніше набирають працівників без досвіду роботи та готові навчати всіх необхідних навичок. Перегляньте популярні сайти з пошуку зайнятості, наприклад, Jooble, та дізнайтеся де зосереджена найбільша кількість пропозицій.

Зараз популярними сферами для новачків є:

 • готельно-ресторанний бізнес;
 • роздрібна торгівля;
 • продажі;
 • логістика;
 • маркетинг;
 • будівництво.

Визначтеся з 2-3 посадами, для яких стануть у пригоді ваші знання та вміння. Важливо, щоб обрана спеціальність була не тільки цікавою для вас, але й мала перспективи кар’єрного зростання у найближчі роки.

№3. Переконайтеся, що нова діяльність підходить вам

Перш ніж починати відгукуватися на вакансії у новій сфері, необхідно переконатися в тому, що вас дійсно влаштовують умови роботи. Для цього намагайтеся дізнатися якомога більше про професію:

 • шукайте можливості стажування у різних компаніях;
 • відвідуйте курси та тренінги;
 • приділяйте увагу профільній літературі;
 • стежте за досвідченими спеціалістами та лідерами думок у соціальних мережах.

Також розпитуйте про особливості роботи людей, які вже тривалий час працюють в обраному вами напрямку. Дізнайтеся про актуальну ситуацію на ринку праці, труднощі та виклики на кар'єрному шляху, перспективи зростання.

№4. Складіть план саморозвитку та дотримуйтеся його

У сучасному світі фахівцям без досвіду достатньо важко знайти роботу «з нуля». Спочатку потрібно засвоїти навички, відсутність яких унеможливлює працевлаштування. Щоб зрозуміти, чого саме вам не вистачає для нової посади, переглядайте вимоги компаній у різних вакансіях. Ті, які зустрічаються найчастіше і є основними.

Складіть перелік навичок та продумайте варіанти їх опанування. Наприклад, придбання онлайн-курсів, вебінарів, професійних книг, відвідування майстер-класів, тренінгів, конференцій. Приділяйте навчанню щонайменше 1,5-2 години на день. Не забувайте зберігати сертифікати та дипломи про додаткову освіту, адже їх необхідно прикріплювати до резюме.

№5. Створіть резюме, яке виділятиме вас поміж інших

Вакансії для кандидатів без досвіду зазвичай мають високий рівень конкуренції серед шукачів, тому якісно складене резюме стане запорукою успіху. Щоб підкреслити свій потенціал до зростання та зацікавленість у роботі, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 1. Подавайте інформацію стисло та структуровано. На перегляд одного CV рекрутери витрачають не більше, ніж 30 секунд. Дані у документі мають бути розбиті на блоки. Описувати навички, досвід, досягнення слід короткими фразами або реченнями у вигляді списків.
 2. Намагайтеся вказати будь-який релевантний для посади досвід. Сюди можна додати інформацію про проєкти, до яких ви були залучені навіть частково, стажування, волонтерство тощо. Якщо ж ви зовсім не маєте досвіду, можна замінити цей блок на «Досягнення».
 3. Додавайте посилання на професійні профілі у соцмережах у розділі «Контактні дані». Наприклад, сторінка у LinkedIn або Facebook. Це допоможе роботодавцю дізнатися краще вашу особистість та скласти більш детальне уявлення.
 4. Приділіть особливу увагу блоку «Освіта». Він є одним з найголовніших критеріїв для рекрутерів під час відбору кандидатів без досвіду. Чим більше сертифікатів ви прикріпите до свого резюме, тим краще.
 5. Адаптуйте резюме окремо під кожну вакансію. Перед надсиланням відгуку, переконайтеся в тому, що ваше CV повністю відповідає основним вимогам з тексту оголошення.

Фахівцям, які знаходяться на шляху кар’єрної переорієнтації, також необхідно завжди підкріплювати супровідний лист до свого резюме. У ньому опишіть свої особливі риси, що виділяє вас серед інших кандидатів та мотивації обійняти саме цю посаду. Далі можна сміливо надсилати відгуки та очікувати зворотного зв’язку від роботодавців!

Коментарі   

0 #2   11.07.2024, 09:22
кроки для зміни сфери працевлаштування в Україні ?

ИДИТЕ ПОЖАЛУЙСТА КО МНЕ, Я БЕЗРАБОТНИЙ
Цитата
+1 #1 кіт Матрацкін 10.07.2024, 11:58
Коли уважно вивчили статтю і йдете працевлаштовуватись вас посилають в ТЦК СП на реєстрацію.
А звіттіля виходите зі спеціальністю - стрілок ЗСУ.
Цитата

Додати коментар