1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Як констатує факт «Регіональне управління Сил територіальної оборони "Схід" ЗС України», життя в окопах сильно залежить від погоди, тому коли сніг тане все перетворюється на місиво і пересуватися стає дуже важко

Зона бойових дій на сході України

Бруд налипає на взуття і гарним правилом є очистити від нього черевики перед тим, як увійшов у бліндаж, тому що потім він промокає і навіть боюся уявити, як брудно буде навесні.

У бліндажі важливо підтримувати тепло не тільки для комфорту, а й запобігання вогкості та плісняві. Для цього використовуємо газові обігрівачі, які регулярно змінюємо з кожною зміною - треба забрати порожні газові балони і привезти нові, повністю заправлені.

Заправляємо їх самі і платимо таж самі з своєї кишені. Так само і з матеріалами для оздоблення приміщення. На моїй позиції все оброблено фольгованим утеплювачем, а де вхід, то використовуємо ковдри в три шари для теплоізоляції.

Всередині приміщення можна розділити на спальну та робочу зони. Речі підвішуємо за гаки на стелю та стіни для максимальної економії простору. Одна людина завжди сідає чергувати, а решта завалюється на спальні місця. «Лежка» навіть для мене закоротка, але якщо накидати спальників і повернувшись на бік, можна навіть непогано поспати.

Через деякий час чергового змінює «сплячий» - тепер його черга сидіти на рації і слухати ефір. У робочій зоні бліндажу є стіл, де можна розігріти консерви, закип'ятити для кави води, зробити собі стандартну локшину швидкого приготування або смачнючі бутерброди з ковбасою і сиром.

Ви можете зауважити, що це не найкорисніша їжа, але з собою на зміну ми беремо лише те, що легке у приготуванні і легке на вагу.

Продукти харчування ми зберігаємо в залізних ящиках з-під боєприпасів. Якщо взяти ящики з дерева миші та щури зжеруть їх разом з харчами.

На відкритих полицях лежать різні інструменти та інші неїстівні і необхідні речі для існування в таких умовах.

Іноді доводиться виходити назовні відповісти оперативному черговому чи сходити з нужди. Траншеї закриті маскувальними сітками, але все одно щоб пересуватися по них постійно пригинатися і завжди бути на сторожі. А коли темніє треба слідкувати.

Правильним завжди буде під укриттям масксіті пригинатися при пересуванні по траншеї. Завжди прислухатися до обстановки, а в темний час ще й слідкувати за світломаскуванням. Усередині бліндажу завжди горить світло від павербанків і не можна, щоб зовні було його видно.

На позиціях треба постійно дотримуватись жорстких правил - надто велика плата за їхнє ігнорування.

Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини України
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар


✅ Рейтинг українських казино онлайн з ліцензією КРАІЛ. Найкращі бонуси та фриспіни для нових гравців!

купівля автобусних квитків

купівля залізничних квитків