1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Вельми очікувано, повідомляє Весь Кривий Ріг, Президент відреагував на народну петицію, яка пропонувала дозволити виїзд за кордон чоловікам призовного віку, а в формуванні підрозділів ЗСУ зробити пріоритетним набір добровольців

220522 17 min

Володимир Зеленський миттєво відреагував на петицію, що за лічені дні набрала необхідних 25 000 голосів та містила заклик дозволити чоловікам призовного віку виїзд із країни: «Я не до кінця розумію, до кого ця петиція – до мене ця петиція, чи може батькам тих воїнів, які віддали своє життя за Україну? Коли сьогодні від 50 до 100 осіб гинуть на найбільш складному східному напрямку нашої держави».

«Вони захищають нашу державу і нашу незалежність про яку так всі говорять у світі, але ми її особисто дуже сильно відчуваємо. І тому, коли звертаються до мене з цією петицією, щоб наші чоловіки могли під час воєнного стану виїхати з нашої країни, я вважаю, що це не зовсім до мене петиція. Тому я так і відповім, це якщо по-людськи. А якщо за законом, то за законом у нас є певна кількість днів розглядати будь-яку петицію», - додав Президент.

ПЕТИЦІЯ Олександра ГУМІРОВА

В Україні триває війна. Це війна вільних людей за свободу проти неволі. Проте, деякі законодавчі ініціативи влади мають ознаки відмови від цінностей свободи. Так, наприклад, всупереч логіці, виявляється, захищати свободу необхідно примусово.

Спочатку, всупереч нормам міжнародних конвенцій, поза межами законів України, введено заборону на виїзд з країни майже всім дорослим чоловікам. Тепер розглядається кримінальне покарання за виїзд з країни під час війни аж десятьма роками ув’язнення.

Ці ініціативи не мають нічого спільного із правопорядком. Ці ініціативи лише породжують корупцію і беззаконня. Не буде ефективною у захисті України людина, яку примусом змусили стати «захисником». Не потрібні Україні, країні вільних свідомих людей, методи тоталітарних деспотій. Вільні люди України здатні на основі вільного волевиявлення захистити свою вільну Батьківщину. Треба вірити у Народ України, а не ламати його через коліна.

Ми спостерігаємо черги до воєнкоматів добровольців, яких відправляють додому чекати вакансій. При цьому ті ж воєнкомати полюють на чоловіків біля торгівельних центрів, щоб вручити їм повістки. З якою метою? Тільки хабарі – нічого іншого логіка не підказує.

Ми спостерігаємо як чоловіки на дорогих автівках-іномарках, попри будь-які заборони, вільно виїжджають із країни. Оскільки будь-яка безглузда заборона породжує корупційні схеми. І влада сьогодні сама їх створює для таких «мажорів». Знов-таки, виключно ради хабарів.

При цьому, добросовісні люди, які хочуть і можуть допомагати Україні, не в’їжджають на територію України, оскільки потім не зможуть виїхати і, відповідно, втратять можливість допомагати там, де вони є ефективні. Не кожен повинен сидіти із рушницею в окопі. Багато хто більше ефективні в інших сферах. Зокрема, в бізнесі, податками якого наповнюється бюджет воюючої країни.

Багато чоловіків, які є єдиними годувальниками своїх родин, не можуть наразі виїхати на роботу за межі України. Відповідно, їх родини залишатимуться без грошей, а в Україну не поступатиме валюта.

І заради чого це все? Заради хабарів в кишені негідників? Чи, можливо, щоб відбити у українців бажання захищати Україну і планувати майбутнє своїх родин в Україні? І не треба бравади про «щурів, які тікають з корабля». Всі щури, в тому числі з числа «резидентів 95 кварталу» вже давно втекли. І їх вже випустили ті ж самі корупціонери – Медведчук яскравий тому приклад. А от каратимуть в’язницею тепер не їх, а добросовісних людей.

Закликаємо Президента України:

- скасувати заборону виїзду з території України чоловіків віком від 18 до 60 років і повернути вільний перетин кордону громадянами України;
- переглянути порядок призову під час мобілізації, запровадивши пріоритет призову добровольців;
- посилити відповідальність співробітників воєнкоматів та прикордонних пропускних пунктів за корупційні правопорушення.

Микола СЕРЕДА,
спеціально для рубрики
Новини України
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар