1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Команда Офісу Президента та Уряду, повідомляє Весь Кривий Ріг, розробила план економічного відновлення країни. Як зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко, післявоєнна відбудова держави стане одним з наймасштабніших проєктів з часів плану Маршалла

020522 25 min

9 ключових принципів, на яких базуватиметься план відновлення, у матеріалі Весь Кривий Ріг.

Повний доступ до ринків ЄС та Великої сімки. Це допоможе виробникам інтегруватися у світові торгові ланцюги та наростити експорт. Велика Британія і країни Євросоюзу вже оголосили про скасування імпортних мит на українські товари. Уряд очікує на аналогічні дії з боку урядів США, Японії, Канади.

Отримання статусу кандидата, а потім повноправне членство в ЄС. Кандидатство надасть Україні доступ до структурних фондів Європейського Союзу, що буде суттєвою підтримкою.

Побудова економіки на принципах дерегуляції та лібералізації. По більшості ліцензій та дозволів вже схвалений декларативний принцип для бізнесу.

Налагодження логістичних маршрутів в західному напрямку. Уряд працює над розширенням їхньої пропускної здатності. Вже є перші результати – між Україною та Польщею підписаний відповідний меморандум.

Перехід від експорту сировини до переробки в тих галузях, які дають найбільшу експортну виручку. В сільському господарстві та в металургії завдяки переробці можна буде досягнути її значного зростання.

Розвиток вітчизняного ВПК. Йдеться не тільки про закупівлю зброї, але й виробництво, в тому числі за рахунок трансферу військових технологій. Це дозволить налагодити виробництво максимально швидко у великому асортименті – від стрілецької зброї до засобів протиповітряної оборони. При цьому military-tech буде драйвером розвитку для цивільних секторів економіки.

Самодостатність в енергетиці досягатиметься шляхом збільшення видобування власного газу та розвитком атомної енергетики. За 3-5 років цілком реально отримати енергетичну самостійність.

Кліматична модернізація. Створення нових об’єктів в різних галузях промисловості повинно враховувати принципи «зеленої економіки».

Локалізація не менше 60%. У відновленні України будуть задіяні українські компанії та виробники. Це дасть поштовх економіці, створить нові робочі місця, пожвавить підприємницьку активність.

Переможемо ворога – відбудуємо Україну!

ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини України
сайту Весь Кривий Ріг

Коментарі   

0 #1 Наталя 03.05.2022, 08:48
будемо сподіватися, що відновимо країну швидко
Цитата

Додати коментар