1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Знову у Києві на дві доби мати зачинила у квартирі дітей: 4-річного хлопчика і 2-річну дівчинку. Вони плакали, кричали і кликали на допомогу. Сусіди подзвонили на «102». Подробиці цієї жахливої історії розповів Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба

041117 18

Мабуть, ті не повірили?! Навіть через годину ніхто не приїхав. До справи підключилися активісти, які повідомили чергову частину і Службу у справах дітей.
Через півтори години (!) патрульна поліція таки приїхала і згодом викликала ювенальну превенцію. Поліцейські погодилися на "настойчивые" прохання мешканців вибити двері. До речі, квартира, у якій були зачинені діти, належить відомому кримінальному авторитету. Саме з вікна цієї квартири у червні викинули бійця АТО.
Діти знаходились в антисанітарії, у квартирі на 9-му поверсі - розбите вікно, відкритий балкон, з якого діти могли у будь-який момент випасти! Голодні, їжа відсутня, дитячого одягу також не було! Підгузок 2-річної дівчинки не змінювався декілька днів! Лікарі підтвердили, що діти не отримували належного харчування і догляду.

ВИСНОВКИ (не для крикунів про зраду, а прийняття рішень):
Чому не порушено кримінальне провадження? Чому дані про правопорушення не вносяться в ЄРДР для того, щоб можна було почати розслідування? Чому слідство не вважає це злочином і навіть правопорушенням по відношенню до дитини? Дитина повинна померти, щоб були підстави для розслідування?

ПРО ЮВЕНАЛЬНУ ПРЕВЕНЦІЮ
Розумію, що реформа, розумію, що важко і повільно. Кримінальну міліцію у справах дітей замінили ювенальною превенцією, але по суті нічого не змінилося окрім того, що робота стала менш престижною і кількість співробітників скоротилася більше, ніж вдвічі. Розпорошили функції. Ці працівники так само залучаються до охорони громадського порядку, виконують функції, що не пов’язані з захистом дітей. Ними продовжують «затикати дірки», замість того, щоб вони займалися прямими обов’язками, покладеними на поліцію: по розкриттю злочинів, роботою з дітьми, пошуком зниклих дітей.
Єдиним виходом може бути створення окремого підрозділу, який буде на високому професійному рівні займатися дитячими проблемами. І це буде справжньою реформою!

ПРО BACKGROUND І СОЦСЛУЖБИ
Попередження: щодо матері дітей констатація фактів і в жодному разі не маю на меті виправдати її вчинок!
Ольга, мама дітей, з неблагополучної сім’ї. Росла без матері! У 17 років вже скоїла тяжкий злочин. У 2013 році з 5-місячною дитиною стала на облік бездомних громадян. Але нікого не збентежило, що на облік стала жінка з немовлям (!). Де народжувала? Чому не було супроводу? Місяць тому "викрала" своїх дітей у свого ж чоловіка, який живе також у повному неблагополуччі. Соцслужба не була проінформована про таку родину і тому не надавала допомогу. Дівчина постійно змінювала місце проживання.
Пішов в лікарню зустрітися з дітьми та поспілкуватися з Ольгою. Вони дійсно прив’язані до неї. Для них вона мама. Тим не менш, на вулиці її чекав п’яний співмешканець (раніше засуджений) у неадекватному стані зі своєю дружиною (вся в синцях і п’яна). При цьому чоловік заявив, що готовий одружитися і з Ольгою. Ще одне підтвердження тотального неблагополуччя...
Поки діти залишаються в лікарні. Їхню подальшу долю вирішуватиме орган опіки, далі - суд!

ПРО «+»
1. Небайдужі сусіди, які «наярювали» в поліцію і підключили активістів.
2. Активні волонтери, які уміють «штовхати» поліцію і ССД.
3. Поліцейські, які не побоялися вибити двері.

Дякую Антон Геращенко, що моментально реагує на дитячу біду і змушує відповідно реагувати поліцію. Але якщо система не почне працювати в інтересах дітей (стосується і соціального захисту і роботи поліції) – нічого в країні не зміниться!
* Ще треба встановити період, протягом якого діти були зачинені в квартирі. За версією сусідів – дві доби, за версією матері – 2 години. Матері не вірю.

Підготував до публікації
Льоха ЗЛИЙ,
спеціально для рубрики
Кримінал, Пригоди України
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий