Повноваження по перейменуванню в рамках деімперіалізації та дерадянізації перейшли до облдержадміністрації 27 квітня на термін до 28 липня (3 місяці). Однак досі не оприлюднений перелік об'єктів топоніміки, які ще належить перейменувати по Кривому Рогу, не оголошений збір пропозицій і громадське обговорення нових назв
Тоді як закон про присвоєння назв вимагає проводити перейменування після громадського обговорення, яке, згідно з чинним Порядком проведення такого обговорення, має тривати два місяці.
А згідно з законом про засудження російської імперської політики та деколонізацію топонімії консультації з громадськістю мали б тривати не менше місяця.
При цьому на календарі - 15 липня, термін повноважень збігає 27 липня. А облдержадміністрація та її хвалена робоча група з питань перейменування не сказали ще криворізькій громадськості «ні бе, ні ме, ні кукарєку».
Так само «оперативно» Дніпропетровська ОДА здійснює перереєстрацію релігійних громад, які ухвалили рішення перейти в ПЦУ.
Зрозуміло, що в рамках продовження перейменування слід очікувати емоційного збудження від апологетів побєдобєсія і шанувальників войовничого інтернаціоналізму, як мінімум.
Саме їхні тонкі струни душі берегла наша міська влада, на перших двох етапах перейменування залишивши незайманою понад сотню назв, які підпадають під перейменування згідно із законом.
Наталія ШИШКА,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг