Зелена планета
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Як повідомляє «Військова частина 3011 Національної гвардії України», - криворізькі нацгвардійці Жидкий та Веном розповіли про роль розвідних на Донецькому напрямку: «Для нас Урожайне – вже наче другий дім, ми знаємо тут кожну вулицю, кожне укриття»

Веном та Жидкий земляки-гвардійці з Кривого Рогу

Віталій на псевдо Веном у лавах Національної гвардії України вже декілька років.
На його рахунку це вже 8 ротація, починаючи з 2018 року.

На початку повномасштабного вторгнення у 2022 році Віталій виконував службово-бойові завдання з охорони та оборони важливих державних об’єктів, здійснював ізоляційно-фільтраційні заходи на Херсонському напрямку. Сьогодні нацгвардієць перебуває на черговій ротації на Донеччині у якості розвідного.

Строкову службу Антон на псевдо Жидкий проходив в одній з частин Національної гвардії України, а після звільнення – працював на одному з підприємств Кривого Рогу.

24 лютого 2022 року Антон, не чекаючи повістки, прийшов до ТЦК та мобілізувався, аби захистити свій дім та свою країну. Навесні 2022 року брав участь у боях в районі населеного пункту Новомихайлівка, що на Донеччині.

Пізніше – здійснював охорону та оборону важливих державних об’єктів та виконував ізоляційно-фільтраційні заходи на Херсонському напрямку. Це вже третя ротація військовослужбовця на Донецькому напрямку.

Під час попередньої ротації Веном виконував бойові завдання у розрахунку АГС.
Антон – в окопах на лінії бойового зіткнення.

«Навчання було досить швидким, а остаточно опановували АГС ми вже безпосередньо на позиціях, виконували свою роботу якісно, адже розуміли від нашої роботи залежать життя хлопців що сидять «на нулі», - згадує Віталій.

«Кожен день розпочинався майже однаково – з самого ранку по нас починав працювати ворожий міномет, потім летіли FPV-дрони, після цього відпрацьовувала ворожа авіація» - розповідає Жидкий.

Військові відзначають – зараз росіяни почали активніше застосовувати FPV та розвідувальні дрони на їхньому напрямку, а також збільшилась інтенсивність штурмових дій з боку противника, в тому числі із застосуванням бронетехніки.

Сьогодні бійці виконують важливу функцію розвідних.
Їх головне завдання – супроводжувати зміни, які заступають на позиції.

«В нашій роботі найголовніше – ідеально знати місцевість і бути максимально уважними, адже від наших дій і вчасних команд залежить життя побратимів, яких ми супроводжуємо. Не рідко буває, що ми потрапляємо під мінометний обстріл або роботу ворожої артилерії, і тут нам допомагає наше знання місцевості. В таких ситуаціях важливо не розгубитись, швидко знайти найближче укриття та переміститись туди разом із групою. Ми вивчили кожен підвал, кожну шпарину», - говорять нацгвардійці. Окрім супроводу зміни вони також доставляють на позиції додаткові боєприпаси, медикаменти та здійснюють евакуацію поранених».

«Найбільше мені запам’яталось як я проводив евакуацію одного з військовослужбовців суміжного підрозділу. Після чергової спроби штурму наших позицій він був серйозно поранений та не міг самостійно пересуватись. Я закинув його собі на спину та ніс на собі до визначеної точки. А увесь цей час по нам працювали ворожі дрони та РСЗО», - згадує Віталій.

Юлія ЛАПОЧКІНА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг


Додати коментар