Зелена планета
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Як повідомляє «Криворізький Центр Розслідувань», 13-го листопада КПТМ «Криворіжтепломережа» замовила у ТОВ «Стем Інжиніринг» послуги з розробки проєктно-кошторисної документації для реконструкції котельної пологового будинку на площі Визволення.

201123 2 min

Вартість робіт склала 2 млн. 742 тис. 136 грн. 94 коп. Фінансування проєкту має відбутися за кошти, отримані від господарської діяльності підприємства.
Закупівля проведена без використання електронної системи Прозорро.

Замовник в обґрунтуванні закупівлі пояснив, що 9-го жовтня 2023 року начальниця виробничо-технічного відділу КПТМ «Криворіжтепломережа» звернулася із службовою запискою щодо необхідності розробки проектної документації за проектом «Заходи з енергозбереження. Реконструкція котельні «Пологовий будинок №1» з удосконаленням технологічної схеми з заміною насосів і установкою частотних перетворювачів.

Вже 19-го жовтня на «Прозорро» було оголошено закупівлю на 2,8 млн. грн. Але жоден проектувальник не виявив бажання прийняти участь у торгах. Цю першу закупівлю було відмінено.

За законом, якщо через відсутність пропозицій закупівля відміняється, то замовник отримує право укласти прямий договір із тією фірмою, з якою вважає за потрібне. При цьому підрядник уникає необхідності готувати великий пакет документів, необхідних для участі у тендері. Тому відміна закупівлі – це дуже зручний та цілком легальний спосіб віддати підряд «потрібному» виконавцю.

Так київська компанія ТОВ «Стем Інжніринг» отримала майже тримільйонний підряд на розробку проектної документації для криворізького комунального теплогенеруючого підприємства.

Згідно укладеної угоди, до 31-го березня 2024 року фірма має надати замовнику робочий проект реконструкції котельної пологового будинку.

Проектом замовник передбачив: демонтаж трьох діючих котлів та фільтрів.
Встановлення обладнання з насосом дозатором для пропорційного дозування хімічного реагенту і підживлювальну воду.

Заміну існуючого насосного обладнання з впровадженням автоматизованої системи теплопостачання.

Встановлення 2 мережевих насоса (робочий та резервний), по 3 котлових та рециркуляційних насоса, 2 підживлювальних насоса (робочий та резервний), 2 насоси гарячого водопостачання та 1 циркуляційний.

Замовником рекомендовано насоси Lowara.

Також проектувальник має обґрунтувати доцільність встановлення утилізаторів тепла димових газів. В разі економічної доцільності, передбачити їх встановлення.

ТОВ «Стем Інжніринг» зареєстровано в Києві в листопаді 2017 року Ольгою Піщанською та Русланом Баранніком. Вже в 2019 році фірму переоформили на Ганну Піщанську, Артема Клименка та Руслана Баранніка.

З листопада 2017 року по серпень 2019 року засновниця компанії Ольга Піщанська значилася комерційною директоркою в ТОВ «Стем Інжиніринг».

Ольга Піщанська родом з Кривого Рогу, де працювала у великих приватних компаніях – була начальницею відділу зовнішнього проектування та менеджеркою із закупівель на «АрселорМіттал Кривий Ріг», очолювала відділ закупівель в бізнес-системі олігарха Ріната Ахметова ТОВ «Метінвест Холдинг».

До речі, співзасновник ТОВ «Стем Інжніринг» Руслан Бараннік теж працював на Арселорі – займав посаду заступника директора департаменту інвестицій та інжинірингу.

Справжня слава прийшла до Піщанської після призначення в Антимонопольний комітет України – спочатку на посаду першої заступниці голови АМКУ, а згодом вона сама очолила це відомство.

За припущенням ЗМІ, стрімкою кар’єрою Піщанська має завдячувати родині свого земляка Володимира Зеленського. Ольга Піщанська є близькою подругою та сусідкою першої леді Олени Зеленської ще з часів їхньої загальної юності у Кривому Розі.

Піщанська на всі сто «відробила» своє призначення. За словами редактора видання «Наші гроші» Юрія Ніколова, який уважно слідкує за роботою Антимонопольного комітету, цей орган дуже вправно «підігрує» олігархічному бізнесу.

В вересні 2023 року Ольга Піщанська залишила посаду голови Антимонопольного комітету.

Прізвище Ольги Піщанської до 2019 року було серед засновників та керівників ТОВ «Закупівельні рішення». В 2019 році, після призначення родички на держслужбу, цю фірму також підхопила Ганна Піщанська.

Сьогодні ТОВ «Закупівельні рішення» оформлено на близьких друзів президента Зеленського, авторів «Студії Квартал-95» Бориса Шефіра та Андрія Яковлєва. Youcontrol відносить фірму до групи компаній «Квартал 95».

Тісно пов’язана із Володимиром Зеленським і рідна сестра Ольги Піщанської Світлана. Вона теж «давно знає Володимира, росла з ним в одному дворі», а влітку 2019 року стала директоркою італійської фірми «Сантомасо», бенефіціаром якої до виборів був сам Зеленський.

На цю фірму оформлено володіння 15-кімнатною віллою на італійському курорті Форте-де-Мармі, яку президент «забув» вказати в своїй першій декларації.

Окрім цього, Світлана Піщанська також була серед донорів передвиборчої кампанії Зеленського та його партійного проєкту «Слуга народу», задонативши в загальній складності 445 тисяч гривень.

Можливість подарувати на вибори другу дитинства майже півмільйона гривень Світлана Піщанська пояснила успішною підприємницькою діяльністю.

Комунальне підприємство теплових мереж «Криворіжтепломережа» це підприємство, яке засноване на власності територіальної громади Кривого Рогу. Засновником підприємства та власником його майна є орган місцевого самоврядування в особі Криворізької міської ради.

Основними напрямками діяльності підприємства є: виробництво теплової енергії для забезпечення потреб з централізованого опалення та постачання гарячої води. З 2008 року незмінний директор підприємства – Сергій Мітін.

В 2021 році Державна аудиторська служба провела аудит діяльності КПТМ «Криворіжтепломережа». Проведеним аналізом встановлено, що комунальне підприємство протягом досліджуваного періоду (січень 2014 – червень 2021) працювало зі збитками.

Серед причин збитковості підприємства аудитори назвали: встановлення тарифів на теплову енергію нижче собівартості, прийняття окремих неефективних управлінських рішень, які призвели до недоотримання підприємством коштів, недоліки в частині управління витратами підприємства, а саме, недостатній контроль за якістю виконання підрядниками будівельних і ремонтних робіт та надання послуг, порушення законодавства у сфері публічних закупівель, які призводять до неефективного, зайвого витрачання фінансових ресурсів та ін.

КПТМ «Криворіжтепломережа» вперше спрацювало з ТОВ «Стем Інжніринг» ще в 2021 році. Комунальникам довелося відхиляти економічно вигіднішу пропозицію, щоб замовити розробку проєктно-кошторисної документації «Капітальний ремонт котельні «Пологовий будинок №1». Зауважимо, що на «Прозорро» ми не знайшли закупівель, які б свідчили про реалізацію цього проекту.

В січні 2023 року комунальники повернулися до співпраці із ТОВ «Стем Інжніринг».

Лише за 11 місяців поточного року хронічно збиткове КПТМ «Криворіжтепломережа» замовило у фірми сусідки та подруги дитинства Зеленського проектних робіт на 11,7 млн. грн.

Це десь півтора десятка закупівель, які проведені або як «звіти про договір» або як торги із одним учасником.

Криворізький Центр Розслідувань,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Коментарі   

-1 #1 дурачок криворожский 20.11.2023, 12:39
А что Песщанської? зеленая пика же немытая
Цитата

Додати коментар


✅ Рейтинг українських казино онлайн з ліцензією КРАІЛ. Найкращі бонуси та фриспіни для нових гравців!

купівля автобусних квитків

купівля залізничних квитків