1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Як повідомляє «Криворізький місцевий центр з надання БВПД», Постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2022 р. № 563 внесено зміни у Типовий договір оренди землі, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 р. № 220. Ці зміни містять запровадження норм, передбачених нещодавно прийнятими законами у галузі землі

150522 12 min

Під час дії воєнного стану кадастровий номер у договорі оренди зазначається у разі його наявності.

Право оренди земельної ділянки виникає з дня державної реєстрації договору (у разі коли договір укладено для ведення товарного сільськогосподарського виробництва під час дії воєнного стану).

У разі оренди земельної ділянки (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва під час дії воєнного стану строк оренди становить до одного року; для земельних ділянок сільськогосподарського призначення для закладення та/або вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду) не може бути меншим як 25 років.

Після закінчення строку дії договору оренди землі, укладеного для ведення товарного сільськогосподарського виробництва під час дії воєнного стану, орендар не має переважного права поновити його на новий строк.

У разі укладення договору оренди землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва під час дії воєнного стану права та обов’язки сторін визначаються з урахуванням Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану.

У воєнний час договори міститимуть пункт «Цей договір укладено лише в електронній формі та засвідчується кваліфікованими електронними підписами орендаря і орендодавця (у разі коли договір укладено для ведення товарного сільськогосподарського виробництва під час дії воєнного стану)».

«Цей договір зареєстровано за № _ у Книзі реєстрації землеволодінь і землекористувань _ районною військовою адміністрацією ____ (у разі коли договір укладено для ведення товарного сільськогосподарського виробництва під час дії воєнного стану)».

Тож такі зміни покликані спростити процеси передачі земельних ділянок у користування, що в умовах воєнного стану актуально і дозволить зберегти/ відновити/ запустити/ пожвавити сільське господарство.

Нагадуємо, що власники землі із сільської місцевості мають право на безоплатну вторинну правову допомогу!

Для вирішення проблемних питань у Криворізькому центрі з надання безоплатної правової допомоги можуть призначити адвоката за рахунок держави!

Проконсультуватись можуть усі без виключення, звернувшись до контакт-центру
0-800-213-103.

ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар