1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

В Кривому Розі «Департамент розвитку інфраструктури міста - ДРІМ», керуючись чинним законодавством України надав роз’яснення щодо вимог законодавства у здійсненні діяльності з поховання померлих та інформацію про суб’єктів господарювання, що надають ритуальні послуги

251121 16 min

Кожен з нас стикається з ситуацією, коли з життя іде хтось з рідних чи близьких людей. Всі ми розуміємо, що це неминуче, проте ніколи не можемо бути готовими до цього.
Закон України «Про поховання та похоронну справу» (далі –Закон) визначає загальні правові засади здійснення в Україні діяльності з поховання померлих, регулює відносини, що виникають після смерті (загибелі) особи, щодо проведення процедури поховання, а також встановлює гарантії належного ставлення до тіла (останків, праху) померлого та збереження місця поховання.

Поховання померлого покладається на виконавця волевиявлення померлого. Якщо у волевиявленні померлого немає вказівки на виконання волевиявлення чи в разі відмови виконавця від виконання волевиявлення померлого поховання померлого здійснюється чоловіком (дружиною), батьками (усиновителями), дітьми, сестрою, братом, дідом або бабою, онуком (правнуком), іншою особою, яка зобов'язалася поховати померлого.

Виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася поховати померлого, в установленому законодавством порядку в день звернення видаються:

- лікарське свідоцтво про смерть- закладом охорони здоров’я;
- свідоцтво про смерть та довідка про смерть - відділом державної реєстрації актів цивільного стану.

Особа, яка зобов’язалася поховати померлого, на підставі свідоцтва про смерть звертається згідно із статтею 8 Закону до ритуальної служби з приводу укладення відповідного договору-замовлення на організацію та проведення поховання. Договір-замовлення заповнюється в двох примірниках, один з яких передається замовнику, другий - ритуальній службі. Ритуальні послуги надаються за плату згідно з договором-замовленням.

Ритуальні служби - спеціалізовані комунальні підприємства, що створюються органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом, з метою здійснення організації поховання померлих і надання ритуальних послуг, передбачених необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг.

Відповідно до рішення міської ради від 25.07.2012 №1243, Комунальне підприємство «Ритуал Сервіс Плюс» визначено ритуальною службою у місті Кривому Розі.
З метою встановлення економічно обґрунтованої вартості ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих їх видів, виконкомом міської ради 17.03.2021 прийнято рішення №122 «Про встановлення вартості окремих видів ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку для Комунального підприємства «Ритуал Сервіс Плюс» Криворізької міської ради».

З рішенням можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету у відповідному розділі, а також в адміністративному приміщенні КП «Ритуал Сервіс Плюс» КМР.

Після фактичного укладання договору-замовлення на організацію та проведення поховання між Замовником і ритуальною службою у відділенні ритуальних послуг є можливість отримати реквізити підприємства для оплати в найближчому банківському відділенні з видачею фіскального чека, або через систему електронного банкінгу. Для зручності мешканців, відділення ритуальних послуг облаштовано касовим апаратом.
Відділення ритуальних послуг розташовано в центрі міста на 95-му кварталі, за адресою: вул. Ярослава Мудрого, буд. 48, корп. А, офіс 119.

Кожне поховання та перепоховання померлих реєструється комунальним підприємством у книзі реєстрації поховань померлих. Після здійснення поховання померлого виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого, як користувачу місця поховання (користувачу місця родинного поховання) комунальним підприємством видається відповідне свідоцтво.

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий