1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Весь Кривий Ріг продовжує розмову щодо реконструкції газових мереж та обладнання, послуги щодо чого на експертному рівні надають фахівці Криворіжгазу. На наші запитання відповідає директор з капітального будівництва АТ «Криворіжгаз» Михайло Жих

100621 7 min

- У різного домогосподарства можуть бути різні схеми прокладення газових мереж, що напевне впливає й на підбір необхідного газового обладнання. Тож таке запитання щодо цього – як правильно здійснити підбір саме того обладнання, яке відповідатиме існуючим газовим мережам?

- Передусім зазначу, що для безпечного та економного використання газу наполегливо раджу купувати виключно сертифіковане газове обладнання, а наші експерти допоможуть підібрати енергоефективне обладнання необхідної потужності, виходячи з конкретних умов. Приміром, для опалення рекомендую встановлювати конденсаційні котли. Це, обумовлено, зокрема тим, що в Європі вже на законодавчому рівні заборонено використовувати неконденсаційні котли, тому з часом, переконаний, це може статися і в Україні. Тож клієнтам, які наразі надають перевагу неконденсаційним котлам під час проведення реконструкції, у подальшому, не виключаю, доведеться виконувати необхідну заміну.

Щодо вибору обладнання під час проведення реконструкції, то це справа дійсно індивідуальна. На підбір обладнання насамперед впливають матеріали, з яких створені наявні газові мережі. Наприклад, більшість газифікованих об’єктів сектора приватної забудови мають сталеві труби і чавунні радіатори. Якщо міняти котел і обирати найсучасніший двоконтурний, суперекономічний, то він швидко вийде з ладу при роботі з такою системою. Тому що у сталевих трубах, зазвичай, діаметром 50 мм, з часом експлуатації утворюється вапняний наліт та окалина, які швидко призведуть до засмічення котла. Тому на металеві системи теплопостачання встановлюють котли вітчизняного виробництва, приміром, фірм «Данко» чи «Euroterm»: у них сталевий теплообмінник і камера згорання, завдяки чому вони не такі примхливі при експлуатації за таких умов.

- На що ще варто звернути увагу?

- Насамперед на те, заміна якого саме обладнання передбачається - для опалення, для нагріву гарячої води чи універсальне. Перше, на що потрібно звертати увагу при підборі обладнання, - це, як вже зазначалося, наявний тип системи опалення. Вона може бути поверхнева, радіаторна або повітряна: поверхнева – це тепла підлога або тепла стіна, а радіаторна – це система радіаторів під вікнами. Повітряна система опалення – це спліт-система і фанкойли, які найчастіше встановлюють у комунально-побутових або у промислових приміщеннях.

- Отже, є різниця?

- Звісно. Температура нагріву теплої підлоги зазвичай менша, тому й температура теплоносія потрібна менша, тож від цього буде залежати й потужність газового котла. Особливо важливо це враховувати при котеджних рішеннях, де подібні підходи зустрічаються значно частіше.

Коли система більш класична, тобто радіаторна, то потрібна інша, зазвичай більша потужність. Якщо у клієнта радіаторна система опалення, то керуватися потрібно способом конвекції – вибір котла залежить від опалювальної площі. Наприклад, для опалення приміщення у 100 квадратних метрів потрібна потужність 10 кВт. Якщо потрібно додатково здійснити й підігрів води, тоді котел з маленькою потужністю не підходить.

Для попередніх консультацій щодо цього замовнику дуже варто звернутися до одного з центрів «Клієнтський простір 104.ua», туди ж подається й пакет необхідних документів.

Нагадаємо, що таких центрів у нашому місті нараховується чотири, вони розташовані за такими адресами:
- вул. Віталія Матусевича, 2-а,
- пр. Поштовий, 19,
- вул. Ракітіна, 11,
- вул. Володимира Великого, 29-в

Час роботи - понеділок-п'ятниця з 8.00 до 17.00, без перерви.
Довідкові телефони 46-26-104 або 067-62-92-104.

ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий