hudvin

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Як повідомляють Людмила БУРМАН та профспілка КДПУ, 12 квітня в Кривому Розі у віці 62 років завершив земний шлях ЧИРВА Юрій Іванович (31.03.1959 – 12.04.2021 рр.), кандидат історичних наук (з 1995 р.), доцент (з 2001 р.), викладач, якого за професіоналізм, людяність і добру вдачу любили студенти, поважали й цінували колеги

120421 33 min

Зв'язок Юрія Івановича з нашим університетом тривав понад чверть століття, до серпня 2018 року.

Тут після закінчення в 1984 р. історичного факультету Дніпропетровського державного університету, набуття практичного досвіду вчителя у загальноосвітній школі № 75, у 1992 – 1995 рр. він навчався в аспірантурі при кафедрі історії, яку завершив захистом кандидатської дисертації «Розвиток народної освіти України (1917 – 1932 рр.): історіографія проблеми».

У жовтні 1995 р. був прийнятий на посаду старшого викладача кафедри історії України КДПУ, у 1999 р. переведений на посаду доцента кафедри всесвітньої історії. Вчене звання доцента по кафедрі всесвітньої історії Юрію Івановичу присвоєно в червні 2001 р.

Упродовж професійної діяльності Юрій Чирва успішно поєднував наукову, педагогічну, громадську, просвітницьку діяльність. Був членом навчально-методичної ради університету в 2010 – 2015 рр. Його запрошували опонувати при захисті кандидатських дисертацій з історії. Входив до складу журі олімпіад з історії.

Був відомий педагогічній громадськості міста, області своїми виступами з історичної проблематики. Автор понад півсотні друкованих праць, член авторського колективу підручника «Основы правоведения» (1997, 1998 рр.), учасник міжнародної програми «Друга світова війна і Катастрофа єврейського народу – освітні і дослідницькі аспекти» (інститут «Яд Вашем», м. Єрусалим, Ізраїль). Тривалий час активно співпрацював з українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума», досліджуючи проблему, а також долучаючи до цього своїх студентів.

Інтелект, гумор, глибоке знання історії втілив у цілому ряді просвітницьких, зокрема і молодіжних, проєктів. Зокрема виступив співзасновником міського клубу «Що? Де? Коли?» «Ерудит», організовував його інтелектуальні ігри на базі КДПУ, тренуючи команду історичного факультету.

Організовував зустрічі студентської молоді із правозахисниками (С.Глузман), правоохоронцями, творчою інтелігенцією Кривого Рогу (Г.Гусейнов), учасниками АТО, волонтерами. Дотепер його з теплотою згадують студенти груп ІВІ-97, ІП-02, ІП-07, ІП-12, де Юрій Іванович був куратором.

Нагороджений Почесною грамотою МОН України (2005 р.), грамотою Головного управління освіти і науки Дніпропетровської ОДА (2007 р.), численними грамотами і подяками міської і районної виконавчої влади та КДПУ.

Кінець життєвого шляху у Юрія Івановича видався тернистим.

Та ми пам’ятатимемо його зосереджений погляд, глибокий інтелект, уміння просто розповісти про складне, задати каверзне питання. Уміння бути товаришем.

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий