1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Депутат горсовета Людмила БУРМАН, которая в настоящее время выходит из партии Самопомощь, прокомментировала публикацию сайта Весь Кривой Рог, посвященную мнению родителей фигуристов о ее визите на Ледовую арену

061119 4 min

Подробности - Снова скандал на Ледовой арене в Кривом Роге! Родители выразили протест против съемок депутатом горсовета тренировки их детей-фигуристов

Людмила БУРМАН сообщила, что была удивлена тренировкой фигуристов на Ледовой арене в Кривом Роге, которая проводилась без тренера, без музыки. Музыку спортсмены включали себе на смартфонах.
Также депутата горсовета заинтересовала система оплаты тренировок хоккеистов – родители спортсменов должны покупать «абонементы», из которых потом выплачивается зарплата тренеру.
А теперь о главном, что превращает скандал в СКАНДАЛИЩЕ. Как утверждает Людмила БУРМАН, к ней обратились более десятка родителей фигуристов и хоккеистов, которые пожаловались, что в коммунальной ДЮСШ-1 с них требуют ежемесячно, за посещение детьми спортивных секций, деньги!
С хоккеистов – 1000 гривен в месяц, с фигуристов – 2700 гривен в месяц.
Однако позже на встрече в мэрии прибывшие другие родители, представляющие «большинство», утверждали, что все дети занимаются абсолютно бесплатно, и спортивные занятия ни стоят ни копейки.
Как кажется редакции сайта Весь Кривой Рог, эта история далеко не закончена...

Депутат Людмила Бурман
СКАНДАЛ!
Так назвали окремі публікації з моїм фото. Та чи скандал те, що вчора відбувалося під час ранкових тренувань на Льодовій арені Кривого Рогу?
Очевидно так, якщо пригадати термінову явку директора ДЮСШ №1 до міського департаменту освіти для вивчення деталей мого візиту та пошуку відповіді на питання «Что делать?»
Це навіть скандалище, якщо проаналізувати на відповідність техніці безпеки тренування на льоду двох вихованок без тренера, без музики (вони самі собі її транслювали з телефонів, які тримали в руках), без уваги з боку будь-кого окрім одного з батьків.
Скоріш за все скандал, якщо пригадати різну тривалість занять для дітей різних вікових категорій: 30 хвилин для дітей віком 3-6 років; 35 хвилин для дітей 6-7 років та 45 хвилин для усіх інших (стаття 17 закону «Про позашкільну освіту»). У різновіковій групі, що вийшла на лід о 6.00, тренування тривало 45 хвилин.
Таки скандал, якщо шукати підстави участі в тренуванні хокейної команди 2005 року громадянина Борисовського. Бо стосунки пана Борисовського з ДЮСШ №1 регламентовані цивільно-правовим договором і ґрунтуються на наданні ним платних послуг. У названої ж команди було тренування за розкладом о 7.30 год. І ні про які платні послуги не йшлося.
Як роз’яснила начальник департаменту освіти Тетяна Петрівна Кріпак, така форма стосунків передбачає, що для проходження тренування у пана Борисовського, батьки вихованців, інші особи мають придбавати в ДЮСШ №1 місячні, піврічні або річні абонементи. Із плати за них такий тренер отримує заробітну плату. Кількість годин надання послуги за договором становить 48 на місяць.
Це тільки побіжні, найбільш очевидні висновки. Детальніше будемо розбиратися разом із колегами з постійної депутатської комісії.
Якщо ж оцінювати факт обурення батьків виконанням мною депутатських повноважень в інтересах територіальної громади, то це лише точка зору батьків, яка має цікаву історію.
Початок історія бере в 2013 році, а її апофеозом став рік 2019-й. Але про це в іншому дописі. Зараз же скажу, що в жовтні до мене звернулися близько десятка батьків вихованців груп хокею з шайбою та фігуристів. Вони є учнями ДЮСШ №1 і тренуються на Льодовій арені.
Суть звернення стосувалася двох питань. Перше – булінг з боку тренерів та адміністрації ДЮСШ №1 у формі не допуску вихованців до тренувань, поодиноке застосування фізичної сили та ведення тренувань із застосуванням відбірних матюків.
Друге – вимагання коштів у розмірі 2,7 тис. грн. на місяць з батьків кожної фігуристки та понад 1 тис. грн. на місяць з батьків кожного юного хокеїста. Також йшлося про порушення навчально-тренувального процесу та інше.
Питання винесла на розгляд постійної депутатської комісії з освіти. На другому засіданні до розгляду проблеми виявили бажання долучитися адміністрація та батьки інших вихованців Льодової арени. Присутні на засіданні батьки-опоненти стверджували про відсутність будь-яких претензій до тренерів-матюгальників, про абсолютно безоплатне навчання в спортивних секціях, про відсутність порушень навчально-тренувального процесу і т.п.
Як член комісії, яка кожному виступаючому задавала питання, відчула на собі батьківське невдоволення. Однією з вимог до мене було особисте вивчення фактів, заявлених у скаргах. До того ж і директор ДЮСШ №1 Юрій Суббота, і відповідальний за Льодову арену його заступник Олександр Антохін запрошували приїхати та подивитися стан об’єкту та навчально-тренувального процесу. Засідання відбувалося в п’ятницю, тож у вівторок, аби не відкладати в довгу скриню, я скористалася люб’язним запрошенням адміністрації та поїхала виконувати доручення батьків.
Прибувши на місце о 6.30, задля здійснення контролю за станом комунального майна та його експлуатацією, діючи винятково в інтересах мешканців Кривого Рогу, на податки яких існує ДЮСШ №1, увімкнула відео та почала фіксувати будівлю Льодової арени та її використання. Попередньо представилася як депутатка. За згодою тренерки Людмили Ткаченко примостилася на вказане нею місце так, аби не заважати.
Здивувала реакція присутніх поруч із тренером мам дівчаток. Вони швидко зникли з приміщення, впізнавши мене. Пізніше боковим зором помічала за спиною їхні увімкнені телефони, скеровані в мій бік. Але ж це публічне місце. Хоча зазвичай під час тренувань присутність батьків, а тим паче увімкнених на відеозапис телефонів, була табу. Претензій щодо відеофіксації присутні мами не заявили.
З’явилися претензії після завершення тренування фігуристок. Дві мами обурено вимагали припинити відеофіксацію їхніх дітей без їхньої згоди. Хоча дітей чи будь-кого іншого я не фільмувала. Здійснювалася відеофіксація будівлі та її використання. Роз’яснення про комунальну власність та депутатський контроль за нею мами не сприйняли. Формою несприйняття вони обрали погрози колективного позову до суду.
У таких дописах цитувати закони журналісти не радять. Однак кілька штрихів усе ж зазначу.
Конституція України, як закон прямої дії, кожному гарантує право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір (стаття 34).
Закони «Про освіту», «Про позашкільну освіту» не містять заборони щодо збору та оприлюднення суспільно значущої інформації. Навпаки, вони декларують відкритість і прозорість у діяльності закладів освіти, відповідальність і підзвітність закладів освіти перед суспільством.
Закон «Про статус депутатів місцевих рад» вимагає від депутата виконання контролюючої функції та звернення до відповідних органів за умови виявлення порушення законодавства.
Як людина толерантна, поважаючи право на інакшу думку, дослухалася до батьків і видалила відео з публічного допису. Розмістила інформацію в текстовій формі.
Спокою не дає лише одне: що рухає людьми, які на шкоду власним дітям відстоюють право тренера на булінг. Але це ваше бачення. Мій обов’язок – сприяти відновленню права усіх вихованців ДЮСШ №1 на нормальні умови навчання й тренування.
P.S: Дякую фігуристкам за задоволення, яке ви даруєте людям. Відчула себе захищеною поруч із юнаками-хокеїстами.

Юлия ЛАПОЧКИНА,
специально для рубрики
Новости Кривого Рога
сайта Весь Кривой Рог

Комментарии   

0 #5 Кот 07.11.2019 07:27
Tio
Цитировать
0 #4 Кот 07.11.2019 07:27
Il
Цитировать
0 #3 Кот 07.11.2019 07:26
Ok
Цитировать
0 #2 Кот 07.11.2019 07:26
Ок
Цитировать
0 #1 гость 06.11.2019 12:27
Дилера своего не подскажете ? крепкая у вас дурь
Цитировать

Добавить комментарий