1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Доглянуте подвір’я, відремонтована покрівля, налагоджена робота електромережі, облаштоване енергозберігаюче зовнішнє освітлення – ці та інші блага мають мешканці багатоповерхівок Інгулецького району міста Кривого Рогу, які відмовились від міражних послуг житлово-експлуатаційних компаній і створили об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).
Про чергову успішну історію функціонування ОСББ розповіла Громадянській мережі ОПОРА Крошка Олена Володимирівна – голова правління об’єднання «Інгулець-23», а за сумісництвом керуюча справами ще десяти ОСББ.

 

- Пані Олено, що спонукало вас до створення об’єднань?
Так сталось, що у 2007 році через невідомі для мене причини представники районних виконавчих комітетів активізували просвітницьку роботу щодо Закону України про ОСББ, тим самим стимулюючи жителів створювати об’єднання.
Не менш важливим каталізатором для нас стало байдуже, а часом і шкідливе, ставлення співробітників ЖЕКів до проблем нашого будинку. За час «сумлінної» роботи у нашій двопід’їздній дев’ятиповерхівці, збудованій 1978 року, слюсарі обслуговуючої компанії вирізали та понівечили каналізаційну систему, все стікало в підвал. При цьому керівництво управляючої компанії та інші житлово-комунальні структури не робили жодних спроб нам допомогти.
Тож після низки тематичних зборів співмешканців нашого будинку, що по вулиці Каткова, 41, одноголосно вирішили переходити до самоуправління шляхом створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Зібравши необхідну документацію, 13 квітня 2007 року ми зареєстрували ОСББ «Інгулець-23». Мені запропонували стати головою правління, а оскільки за фахом я електромеханік, було не складно опанувати нову професію.

- Що вдалось змінити в будинку за період самоуправління?
Через брак необхідної інформації та майже відсутність сприяння муніципалітету перші два роки ОСББ існувало лише на папері. Тому у 2009 році ми підписали договір про самообслуговування, проте з балансу міста не знялись.
З цього часу ми почали виконувати нагальні та поточні ремонтні роботи. Нарешті навели лад у підвалі, повністю за власний кошт облаштували каналізаційну систему. 2011 року будинок було знято з балансу міста, завдяки чому ми змогли отримати кошти з міського бюджету для капітального ремонту покрівлі. Наступного року, за тією ж міською програмою, нам здійснили ремонт міжпанельних швів.
У 2015 році я випадково дізналась про програму модернізації ліфтів. Так нашому будинку пощастило отримати абсолютно нові ліфти. Крім цього, замінили труби холодного водопостачання та систему опалення. Далі полагодили освітлення, здійснили ревізію щитків, повністю встановили у них нове обладнання, відремонтували щитову. На сходових маршах установили світлодіодні лампи, а на першому поверсі облаштували датчик руху. Для економії електроенергії та запобігання марнотратства у підвальному приміщенні устаткували автономне реле часу. Тому на жодному поверсі немає вимикачів. Світло постачається у потрібний режим, завдяки чому об’єднання суттєво зменшило споживання електроенергії.
До речі, в ОСББ «Інгулець-40», що за адресою вул. Каткова, 31, де я теж є управляючою, мешканці запровадили систему із сутінковим датчиком. Тепер ми моніторимо роботу різних обладнань в наших будинках, щоб побачити, які з них будуть ефективнішими.
Дивлячись на масштаб виконаних робіт, хочу зазначити, що для повної реновації будинку нам залишилось замінити вікна у під’їздах та утеплити фасад, на що й будемо орієнтувати надалі свої сили.

- Олено Володимирівно, поділіться, будь ласка, досвідом участі у грантових проектах.
Перший досвід я отримала завдяки конкурсу «Місто своїми руками», який щорічно проводить Група Метінвест. Завдяки поетапній участі у ньому ми змогли облаштувати дитячі майданчики, зробити прибудинкове освітлення, насадити зелені насадження на подвір’ях будинків на Каткова, 41 та Каткова, 31.
Також у 2016 році у місті проводився конкурс «Громадський бюджет». Наш проект став одним із переможців, ми отримали гроші для модернізації системи опалення. Повністю вирізали та замінили підвальну розводку, а також установили замість елеваторного вузла індивідуальний тепловий пункт. Вартість обладнання і робіт складала 530 тисяч гривень, з них 480 тисяч гривень – фінансове вливання з міського бюджету.
Наразі ІТП вже установлений, побачити тепловий ефект та економію зможемо вже за кілька місяців.

- Чи брали ви участь у державній програмі «теплі кредити»?
ОСББ «Інгулець-23» таку практику ще не проходив. Проте об’єднання «Інгулець-40» по вул. Каткова, 31 взяло участь у зазначеній державній програмі. 23 грудня 2016 року воно отримало кредит для облаштування енергоефективними вікнами місць загального користування. Наразі вікна у під’їздах вже встановлені, і це суттєво впливає на зменшення теплових витрат будинку взагалі.
Слід вказати, що тариф, враховуючи кредитні зобов’язання, суттєво не збільшився. Наразі він становить 4,05 грн за квадратний метр, до отримання банківської позики він складав 2,58 грн за квадратний метр.

- Чи вплинула ваша управлінська діяльність на інші житлові будинки в районі?
Орієнтуючись на наш приклад, сусідні будинки вирішили також звільнитись від ЖЕКів і створити ОСББ. Деякі з них запросили мене стати управляючою їхніми багатоповерхівками. Адже шлях модернізації будинку наше об’єднання проходило самостійно, оскільки було одним із перших зареєстрованих ОСББ. Зараз під моїм керівництвом функціонує десять таких будинків. Всі вони потроху змінюють як зовнішній вигляд, так і внутрішні системи, що позитивно впливає на стан житла, його комфорт та економію в утриманні.
Варто зауважити: до створення ОСББ потрібно підходити свідомо, з розумінням того, що комфортний будинок – це передусім тривала робота відповідальних мешканців, яка вимагає спільних зусиль, часу, терпіння і коштів.

Анастасія РОМАЗОВА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий