1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Велике обурення викликало призначення на голову Нацполіції Черкаської області голови поліції Кривого Рогу Валерія Лютого, а також намагання призначити головою криворізької поліції заступника Лютого Олександра Гоптарєва

220117 8

Публікується з метою інформування населення про різні точки зору! Редакція сайту Весь Кривий Ріг може бути незгодна з деякими аспектами даного матеріалу

Про ситуацію довкола скандальних призначень розповіли учасники прес-конференції «Поліцейське свавілля проти журналістів та активістів в Черкасах і Кривому Розі» в Києві.
В прес-конференції взяли участь Анатолій Руденко - криворізький правозахисник, Олександр Клягін – жертва свавілля з боку високопоставлених чинів МВС у Кривому Розі, передусім, Гоптарєва; Сергій Федько - керівник Громадянської мережі «Опора» в Дніпропетровській області, представники черкаського «Автомайдану», активіст Андрій Власенко, журналісти Сергій Новіков та Ігор Рудич.
За словами Олександра Клягіна, в 2007 році, коли він був водієм рейсового автобуса в Кривому Розі, його зробили винним в смертельному ДТП за участі сина підполковника СБУ Кулика.
«Я стояв на переході, горіло червоне світло. В цю хвилину в мене в’їхала «Мазда», якою кермував син підполковника СБУ Кулика. Після зіткнення «Мазда» буквально влетіла на пішохідну частину, де насмерть збила молодого хлопця і травмувала дівчину. Гоптарєв, який був слідчим у справі, сфальсифікував свідчення дівчини, що вижила в ДТП, «відмазавши» «мажора», а мене зробивши винним. Мені дали три роки умовно, а потім суд ще й зобов’язав мене виплачувати матеріальну компенсацію родичам загиблого. Хоча експертиза встановила брехливість свідчень сина СБУшника і довела мою невинність в тій трагічній події», - зазначає Олександр Клягін.
Правозахисник Анатолій Руденко також заявив, що Гоптарєв під час роботи в МВС Кривого Рогу відбирав нерухомість і майно криворіжан. Він, за словами Руденка, підпоював молодих водіїв, а потім вимагав підписати документи на передачу майна в обмін на невідкриття проти них кримінальної справи. Одним з постраждалих, що звернувся до криворізьких правозахисників, був і учасник АТО Павло Вовк, у якого Гоптраєв «віджав» квартиру.
Що ж до нового очільника черкаської поліції Валерія Лютого, то тут запитань не менше.
За словами представника черкаського «Автомайдану» Андрія Котиченка, Лютий взагалі не пройшов переатестацію і його мали понизити. Крім того, в часи режиму Януковича Валерій Лютий обіймав посаду радника Харківського міського голови Геннадія Кернеса.
«Ми звернулися до Хатії Деканоідзе з приводу неприпустимості призначення Лютого, вона обіцяла відреагувати. Та буквально за декілька днів подала у відставку, після чого практично одразу Лютого було призначено керівником Нацполіції у Черкаській обл.», - розповідає «автомайданівець».
Активісти також інкримінують Лютому та Гоптарєву небажання розслідувати факти порушень з боку криворізької влади під керуванням Юрія Вілкула.
За свідченнями громадського активіста Андрія Власенка, за часи мерства Вілкула станом на 2014 рік було виявлено недостачу коштів в міському бюджет сумою в понад 7 млн. грн. За словами Власенка, команда Вілкула «відмивала» ці гроші шляхом створення фіктивних комунальних підприємств.
«Попри тиск громадськості, справа по цьому питанню зрушила з місця лише під час Революції Гідності, але стараннями Гоптарєва її було заведено в «глухий кут», - розповідає Власенко.
Що ж до сприяння діянням Вілкула з боку Валерія Лютого, то цей персонаж відзначився побиттям помічника нардепа Єгора Соболєва під час скандальних виборчих перегонів в Кривому Розі восени 2015 року, результати яких були сфальсифіковані на користь того ж Юрія Вілкула і скасовані Верховною Радою.

Інформагенція УІС,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар