1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

В Кривому Розі за це елементарне право воюють мешканці міста, активісти, депутати демократичних сил... Незважаючи на Петицію, спеціальну комісію міськради, штрафах АМКУ, судовим позовам, ПАТ «Криворіжгаз» продовжує свавілля... Чи так важко повернути монополіста в рамки Закону? Чому для більшості криворізької міськради так важко зробити один невеличкий крок на зустріч електорату?

171216 5

Андрей Иванченко (депутат міськради Кам’янського – бувший Дніпродзержинськ)

ПРИНЯТО НА СЕССИИ:
Про упорядкування питань щодо встановлення будинкових (загальнобудинкових) вузлів обліку природного газу

Керуючись Законами України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про захист прав споживачів», «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи численні звернення мешканців міста Кам’янське та на підставі, підтриманого 30.09.2016 на 10-й сесії міської ради депутатами міської ради VII скликання, депутатського запита Іванченко А.Г., щодо заборони ПАТ «Дніпропетровськгаз» та іншим уповноваженим організаціям встановлювати загально будинкові лічильники газу та виконувати будь-які інші роботи (крім аварійних) без надання відповідної документації мешканцям будинку, Кам’янська міська рада ВИРІШИЛА:

1. Заборонити департаменту житлово-комунального господарства та іншим виконавчим органам Кам’янської міської ради, комунальним установам і підприємствам, підпорядкованих міській раді, погоджувати оператору газорозподільних систем (ПАТ «Дніпропетровськгаз» тощо) будь-яку документацію на реконструкцію систем газопостачання, об’єкт якої є виключно або в тому числі монтаж будинкових (загальнобудинкових) вузлів обліку природного газу або будь-яких конструкцій або їх елементів, призначених для встановлення будинкових (загальнобудинкових) вузлів обліку природного газу, без попереднього прийняття відповідного рішення з вказаного питання співвласниками багатоквартирних будинків у порядку, передбаченому ст.10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

2. Визнати будь-які погодження документації на реконструкцію систем газопостачання, об’єкт якої є виключно або в тому числі монтаж будинкових (загальнобудинкових) вузлів обліку природного газу або будь-яких конструкцій або їх елементів, призначених для встановлення будинкових (загальнобудинкових) вузлів обліку природного газу, здійснені будь яким підприємством до прийняття даного рішення, нікчемними, неправомочними та такими, що не підлягають виконанню, у зв’язку із відсутністю повноважень у цих підприємств.

3. Вказати публічному акціонерному товариству «Дніпропетровськгаз» на недопустимість здійснення реконструкції систем газопостачання, об’єктом якої є виключно або в тому числі монтаж будь-яких будинкових (загальнобудинкових) вузлів обліку природного газу або будь-яких конструкцій або їх елементів, призначених для встановлення будинкових (загальнобудинкових) вузлів обліку природного газу, без попереднього прийняття відповідного рішення з вказаного питання співвласниками багатоквартирних будинків у порядку, передбаченому ст.10 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

4. Рекомендувати власникам будинків (квартир), особам, відповідальним за експлуатацію будинків (експлуатаційним організаціям), балансоутримувачам будинків, та оператору газорозподільних систем при врегулюванні між собою договірних відносин щодо зняття показань будинкового вузла обліку, а також забезпечення можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку передбачити умови про попереднє встановлення квартирних лічильників газу за рахунок публічного акціонерного товариства «Дніпропетровськгаз» до початку монтажу будь-яких конструкцій або їх елементів, призначених для встановлення загальнобудинкових вузлів обліку природного газу. У своїх діях використовувати «Роз’яснення-рекомендації» (додаток 1)

5. Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва спільно із юридичним відділом апарату міської ради та Відділом інформаційної діяльності та взаємодії з громадськістю та інформації апарату міської ради підготувати та опублікувати роз’яснення щодо порядку врегулювання договірних відносин, щодо зняття показань будинкового вузла обліку, а також забезпечення можливості проведення монтажу, збереження та здійснення експлуатації будинкового вузла обліку.

6. Вказати ПАТ «Дніпропетровськгаз» на недопустимість порушень прав споживачів Закону України « Про захист прав споживачів» ст. 21 п.п.3,4,7 ч .1 у частині нав’язування таких умов одержання послуги, які ставлять споживача у нерівне становище порівняно з іншими споживачами, порушувати принцип рівності сторін договору, та визначати ціну продукції неналежним чином. Такі порушення Закону України «Про захист прав споживачів» відбуваються у випадках відмови ПАТ «Дніпропетровськгаз» у встановлені індивідуальних засобів обліку природного газу споживачам та нав’язуванні загально будинкових засобів обліку, а у разі відмови погрози переведення споживача на розрахунок за граничними об’ємами споживання природного газу. Такі дії призводить до дискримінуючого підвищення плати за не спожитий газ (замість норми затвердженою Постановою КМУ №203 від 23.03.2016 р. використовуються граничні об’єми без складання акту про порушення відносно до окремого споживача). Акти про порушення складенні до групи споживачів не мають законного обґрунтування.
7. Опублікувати дане рішення та додатки в засобах масової інформації.

8. Направити рішення до НКРЕКП м. Київ, ПАТ «Дніпропетровськгаз», комунального підприємства Кам’янської міської ради «Управляюча компанія по обслуговуванню житлового фонду»» та інших підприємств що мають на балансі багатоповерхові будинки та надають послуги по обслуговуванню житлового фонду, всім головам ОСББ у м. Кам’янське та іншим формам власності що керують справами багатоповерхових будинків.

9. Організацію виконання цього рішення покласти на департамент житлово-комунального господарства та будівництва міської ради (Карпусь), координацію – на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Масленкова О.В., контроль – на постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства (Беспальчук М.Г.).

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар