1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

У 2016 році Інститут енергозбереження та енергоменеджменту Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» спільно з Університетом прикладного менеджменту (м. Мангейм, Німеччина) реалізували міжнародний проект «Професіоналізація і стабілізація енергетичного менеджменту в Україні»

231016 10

В рамках проекту відбувся конкурс серед співробітників обласних державних адміністрацій таорганів місцевого самоуправління, які працюють у сфері енергозбереження. Його учасники з усіх регіонів України представляли ідеї щодо зниження споживання теплоенерго ресурсів.Переможцями визнали 13 найкращих проектів з енергоефективності.
Про участь у міжнародному конкурсі розповіла кореспонденту Громадянської мережі ОПОРА спеціаліст відділу з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій виконкому криворізької міської ради Ляна Валентинівна Буравльова. Саме вона представила на розгляд закордонних експертівсвій проект на тему «Реалізація енергоефективних заходів у м. Кривий Ріг». І отримала перемогу.
«Мій проект був націлений на проведення комплексних енергоефективних робіт. Я включила найдоцільніші заходи, необхідні і можливі для реалізації в нашому місті, щоб знизити витрати енергоресурсів. У проекті вказані пропозиції щодо переведення бюджетних освітніх і лікарняних установ, які опалюються газовими котельнями, на твердопаливні. Зазначу, що наш відділ енергоменеджменту вже працює над реалізацією цього задуму. У світі намагаються відійти від традиційних джерел енергії та перейти на альтернативні. Проектом також запропоновано використовувати Криворізький полігон з твердими побутовими відходами для переробки та отримання біогазу для роботи когенераційних установок. Для оптимізації споживання електроенергії я наголосила на необхідності встановлення світлодіодних ламп та автоматизованих систем управління вуличного освітлення. На теперішній час цізаходитакож реалізуються в нашому місті.», –розповіла Ляна Валентинівна.
Обрані 13 енергоменеджерів прослухали лекції відомих німецьких професорів у сфері енергозбереження та отримали неоціненний досвід, необхідний для результативної подальшої роботі.
Семінари проводились 26-27 травня та 16-18 червня у Києві, 19-25 червня – у містах Боттроп, Дортмунд і Мангейм (Німеччині).
Після завершення курсу лекцій учасники захистили свої проектні ідеї та отримали сертифікати.
Українські енергоменеджери ознайомилися з досвідом великих компаній-виробників електроенергії в Німеччині, відвідали Мангеймську вугільну ТЕС. У м. Боттропі розповіли про новітню технологію очищення повітря від вуглекислого газу за рахунок використання інноваційної тротуарної плитки.
Крім того, у Німеччині переможці проекту відвідали два пілотні будинки. В одному для отримання теплової та електричної енергії використовуються тільки альтернативні джерела енергії, а в іншому впроваджена система Smart Grid.
За словами Ляни Буравльової, українці отримали знання та досвід, які необхідні для подальшої роботи. А що стосується подальшого розвитку Кривого Рогу, то німецька сторона обіцяла технічну та консультаційну допомогу при впровадженні енергозберігаючих проектів.

Анастасія РОМАЗОВА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар