1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Как сообщает депутат Центрально-Городского в Кривом Роге райсовета Андрей КУШНИР, его дочь получила опасную травму головы. Виновато ли в этом происшествии Управление образования Кривого Рога, которое «оптимизирует» школы так, что в коридорах учебных школ стоят парты, которые несут опасность для учащихся?

220916 10

220916 11

По иронии судьбы Андрей КУШНИР один из тех, кто боролся с решением гороно...
- Вчера в Школе №20 произошло ЧП. Моя дочка Анастасия тяжело была травмирована, а именно глубокое рассечение брови, травмировано носовую полость и подбородка, - рассказывает депутат. - Все произошло в коридоре на продленке: мальчик толкнул, и она об угол парты рассекла себе бровь. А виновато во всем этом Управление образования города и Районный отдел образования, потому, как согнали две школы в кучу - №1 и №20. Кабинетов на всех детей не хватает, и вынужденно поставили парты в коридоре, чтобы первоклассникам было где проводить продленку.
- Сколько ещё в нашем городе будет проходить уничтожение школ? И сколько ещё должно быть травмировано детей, чтобы наш Мэр вспомнил о сфере образования? Наши дети скоро будут ненавидеть фонтаны, парки, праздники потому, что деньги в городе на это есть, а на ШКОЛЫ нет, - заканчивает рассказ Андрей КУШНИР.

Хотелось бы уточнить – это не ошибка сайта Весь Кривой Рог. В нашем материале упоминаются школы №20 и №30. Именно в две школы расбросали учеников «оптимизированной» школы №1.

Для того, чтобы понять суть проблемы, прочтите информацию от депутата горсовета Юрия Цюпы (БПП)
- Хочу внести ясність в пост шановного Олег Подкопаев про ситуацію з 10 та 30 загальноосвітніми школами, дещо звернувшись до хронології.
Батьківський колектив учнів 10 школи звернувся до Татьяна Богодистова та Андрей Кушнир, з проханням повернути за юридичною адресою педагогічний колектив та учнів 10 школи, місце яких зайняли відділ освіти Центрально-Міської районної у місті ради та об'єднана бухгалтерія (далі-відділ освіти) бо відрізок шляху, який долають учні до 30 школи, значно збільшився.
Пікантність ситуації полягає в тому, що відділом освіти було видано наказ, де перелічені причини переведення школи 10 в приміщення школи 30, головна - це економія бюджетних коштів. Також заслуговує уваги формулювання "тимчасово".
Але про яку економію йде мова, коли 117 учнів виселили з приміщення, а їх місце зайняли 49 дорослих з відділу освіти?
Вкладаємо, щоб економити. Саме так виглядають дії відділу освіти, бо лише за 2015 рік на ремонт в школі 10 було витрачено 453 000 грн.
Депутати Центрально-Міської районної у місті ради від "Солідарності" Богодістова Тетяна та Кушнір Андрій зустрілись з представниками інших політсил Ігорь Железняк, Олексій Постнов, Шпак В., Юрченко Тарас (вибачаюсь,кого не згадав) для об'єднання зусиль з вирішення піднятого питання. Майже усі перелічені депутати зголосились взяти участь в проведенні комісійного обстеження школи 10 до початку навчального 2016-2017 року.
Приїхавши в приміщення школи номер 10, депутати звернулись до заступника нач. відділу освіти з проханням пояснити та надати документи, які б підтверджували юридичні підстави знаходження відділу освіти в приміщенні школи, а також розповісти про суму зекономлених бюджетних коштів та надати необхідну додаткову інформацію.
Депутатам в категоричній формі було відмовлено з мотивуванням,"керівництво забороняє" (увесь цей час розмова відбувалась з кимось по телефону). Незабаром з'явилася і начальник відділу, яка теж депутатам пояснювала, що їй потрібно зателефонувати і якщо керівництво дозволить, то документи депутатам нададуть.
Та в цей день фортуна була не на боці депутатів місцевих рад. Викликавши поліцію, котра до речі теж намагалась роз'яснити працівникам відділу освіти щодо неправомірності їх дій і дати змогу виправити ситуацію, написавши заяву про неправомірні дії посадових осіб та склавши акт обстеження шкільного навчального закладу, депутати залишили приміщення і перемістились до школи 30.
В 30 школі теж не обійшлося без сюрпризів. Лише деякі з них: вчительську переобладнали в навчальний клас, учителів перемістили до бібліотеки, в туалеті в кабінках немає дверей, санітарні норми в класах порушені. Два педагогічних колективи, два завучі, два завгоспи.
Після цього до Центрально-Міського відділення поліції була подана заява про вчинення кримінального правопорушення за ст.351 КК України. Однак заявникам було відмовлено у внесенні до ЄРДР їх заяви.
Листи до виконкому Криворізької місткої ради з проханням повернути школу номер 10 в своє приміщення, залишились перекладанням відповідальності на плечі Центрально-Міської райради.
Боротьба за повернення 10 школи лише входить в активну фазу. Саме сьогодні суд зобов'язав Центрально-Міський відділ поліції внести до ЄРДР заяву про вчинення кримінального правопорушення службовим особами відділу освіти за ст.351.
Дякую усім,хто прийшов нас підтримати Щербина А., Коваль А., Немченко А.
Наступним кроком буде звернення до компетентних органів щодо цільового використання бюджетних коштів на приміщення школи,адже вона використовується не за призначенням.
Але виникає питання, чому управління і відділи виконкомів працюють не для криворіжців, а проти них?
Чому посадові особи дозволяють собі при взаємодії з громадськістю використовувати телефонне право і усні вказівки згори, замість законів України?
Невже наше місто настільки бідне і чому знову страдають найнезахищеніші - діти. Скільки потрібно пройти судів,щоб школа повернулась на своє законне місце.
У місті тихенько починають закривати школи і це називають терміном "оптимізація". Хочу спитати,яка політична сила йшла на місцеві вибори з гаслами "Закриємо школу" або "Оптимізуємо школу"?
То може час стати відвертими?

Юрий ПОТУПЧИК,
специально для рубрики
Новости Кривого Рога
сайта Весь Кривой Рог
фото – Андрей КУШНИР

Добавить комментарий