1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Останні новини для підприємців та бухгалтерів Кривого Рогу

150816 24

Більше 47 тисяч мешканців Дніпропетровщини взяли участь у кампанії декларування доходів громадян
З початку року від мешканців регіону до органів ДФС Дніпропетровщини надійшло 47290 декларацій про майновий стан та доходи, отримані у 2015 році. Загальна сума задекларованих доходів за минулий рік склала 3,36 млрд. грн.
За результатами кампанії «Декларування – 2016» на Дніпропетровщині податок на доходи фізичних осіб до сплати складає 77,3 млн. грн., що на 6,2 млн. грн. більше, ніж в минулому році. Сума військового збору до сплати складає 13,0 млн. грн. Повернення ж з казни у вигляді податкової знижки отримають 7119 громадян на загальну суму 8,5 млн. грн. Про це повідомив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук.
Про одержані минулого року понад мільйонні статки повідомили 295 мешканців Дніпропетровської області. Загальна сума їх минулорічного задекларованого доходу складає майже 1,40 млрд. грн.
Нагадаємо, на відміну від обов’язкового декларування доходів, яке закінчилося 04 травня 2016 року, правом скористатися податковою знижкою кожен громадянин зможе впродовж усього року.
Криворізька північна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

У Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР), який функціонує на веб-порталі ДФС, запроваджено новий розділ - «Ставки податків і зборів».
Криворізька пінвічна ОДПІ повідомляє.
У Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР), який функціонує на веб-порталі ДФС, запроваджено новий розділ - «Ставки податків і зборів». Про це розповів в.о. директора Інформаційно-довідкового департаменту ДФС Андрій Кушнір.
«Новий розділ створено для зручного пошуку та аналізу інформації про ставки загальнодержавних та місцевих податків і зборів, ЄСВ, оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму. Відтепер отримати необхідну інформацію можна оперативно, у будь-який час», – підкреслив Андрій Кушнір.
http://zir.sfs.gov.ua/main/index/stavki

При прийнятті нового працівника на роботу необхідно повідомити органи ДФС
При цьому, повідомлення за укладеним трудовим договором має бути надане роботодавцем контролюючому органу до початку роботи новоприйнятого працівника. Такі вимоги встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».
Відповідно до постанови, зазначене повідомлення подається одним із таких способів:
— засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
— на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
— на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.
Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Неприбуткові організації до 16 вересня 2016 року повинні підтвердити свій статус
Відповідно до постанови КМУ від 13.07.16 № 440 фіскальні органи протягом двох місяців з дня набрання нею чинності (з 16 липня 2016 року), надсилатимуть до неприбуткових організацій, включених до Реєстру неприбуткових організацій на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» від 17.07.15 № 652, письмові запити про надання в місячний строк із дня їх отримання:
- відповіді щодо відповідності неприбуткової організації вимогам, установленим п. 133.4 Податкового кодексу;
- завірених нею копій установчих документів організації (крім неприбуткових організацій, установчі документи яких оприлюднені на порталі електронних сервісів згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та які відповідають вимогам, установленим п. 133.4 Податкового кодексу).
Житлово-будівельні кооперативи повинні також надати завірені копій документів, що підтверджують дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку та факт спорудження або придбання такого будинку житлово-будівельним (житловим) кооперативом.
Постанова КМУ від 13.07.16 № 440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру» набрала чинності 16 липня 2016 року (опублікована в «Урядовому кур’єрі» 16.07.2016 №132).

ПДВ. Актуальні зміни «декількома рядками» .
Криворізька північна ОДПІ нагадує.
З 1 липня поточного року набрав чинності наказ Мінфіну України від 25 травня 2016 року №503 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», яким затверджено нові редакції:
- Податкової декларації з податку на додану вартість;
- Порядку заповнення податкових накладних;
- деяких форм реєстраційних заяв, а саме форми №1-ПДВ «Реєстраційна заява платника податку на додану вартість» та форми №3-ПДВ «Заява про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість».
Декларація з ПДВ за новою формою вперше повинна надаватися платниками ПДВ за звітні (податкові) періоди:
- Серпень поточного року (граничний термін надання - 20 вересеня 2016 року);
- 4-й квартал 2016 роки (граничний термін надання - 9 лютого 2017 року).

Пенсії. Оподаткування. Зміни. Актуально.
Криворізька північна ОДПІ нагадує.
З 1 липня поточного року внесено зміни до оподаткування пенсій.
Законом України від 2 червня 2016 року №1411-VIII« Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» скасовано оподаткування пенсій в розмірі, який перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність у розрахунку на місяць, встановленого на 1 січня звітного податкового року.
Таким чином в 2016 році не обкладаються податком на доходи фізичних осіб і військовим збором пенсії, включаючи суму їх індексації, в розмірі, що не перевищують 10 740 гривень.
Пенсії, які перевищують цю суму, в частині такого перевищення обкладаються ПДФО за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.
За цими же ставками обкладаються пенсії з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії оподатковуються або не оподатковуються в країні їх виплати.
При цьому, не оподатковуються ПДФО і військовим збором пенсії, встановлені учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється дія статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.

РРО. Коротко про актуальні зміни.
Криворізька північна ОДПІ нагадує.
З 26 липня поточного року оновлені порядки реєстрації та використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО), реєстрації та ведення розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (КОРО).
Нові порядки затверджені наказом Мінфіну України від 14 червня 2016 року №547« Про затвердження порядків реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій », який зареєстрований в Мін'юсті України 5 липня 2016 року за №918 / 29048 (Наказ №547).
Наказом №547 затверджено:
- Порядок реєстрації та використання РРО, які використовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги);
- Порядок реєстрації та використання РРО, які використовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти;
- Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій;
- Порядок опломбування РРО.
Крім того, Наказом №547 затверджено нові форми КОРО, які доповнено колонками для відображення розрахунків за ставками акцизного податку та сум акцизного податку.
Наказом №547 передбачено звільнення суб'єктів господарювання від обов'язку відображати в КОРО та розрахункових книжках інформацію про розрахункові операції, які обкладаються акцизним податком, і суми акцизного податку, якщо розрахункові документи, на підставі яких здійснюються записи, друкуються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені в державний реєстр РРО, до введення в дію Наказу №547.
Разом з тим, до створення реєстру центрів сервісного обслуговування суб'єктам господарювання для реєстрації РРО до заяви про реєстрацію (перереєстрацію) РРО необхідно подавати до контролюючого органу також копію договору (або іншого документа), яким підтверджується право, надане виробником (постачальником) РРО центру сервісного обслуговування на проведення технічного обслуговування і ремонту відповідної моделі (модифікації) РРО.

Коротко про зміни оподаткування вживаних автомобілів
Криворізька північна ОДПІ нагадує.
З 1 серпня поточного року подешевшали авто, що були у вжитку.
Таке здешевлення сталося на підставі Закону України від 31 травня 2016 року №1389-VIII« Про внесення змін до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів »(Закон №1389).
Документ передбачає тимчасове, до 31 грудня 2018 року, зниження акцизу на вживані автомобілі інших виробників раніше 1 січня 2010 року.
При цьому, зниження ставки акцизу не стосуватиметься легкових автомобілів, які:
- вироблені або ввезені через країну, яка визнана в Україні агресором, або ввезені з / через окуповані території;
- ввезені на митну територію України з метою особистого користування, або на користь інших осіб, для обміну, поставки, дарування, комісії, доручення поруки або інших цивільно - правових договорів або за рішенням суду в кількості більше одного автомобіля протягом календарного року.

Сплата збору на підтримку армії зростає
З початку 2016 року від платників податків Криворізької північної ОДПІ надійшло майже 53,2 мільйона гривень військового збору. Як повідомив начальник Криворізької північної ОДПІ Олексій Ситнік, ця сума на 3,3 мільйона перевищує прогнозовану та майже на 1 мільйон – показники січня-липня 2015 року.
– Оскільки цей збір сплачується з трудових та інших доходів, то, передусім, зростання пов'язано зі збільшенням розміру заробітних плат, а також із заходами з її детінізації та легалізації найманої праці. Також, ефективною є спільна робота із міською та районними органами виконавчої влади щодо запобігання росту зарплатних боргів та підвищення рівня заробітних плат на підприємствах міста, – зазначив Олексій Ситнік.
Від платників військового збору у розрізі районів міста суми надходжень склали: Покровський район – 22,2 млн.грн, Саксаганський район – 13,6 млн.грн,Тернівський район – 9,3 млн.грн, Довгинцівський район – 3,8 мільйона гривень. Також платниками Криворізького району сплачено 2,8 млн.грн, Софіївського – 1,5 мільйона гривень.
Нагадаємо, ставка збору становить 1,5 відсотка від нарахованої заробітної плати та інших доходів фізичних осіб. Відповідальними за утримання та сплату збору є особи роботодавці та платники податку на доходи фізичних осіб.

Роман Насіров: На пунктах митного контролю запрацювало «єдине вікно»
«У процесі реформування митниці ми активно впроваджуємо кращі світові практики, які вже довели свою ефективність», - так прокоментував Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров початок роботи «єдиного вікна» на пунктах митного контролю ДФС.
На сьогодні «єдине вікно» є однією з найефективніших у світі електронних систем обміну даними на митниці під час імпортно-експортних операцій чи транзиту (митного, санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів контролю).
Підприємці вже працюють з митниками, використовуючи «єдине вікно», в місті Дніпро були оформлені перші митні документи. «Це тільки початок. Поки що система працює в тестовому режимі, але найближчим часом кількість оформлень вантажів через «єдине вікно» суттєво збільшиться», - зазначив Голова ДФС.
На думку Романа Насірова, впровадження «єдиного вікна» важливе для України. Адже допоможе зменшити кількість процесів, спростити різного роду процедури та мінімізувати людський фактор під час проходження товару через митницю. Відповідно «єдине вікно» для України – це, перш за все, створення умов для прозорої роботи і знищення корупції на митниці.

Криворізька північна ОДПІ
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий