1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Інформація про це в Кривому Розі є «дуже конфедеційною»...

40616 29

Закон України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» дає співвласникам право самостійно управляти своїми багатоповерхівками або шляхом створення ОСББ, або загальними зборами співвласників. Але процес взяття будинків під управління співвласниками іде в Кривому Розі зі скрипом, явним і прихованим протистоянням, навіть з викликами поліції на будинки, де «обмін думками» між прихильниками та противниками самостійного управління переходить межі цивілізованої дискусії.
Сьогодні депутати криворізької «Самопомочі» мають щільний графік відвідання таких зборів, куди їх кличуть в якості гарантів того, що зацікавлені особи не збиватимуть з толку людей, подаючи викривлену інформацію.
Та картина абсолютно зрозуміла: дай Боже, щоб до 1 липня хоча б 500 з 5,5 тисячі криворізьких багатоповерхівок перейшли під управління самих співвласників. Решта, як і в попередні роки, буде управлятись фірмами, яких за підсумками конкурсу їм призначає влада.
Але чи має це означати, що мешканці Кривого Рогу і надалі будуть потерпати від неякісних послуг, приписок і хамського до себе ставлення від приватних управителів, які на сьогодні в районах міста займають домінуюче становище не ринку житлово-комунальних послуг?
Громадські приймальні депутатів Криворізької міської та Дніпропетровської обласної рад від «Самопомочі» буквально завалені скаргами на роботу управителя житлового фонду Саксаганського району - ТОВ «Житлосервіс - КР». Але незважаючи на те, що проблема має далеко не точковий, а системний характер, чиновники усіх рангів відбуваються відписками. Тобто, посилаючись на закон про звернення громадян, лише дають відповіді, не вирішуючи проблему по суті.
Чому має місце таке спотворення цивілізованих взаємовідносин у трикутнику: влада - приватний управитель - споживачі послуг? В рамках проекту «Комунальна самооборона» депутат міської ради Наталя Шишка та депутати обласної ради від «Самопомочі» Ірина Туровська та Анатолій Івахно з҆ ясовували це безпосередньо у кабінеті директора «Житлосервіс - КР» Кирила Подгородєцкого, де комісія Саксаганського райвиконкому проводила розгляд звернень.
Вся інформація щодо виконаних на будинках робіт у пана Подгородєцкого є конфіденційною для тих, хто за неї платить. Факти жахливої безгосподарності, озвучені споживачами послуг прямо в ході роботи комісії, не викликали у нього жодної зацікавленості. Та й за великим рахунком - у начальника відділу житлово-комунального господарства Саксаганського райвиконкому Юрія Коркача, який прибув «розбиратись».
І це при тому, що на тій же Бірюзі, а це не які-небудь задвірки, мешканці багатоповерхівок цілий рік потерпають від комарів та співіснують з блохами і клопами. Підвали будинків на вулиці Володимира Великого (колишня Мелешкіна) №30, №24, інших, стоять залиті фекаліями, і звідти розноситься страшенний сморід. А з каналізаційного колодязя біля будинку №6 на провулку Бульварному, який регулярно переповнюється фекаліями, нечистоти течуть повз дитячий майданчик прямо на «червону лінію»…
Втім, цього разу поговорити, дати відписку і забути не вийде. Депутати взяли ситуацію по всіх озвучених фактах під контроль до повного вирішення проблем. Не виключено, що в рамках здійснення цього контролю громадяни таки підуть в суд, як те без кінця їм радять чиновники. І це буде суд щодо визнання протиправними дій та бездіяльності суб'єктiв владних повноважень. А як наслідок - порушуватиметься питання про перебування окремих посадових осіб на службі в органах місцевого самоврядування.

Об'єднання "Самопоміч" - Кривий Ріг,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар