1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

У Кривому Розі для представників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та ініціативних мешканців висоток відбувся семінар з енергоефективності на тему «Зниження споживання тепла за рахунок утеплення будинку»

30616 9

30616 10

30616 11

Мета заходу – підвищення обізнаності городян у питаннях грамотного підходу до термомодернізації житлових будівель. Участь в навчальній зустрічі взяли фахівці міжнародної фінансової корпорації IFC та компанії HENKEL спільно з експертами Громадянської мережі ОПОРА.
«Основною проблемою пострадянського суспільства досі залишається бездумне марнотратства енергоресурсів. Ми звикли споживати багато, а сплачувати мізер. Сучасній громаді треба набути навичок енергоощадності хоча б заради власної економічної безпеки», – зазначив місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко.
Він наголосив, що зараз, у проміжний період між опалювальними сезонами, мешканцям багатоповерхівок слід не гаяти час, а вже сьогодні активізувати зусилля для проведення важливих робіт з утеплення будинку, щоб нові платіжки за теплопостачання у листопаді не стали неприємною несподіванкою.
Вадим Головченко порадив якомога швидше скористатись діючими програмами співфінансування енергоефективних проектів та розпочинати термомодернізацію із заходів з облаштування енергозберігаючих дверей та вікон в місцях загального користування, а потім переходити до утеплення горища, підвалів і фасаду.
Експерт Проекту IFC у Кривому Розі Ігор Галочка на прикладі успішного досвіду Луцька, демонструючи конкретні бухгалтерські розрахунки, довів економічну доцільність впровадження енергоефективних заходів у багатоповерхівках, а також пояснив, чому це вигідно саме для ОСББ.
Крім цього, він повідомив, що минулого тижня міськрада прийняла рішення про компенсацію 20% витрат ОСББ на енергозберігаючі матеріали. Завдяки державному та муніципальному фінансуванню криворізькі об’єднання співвласників матимуть можливість отримати грошову підтримку у розмірі 60% від ціни на матеріали, необхідні для проведення термомодернізації будівлі.
Фахівець компанії HENKEL Сергій Гармаш розповів про типові помилки під час термоізоляції зовнішніх стін будинку, найголовніша з яких – це клаптикове утеплення. Воно призводить до розбалансування конструкцій будинку та виникнення грибку на неізольованих панелей.
Про основні переваги державного кредитування для ОСББ розповів спеціаліст з фінансових питань корпорації IFC Ільїнов Миколай. Він перерахував такі привілеї урядової програми:
- банк кредитує ОСББ без застави;
- банк не бере фінансову поруку мешканців ОСББ або голови об’єднання;
- банк має право тільки на кошти, які в ОСББ знаходяться на поточному або депозитному рахунку;
- у разі форс-мажорних обставин, банка має лише один розумний шлях вирішення питання – «домовлятись» з ОСББ та підписувати новий графік погашення кредиту.

Окрім інформаційних лекцій організатори зустрічі проводили також індивідуальні консультації.
Усі бажаючі отримали довідники ОСББ та буклети з інформацією про урядову підтримку енергоефективних проектів, розроблені в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

За додатковою інформацією звертайтесь:
місцевий координатор
житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Вадим Головченко
тел.: 067-850-65-92

Анастасія РОМАЗОВА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар