1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Незважаючи на несприятливу дощову погоду, цікавим та корисним видався травневий вечір для мешканців багатоповерхівок по вулиці Постишева. На спільному подвір’ї будинків 21, 25, 27 та 30 активні квартировласники організували інформаційну зустріч, присвячену питанню обслуговування житлових будівель після 1 липня 2016 року.
Для експертної консультації на збори ініціатори запросили голову ОСББ «Дзержинського 21» Юрія Васильченко, представників Громадянської мережі ОПОРА та профільного юриста Дениса Скворцова

190516 5

190516 6

190516 4

 

Завдяки роботі ЗМІ й, зокрема, широкому розповсюдженню новин про неминучі житлово-комунальні реформи, пов’язані зі зміною балансоутримувачів висоток, більшість городян вже ознайомлені із Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Але це викликає більше запитань, ніж відповідей.
«Як показує практика звернень за консультаціями до представництва ОПОРИ, кількість охочих звільнитись від недешевих послуг приватних ЖЕКів у Кривому Розі щоденно зростає. Проте люди розгублені та зневірені через міфічні страшилки, які розповсюджують прибічники цих обслуговуючих компаній», – коментує місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Вадим Головченко.
Однією з абсурдних чуток, яка поширюється для залякування городян, є інформація про те, що борги квартировласників за послуги енергопостачання стануть боргами ОСББ і це дасть право комунальним компаніям відбирати житло. «Насправді ж об’єднання співвласників є юридичною особою, комерційною неприбутковою організацією, і з моменту реєстрації вона має нульовий баланс. Особисті рахунки неплатників не мають жодного відношення до ОСББ, вони так і залишаться індивідуальною проблемою самих боржників», – пояснив юрист Денис Скворцов.
Наразі людей також бентежить думка, що створене ОСББ втрачає будь-яку можливість отримувати муніципальну допомогу, оскільки будинок буде знятий з балансу міста.
Розвінчуючи черговий міф, активісти ОПОРИ запевнили: «За рішенням міськради, щороку в кошторис міста закладається стаття видатків для фінансування одного з видів капітального ремонту в будинках ОСББ, і на таку істотну допомогу можуть розраховувати лише мешканці об’єднань. Це питання не розглядається, воно вже давно затверджене і програма підтримки успішно працює для населення».
Крім цього, об’єднання може брати участь у конкурсах міні-проектів для фінансування енергоефективності, реалізація яких забезпечується грошима обласного бюджету. До того ж, саме у Кривому Розі діє спеціальна соціальна програма для ОСББ, учасники якої зможуть отримати часткове фінансування робіт для благоустрою свого житла.
Держава також не стоїть осторонь потреб об’єднань співвласників і пропонує 40% грошового відшкодування за придбані матеріали для проведення термомодернізації будівлі.
З-поміж консультацій, які надавали мешканцям фахівці, важливою інформацією стала історія успіху ОСББ «Дзержинського 21». Загалом, завдяки просвітницькій роботі та жвавому обговоренню, учасники зустрічі дійшли висновку, що наразі ОСББ є найефективнішим механізмом управління будинком, і вирішили переконати своїх відсутніх сусідів у раціональності його створення.

За додатковою інформацією звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Вадим Головченко
067-850-65-92

Анастасія РОМАЗОВА,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар