1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

2803 6

Шановні платники, своєчасно сплачуйте податки!
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що:
28 березня п.р. останній день сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за лютий 2016 року
30 березня п.р. останній день сплати: - плати за землю за лютий 2016 року; - акцизного податку за лютий 2016 року; - ПДВ за лютий 2016 року платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю; - податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2016 року; - військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2016 року
Криворізька південна ОДПІ

Шановнi керiвники органiв державноi влади та органiв мiсцевого самоврядування!
До початку роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацiй ociб, уповноважених на виконання функцiй держави або мiсцевого самоврядування, суб'єкти декларування зобов'язанi подавати Декларацiї вiдповiдно до ст. 12 Закону України вiд 07 квiтня 2011 року N3206-VII «Про засади запобiгання i протидiї корупцiї» (далi — Закон N3206). Частиною дев'ятою ст.12 Закону N3206 передбачено проведення перевiрки достовiрностi вiдомостей, зазначених суб'єктами декларування у Декларацiї.
Така перевiрка, згiдно з п. 5 Порядку здiйснення перевiрки достовiрностi вiдомостей, зазначених у декларацiї, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 13.03.2015 N333 (далi — Порядок), здiйснюється, як апаратом ДФС, так i територiальними органами (державними податковими iнспекцiями) за мiсцем проживання (податковою адресою) суб'єкта декларування.
При цьому, безпосередньо апаратом ДФС здiйснюються перевiрки на пiдставi отриманих копiй Декларацiй виключно суб'єктiв декларування, перелiк яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку, iнших суб'єктiв декларування — територiальними органами ДФС за мiсцем проживання (податковою адрсою) суб'єкта декларування. Вiдповiдно до ст. 45 Податковоrо кодексу України податковою адресою платника податкiв - фiзичної особи визнається мiсце її проживання, за яким вона береться на облiк, як платник податкiв у контролюючому органi.
Тому, враховуючи наведене, з метою зменшення бюджетних витрат, для здiйснення перевiрки достовiрностi, зазначених у Декларацiї вiдомостей вiдповiдний орган протягом десяти днiв з дня одержання декларацiї необхiдно надсилати її копiю: до апарату ДФС — суб'єктiв декларування, перелiк яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку; до територiального органу ДФС за мiсцем проживання (податковою адресою) суб'єкта декларування iнших суб'ектiв декларування.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Криворізька південна ОДПІ: Надходження акцизного податку за січень - лютий 2016 року склали понад 11,0 млн. грн.
Платники акцизного податку Криворізької південної ОДПІ за січень - лютий поточного року внесли до бюджету 11,1 млн. грн. Нагадуємо, що з 1 березня 2016 року запроваджується Система електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП), що призвана ліквідувати мінімізацію податкових зобов'язань з акцизного податку з роздрібного продажу нафтопродуктів.
Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального (далі – платники податку) до початку здійснення реалізації пального. Для реєстрації платником податку до початку здійснення реалізації пального необхідно подати заяву про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою J(F)1310301. Заява надсилається до контролюючого органу за основним місцем обліку виключно в електронному вигляді
Криворізька південна ОДПІ

Майже 200 млн. грн. військового збору спрямували до держбюджету мешканці Дніпропетровщини
Як повідомив виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук за перші два місяці поточного року на підтримку української армії від платників Дніпропетровської області надійшло 197 млн. грн., що на 65,7 млн. грн., або на 50,1 відсотка більше надходжень січня – лютого 2015 року.
«Загалом спостерігається стабільна динаміка надходжень військового збору. Так, якщо у січні 2016 року, відрахування на потреби Збройних сил України в Дніпропетровському регіоні складали – 89,6 млн. грн., то вже у лютому поточного року - понад 107,3 млн. грн. І ми вдячні платникам Дніпропетровщини за сумлінну сплату податків», – підкреслив Геннадій Ткачук.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Доходи, що оподатковуються військовим збором
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Податкового кодексу України.
Криворізька південна ОДПІ

Декларування – 2016: Якщо Ви одержали дохід у вигляді спадщини
Платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини або дарунка, який оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації. В інших випадках громадяни зобов'язані задекларувати такі доходи до 1 травня року, що йде за роком, в якому отриманий доход у вигляді спадщини або дарунка, і до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.
Криворізька південна ОДПІ

До уваги платників податків!
Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» повідомив про припинення з 03.03.2016 роботи окремих пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД, зокрема, у місті Кривому Розі, у зв’язку зі скороченням штатної чисельності Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. Для отримання послуг електронного цифрового підпису необхідно звертатись до пунктів реєстрації користувачів, розташованих в обласних центрах.
На теперішній час послуги ЕЦП надають два пункти реєстрації користувачів у м. Дніпропетровськ за адресами: - пр. ім. Газети «Правда», буд.95а, Центр обслуговування платників, зал 3, кабінети 9 та 10 (тел.: (0562) 27-30-76); - вул. Героїв Сталінграду, буд.25, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21 та №22 (тел.: (056) 749-63-34 (тимчасово не працює)).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

До уваги державних службовців центральних органів виконавчої влади та інших органів державної влади
Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС забезпечує безкоштовними послугами електронного цифрового підпису(далі – ЕЦП) суб’єктів декларування, яким відповідно до Закону України від 14.10.2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» необхідно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
Послуги ЕЦП надаються суб’єктам декларування відповідно до пункту 5.5 Регламенту АЦСК Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. З метою включення до посилених сертифікатів суб’єктів декларування реєстраційного номеру облікової картки платника податків (далі – РНОКПП) до Реєстраційних карток необхідно вносити РНОКПП та додавати до комплекту реєстраційних документів завірену власноручним підписом копію облікової картки платника податків. Просимо поставитися з розумінням до зазначених змін в обслуговуванні.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

ДФС України: Припинено діяльність транзитно-конвертаційної групи
Співробітниками ГУ внутрішньої безпеки ДФС України спільно з працівниками Головного слідчого управління фінансових розслідувань та Головного оперативного управління фіскальної служби припинено діяльність підприємств-транзитерів безготівкових коштів.
Встановлено, що вказані суб’єкти господарської діяльності надавали свої послуги у схемі фінансових операцій від замовників конвертації коштів до підприємств реального сектору економіки. У рамках досудового розслідування проведено обшуки, за результатами яких вилучено 300 печаток підприємств, що мають ознаки фіктивності, реєстраційні документи цих підприємств, 10 одиниць комп’ютерної техніки та 6 телефонів. Крім того під час обшуків виявлено та вилучено 1,3 мільйона гривень та 5,7 тисяч доларів США готівкою. Також накладено 14 арештів на розрахункові рахунки зазначених підприємств.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

З 1 березня діє Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних
Постановою КМУ від 24.02.2016 р. №114 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних. Даним Порядком визначається механізм внесення відомостей, що містяться в акцизних накладних та розрахунках коригування до акцизних накладних за операціями з реалізації пального, до Єдиного реєстру акцизних накладних, надання даних, які містяться в Реєстрі. До Реєстру вносяться відомості щодо усіх акцизних накладних та розрахунків коригування, у тому числі акцизних накладних, які не надаються отримувачу пального, та акцизних накладних / розрахунків коригування, складених за операціями з реалізації пального суб'єктам господарювання та фізичним особам, які не є платниками акцизного податку.
Криворізька південна ОДПІ

Реєстрація в Реєстрі акцизних накладних / розрахунків коригування
Для реєстрації в Реєстрі акцизні накладні / розрахунки коригування надсилаються до ДФС в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису уповноваженої особи. Акцизні накладні/розрахунки коригування надсилаються протягом операційного дня. Операційний день триває щодня з 8 до 19 години. З метою підтвердження прийняття для реєстрації в Реєстрі акцизної накладної / розрахунку коригування платникові, який здійснює реєстрацію, надсилається квитанція в електронному вигляді. Квитанція про неприйняття акцизної накладної/розрахунку коригування із зазначенням причини надсилається протягом операційного дня платникові акцизного податку.
Криворізька південна ОДПІ

При отриманні доходів за кордоном громадяни повинні подати декларацію до 1 травня 2016 року
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що громадяни, які отримують іноземні доходи, в обов'язковому порядку повинні до 1 травня поточного року подати річну податкову декларацію до територіальних органів ДФС за місцем прописки.
Крім того, їм необхідно до 1 серпня цього року із суми задекларованих доходів сплатити податок на доходи фізичних осіб. Вказана норма передбачена пп. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ нагадує: З 1 березня 2016 року діють нові акцизи
З 1 березня 2016 року змінились акцизи на пальне, алкогольні та тютюнові вироби. В дію вступають затверджені парламентом минулого року зміни до Податкового кодексу. Закон передбачає вагоме підвищення акцизу на алкогольні та тютюнові вироби. Крім того, змінюються акцизи й на пальне.
Акцизи на лікеро-горільчані вироби з 1 березня підвищуються на 50% - до105,8 грн / літр 100% спирту. Акцизна ставка на сухі вина зберігаються на рівні 0,01,грн../ літр, на кріплені вина і вермути підвищується в два рази – до 7,16 грн./ літр, ігристі вина – в два рази, до 10,4 грн./ літр, слабоалкогольні напої - на 300 %, до 211,59 грн./ літр. Мінімальне акцизне зобов’язання по сплаті акцизу на сигарети з фільтром і без фільтру збільшено до 425,75 грн/ тис. штук. Вищезазначені зміни внесені законом «Про внесення змін в Податковий кодекс та деякі законодавчі акти України про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році».
Криворізька південна ОДПІ

Операція «Акциз – 2016» триває
Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Рівненській області, в рамках проведення операції «Акциз-2016» та розслідування кримінального провадження за ст.204, ст.199 КК України, на підставі ухвал суду проведено обшуки в місцях здійснення незаконної діяльності з незаконного виготовлення, зберігання та реалізації алкогольних напоїв громадянином «Х». В ході проведення обшуків виявлено та вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на орієнтовну суму 187,1 тис. грн.,з них: - 1030 літрів спирту орієнтовною вартістю 128,8 тис. грн.; - 531,2 літрів ЛГВ орієнтовною вартістю 58,3 тис. грн. Слідчі дії тривають.
Криворізька південна ОДПІ

Створено телефонні лінії з питань роботи системи електронного адміністрування реалізації пального
Для зручності платників податків у територіальних органах ДФС України відкрито телефонні лінії з питань роботи системи електронного адміністрування реалізації пального. Номери телефонів та прізвища відповідальних осіб Центрів обслуговування ДПІ розміщено на офіційному порталі ДФС України у розділі «Електронне адміністрування реалізації пального».
Крім того, у разі виникнення питань, пов’язаних із запровадженням СЕАРП платники мають можливість звернутися за багатоканальним телефоном: 0-800-501-007. Інформація надається щоденно у робочі дні з 8 год. 00 хв. до 20 год. 00 хвилин.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Платникам акцизного податку
Криворізька південна ОДПІ нагадує, згідно із змінами до Податкового кодексу України, внесеними Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», з 01.03.2016 запроваджуються система електронного адміністрування реалізації пального та Єдиний реєстр акцизних накладних.
Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов'язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального до початку здійснення реалізації пального.
Криворізька південна ОДПІ

Сплачені за кордоном суми податку на прибуток з іноземних джерел зараховуються в Україні
Суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб'єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розділом ІІІ Податкового кодексу України. Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.
Не підлягають зарахуванню у зменшення податкових зобов'язань такі податки, сплачені в інших країнах: - податок на капітал/майно та приріст капіталу;- поштові податки; - податки на реалізацію (продаж);- інші непрямі податки незалежно від того, підпадають вони під категорію прибуткових податків чи оподатковуються іншими податками згідно із законодавством іноземних держав.
Криворізька південна ОДПІ

Частина суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом включається до податкової знижки
Громадяни, які у минулому році користувалися іпотечним житловим кредитом в національній або іноземній валютах, мають право включити до податкової знижки частину суми фактично сплачених протягом звітного податкового року процентів за користування цим кредитом. При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.
Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла. Порядок визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, з метою нарахування податкової знижки регулюється ст.175 Податкового кодексу України.
Криворізька південна ОДПІ

Податкова знижка за наслідками 2015 року
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Для отримання податкової знижки за наслідками 2015 року необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Платниками Криворізької південної ОДПІ за січень - лютий 2016 року сплачено майже 106 млн. грн. ЄСВ
За січень-лютий 2016 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування від платників податків Криворізької південної ОДПІ складають 105,9 млн. грн.
Нагадуємо, що з 2016 року роботодавці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми нарахованої заробітної плати (доходу) найманим працівникам у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування єдиного внеску. Крім того, відтепер ЄСВ із заробітної плати (доходу) працівників (3,6%) не утримується.
Криворізька південна ОДПІ

Підстави для нарахування плати за землю
Центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у сфері будівництва, щомісяця, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому КМУ. Згідно з пунктом 288.1 статті 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Криворізька південна ОДПІ

Декларування доходів, отриманих за кордоном
Криворізька південна ОДПІ зазначає, що із зарплати легально працюючого за кордоном громадянина України сплачується податок за правилами країни отримання доходу. За підсумками року такий громадянин зобов'язаний подати річну податкову декларацію про одержані доходи і сплатити податок. У випадку, коли між Україною і країною отримання доходу підписано договір (Конвенцію) про уникнення подвійного оподаткування, і у фізособи є довідка про сплату податку за кордоном, то сума річного податкового зобов'язання зменшується на суму податку, сплаченого за кордоном.
Криворізька південна ОДПІ

Про оподаткування продажу транспортних засобів
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), не оподатковується.
Але, якщо фізична особа продає або обмінює протягом звітного (податкового) року два та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, сума доходу підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків. Декларація про отримані доходи в 2015 році подається до 1 травня 2016 року до податкової інспекції за місцем прописки (реєстрації в паспорті).
Криворізька південна ОДПІ

Набула чинності методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів
Набула чинності методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затверджена постановою Кабміну від 18 лютого 2016 року № 66, якою встановлюється механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком. Середньоринкова вартість легкових автомобілів розраховується Мінекономрозвитку та розміщується на його офіційному веб-сайті. Також Мінекономрозвитку повинно забезпечувати роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість легкового автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг. Ставка транспортного податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.
Криворізька південна ОДПІ

Нарахування ЄСВ підприємцями, які не використовують працю найманих працівників
Фізичні особи - підприємці, платники єдиного податку, які не використовують працю найманих працівників нараховують ЄВ у розмірі 22 відс. на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464, та не менше розміру мінімального страхового внеску.
Криворізька південна ОДПІ

Для пошуку найближчого місця оформлення сертифікатів EUR.1 можна скористатися інтерактивною картою
З початку 2016 року митницями ДФС відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом безкоштовно видано 5095 сертифікатів з перевезення товару EUR.1. Місцями видачі сертифікатів визначено 162 митних пости та відділи (сектори) митного оформлення, які максимально наближені до потенційних експортерів/виробників. Для зручного пошуку найближчого місця оформлення сертифікатів з перевезення товарів EUR.1 можна скористатися інтерактивною картою з місцями видачі сертифікатів.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Податок на прибуток зменшується на суму нарахованого податку на нерухоме майно
Податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості (п. 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України). Законом України від 24.12.15 №909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році", внесено зміни в оподаткуванні податком на прибуток, які набули чинності з 1 січня 2016 року.
Так, новим п. 137.6 ст. 137 визначено, що якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.
Криворізька південна ОДПІ

Законом розширено перелік підакцизних товарів
Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» розширено перелік підакцизних товарів. Відповідно до підпункту 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Кодексу до пального віднесено суміші ароматичних вуглеводнів, толуол, ксилоли, вуглеводні ациклічні, інші ефіри прості, антидетонатори, антиоксиданти, які оподатковуються за ставками, встановленими для бензинів.
При цьому запроваджуються нульова ставка, квотування та вексельний механізм контролю у разі їх використання в хімічній промисловості (підпункт 229.6.1 п. 229.6 та підпункт 229.7.1 п. 229.7 ст. 229 Кодексу), а також врахування сплаченої суми податку при їх використанні як сировини при виробництві пального – для виключення подвійного оподаткування підакцизних товарів (як готової продукції та сировини для виготовлення такої продукції) (п. 217.6 ст. 217 Кодексу).
Криворізька південна ОДПІ

Фінансові санкції за неподання звіту з єдиного внеску.
Фінансові санкції: за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.
Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн.)за кожне таке неподання, несвоєчасне подання не за встановленою формою звітності. Повторним порушенням, за яке передбачено штраф в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, буде неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску, за яке до такого платника протягом року вже було винесено рішення про застосування штрафних санкцій та його застосовано. З дати винесення фіскальним органом такого рішення починається відлік 365 днів (для високосного року – 366 днів) для визначення повторності правопорушення про застосування штрафних санкцій.
Криворізька південна ОДПІ

Фінансові санкції за неподання звіту з ЄСВ
Адміністративна відповідальність: за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 680 грн.).
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне із правопорушень тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 – 850 грн.). За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування накладається штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум.
Криворізька південна ОДПІ

Додаткова інформація для платників єдиного внеску
До 1 травня 2016 року сформують та подадуть звіт за 2015 рік самі за себе особи, які провадять незалежну професійну діяльність без використання найманої праці. Якщо вони не отримували доходів (прибутків) у звітному році або окремому місяці звітного року, вони можуть не визначати базу єдиного внеску. Звіт подається за формою згідно з додатком 5 до Порядку №435.
За іншими правилами звітують і особи, які уклали договір на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Вони формують та подають самі за себе звіт протягом 30 календарних днів після закінчення строків дії договору. Звітним періодом є тривалість дії договору, а якщо договором передбачено одноразову сплату особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), – звітним є період, за який одноразово сплачено єдиний внесок за попередні періоди. Звіт подається за формою згідно з додатком 6 до Порядку №435.
Криворізька південна ОДПІ

На Дніпропетровщині припинено підпільне виробництво фальсифікату
Співробітниками податкової міліції Дніпропетровської області при проведенні операції «Акциз-2016» та розслідування кримінального провадження за ст.204 КК України припинено діяльність підпільного цеху з розливу фальсифікованих алкогольних напоїв з використанням обладнання, що забезпечує їх масове вироблення. Незаконне виробництво було виявлено під час проведених за ухвалами суду 13 обшуків у гаражних кооперативах, торгових павільйонах, приватному домоволодінні та в автомобілі фігуранта провадження. За результатами поведених заходів вилучено 115,1 дал спирту, 196 дал фальсифікованих алкогольних напоїв, допоміжне обладнання для розливу фальсифікату, автомобіль, мобільні телефони та чорнові записи загальною вартістю 620 тис. гривень.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Криворізька південна ОДПІ нагадує платникам екологічного податку
Збільшено ставки за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення: азоту оксидів до 1968,65 грн./т (з 1553,79), ацетону - 738,45 (582,83), вуглеводнів - 111,26 (87,81), озону - 1968,65 (1553,79) тощо. Відповідним чином зросли і ставки податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об’єкти.

Податкова міліція Дніпропетровщини викрила факт ухилення від сплати податків у сфері торгівлі металобрухтом
Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області в рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвали суду проведено 4 обшуки в офісних та складських приміщеннях.
Під час обшуків виявлено та вилучено 1,275 тис. тонн металобрухту на загальну суму 2,8 млн. грн., автовантажна, кран з магнітом, обладнання для різки металу, автомобіль КАМАЗ, 3 вагони, 13,5 тис. ємностей з моторними та гідравлічними мастилами, маркувальні наклейки „Shell”, спецобладнання для очистки мастил та олій, 12 печаток і 2 системні блоки. Слідчо-оперативні заходи тривають.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Реалізація заставного майна
Відповідно до Податкового кодексу України (ст.95), у разі непогашення платниками податків податкового боргу протягом двох місяців, територіальні органи ДФС здійснюють за платника податків заходи щодо погашення податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна, яке перебуває у податковій заставі. Такі заходи здійснюються на підставі відповідного рішення суду.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Криворізька південна ОДПІ: З початку року до зведеного бюджету надійшло понад 700 млн. гривень
Платниками податків Криворізької південної ОДПІ у січні-лютому 2016 року сплачено до зведеного бюджету 718,6 млн. грн., що на 20,6 млн. грн., або на 3,0 відс., більше січня-лютого 2015 року. Із загальної суми сплачених податків, зборів та інших обов’язкових платежів, до Державного бюджету надійшло понад 330,0 мільйони гривень. Решту сплачено до місцевих скарбничок. Значна питома вага у формуванні зведеного бюджету по Криворізькій південній ОДПІ припадає на надходження з: платежів за користування надрами – 224,1 млн.грн., податку на доходи фізичних осіб, що склав 217,0 млн грн; екологічного податку, який перевищив 78,6 млн грн; плати за землю - 78,4 млн.грн.
Криворізька південна ОДПІ

За два місяці поточного року платники податків Криворізької південної ОДПІ задекларували майже 19 млн.гривень доходів
В ході проведення деклараційної кампанії, що розпочалася 1 січня поточного року, про свої доходи, отримані у 2015 році, в Криворізькій південній ОДПІ прозвітували 396 громадян. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 18970,7 тис.грн.
Нагадуємо, що за результатами звітного 2015 року громадянин повинен задекларувати отримані доходи шляхом подання до податкової інспекції за своєю податковою адресою податкової декларації про майновий стан і доходи у порядку, встановленому законом. При цьому, у декларації фізична особа – платник податків повинна самостійно визначити податкові зобов’язання, як з ПДФО, так і з військового збору. Громадяни, які згідно з нормами Кодексу зобов’язані надати декларацію, повинні прозвітувати до 1 травня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ: У січні – лютому 2016 року до бюджету надійшло понад 14 млн. грн. єдиного податку
Протягом перших двох місяців 2016 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету 14,1 млн. грн. єдиного податку. У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці спрямували до бюджету 8,8 млн. грн. Це на 2,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Юридичні особи, які застосовують спрощену систему оподаткування, у звітному періоді сплатили до бюджету 3,3млн. грн. єдиного податку, порівняно з відповідним періодом минулого року такі надходження від зазначеної групи платників збільшились на 1,0 млн. грн. Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними у звітному періоді сплачено до державного бюджету 2,0 млн. грн. єдиного податку.
Криворізька південна ОДПІ

Центрами обслуговування Криворізької південної ОДП надано понад 3 тисяч адмінпослуг
Протягом січня-лютого 2016 року Центрами обслуговування платників (ЦОП) Криворізької південної ОДПІ надано 3477 адміністративних послуг, що на 1222 послуги або 54% більше показника відповідного періоду минулого року
За 2 місяці поточного року ЦОПи Криворізької південної ОДПІ відвідали 3876 громадян та представників бізнесу, а це на 18 відсотків більше минулорічного показника. Найчастіше до центру обслуговування платників громадяни звертаються, щоб отримати реєстраційні номери облікової картки платника податків: цього року саме цю послугу отримали 2139 громадянина (61,5% від загальної кількості наданих послуг). З питань реєстрація РРО, книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок до ЦОП звернулося 597 представника бізнесу; послуги з питань застосування спрощеної системи, обліку та звітності отримали 395 підприємців.
Криворізька південна ОДПІ

Майже на 1 млрд. грн. збільшено платниками фінансовий результат до оподаткування відповідно до норм ТЦО
Відповідно до податкових декларацій з податку на прибуток підприємств за 2015 рік 121 платник податків провів самостійне коригування сум податкових зобов’язань відповідно до норм трансфертного ціноутворення (ТЦО).
Фінансовий результат до оподаткування платниками збільшено на загальну суму понад 913,9 млн. грн. Зокрема, фінансовий результат до оподаткування в операціях з реалізації товарів (послуг) збільшено на 613,6 млн. грн., в операціях з придбання товарів (послуг) – на 300,1 млн. грн. З урахуванням проведеного коригування платниками самостійно збільшено суму податкових зобов’язань зі сплати податку на прибуток підприємств на 164,5 млн. гривень.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Оподаткування подарованого нерухомого майна
ДФС України повідомлено, що у разі отримання фізичною особою – резидентом, яка не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, доходу у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, такий дохід є об’єктом оподаткування ПДФО за ставкою 5% та військовим збором 1,5%. Зокрема, платник податку, який отримав дохід у вигляді вартості подарованого нерухомого майна, може сплатити ПДФО та військовий збір до нотаріального посвідчення договору дарування нерухомого майна за місцем нотаріального посвідчення такого договору.
Криворізька південна ОДПІ

Щодо реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до них за операціями з реалізації пального
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу що згідно з пунктом 11 підрозділу 5 розділу XX. «Перехідні положення» Кодексу період з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року є перехідним періодом, протягом якого реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі здійснюється без обмеження обсягів, обчислених за формулою, визначеною у пункті 232.3 статті 232 цього Кодексу. З 1 квітня 2016 року реєстрація акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі здійснюється з урахуванням усіх вимог, встановлених Кодексом.
Відповідальність за порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних у Реєстрі визначена статтею 1202 Кодексу. Звертаємо увагу, що норми статті 1202 Кодексу не застосовуються при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування у Реєстрі, складених у період з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року (пункт 11 підрозділу 5 розділу XX Кодексу).
Криворізька південна ОДПІ

До уваги користувачів РРО
Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», яким скасовано наказ ДПА України від 01.12.2000 № 614 «Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Зокрема, Наказом № 13 оновлено форми таких розрахункових документів: фіскального касового чека на товари та послуги (форма № ФКЧ-1); фіскального касового чека видачі коштів (форма № ФКЧ-2); розрахункової квитанції (форма № РК-1); спрощеної розрахункової квитанції (форма № РК-2). Окрім того, запроваджено новий розрахунковий документ - фіскальний касовий чек за приймання та переказ готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (форма № ФКЧ-3).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Платникам ПДВ
На виконання підпункту 200.7.3 пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України і постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» від 22.02.2016 №68 ДФС оприлюднено Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Інформація розміщена на офіційному порталі ДФС України у підрозділі «Повідомлення про Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначені у підпункті 200.7.1 пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України» розділу «Відшкодування ПДВ».
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Трансфертне ціноутворення: затверджена нова форма звіту про контрольовані операції
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 №8 затверджена нова форма Звіту про контрольовані операції та Порядок складання Звіту про контрольовані операції. Пунктом 1 розділу І Порядку визначено, що Звіт складається платниками податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом перевищує 5 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість).
Звіт подається до 1 травня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. Звіт складається із заголовної, основної частин, додатка та інформації до додатка, які є невід’ємною частиною Звіту. Кількість додатків до Звіту відповідає кількості контрагентів – сторін контрольованих операцій.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

При реалізації пального з 01.03.2016 обов’язкове складання електронної акцизної накладної
Обов’язкове складання особою, яка здійснює реалізацію пального, акцизної накладної в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Терміни складання акцизної накладної визначені підпунктом 231.3 статті 231 Кодексу залежно від особливостей здійснення реалізації пального (зокрема, при відпуску пального через паливороздавальні колонки на автомобільних заправних станціях (комплексах), автомобільних газових заправних станціях); при здійсненні реалізації пального за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником акцизного податку); у разі забезпечення безперервного постачання пального).
Акцизна накладна складається також на обсяги втраченого пального (у межах та понад встановлені норми втрат), зіпсованого, знищеного, включаючи випадки внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з іншої причини, пов’язаної з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування такого пального (пункт 231.1 статті 231 Кодексу).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Розрахунок коригування до акцизної накладної
Розрахунок коригування до акцизної накладної реєструється у Реєстрі (пункт 231.5 статті 231 Кодексу):
- особою, яка реалізує пальне, якщо передбачається збільшення обсягів реалізованого пального або якщо коригування показників у підсумку не змінює обсяг реалізованого пального;
- отримувачем пального, якщо передбачається зменшення обсягів реалізованого пального, для чого особа, яка реалізує пальне, надсилає складений розрахунок коригування отримувачу пального. При цьому особа, що реалізує пальне, має право зменшити обсяг реалізованого пального за таким розрахунком коригування після його реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних отримувачем пального.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Громадяни, своєчасно задекларуйте доходи, отримані у 2015 році від надання в оренду (суборенду) легкового автомобіля або іншого рухомого майна!
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році, триває до 1 травня 2016 року.
У разі надання громадянами у 2015 році власного рухомого майна в оренду (суборенду) особі, яка не є податковим агентом, фізичні особи зобов’язані надати податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) до податкової інспекції за місцем свого проживання, та задекларувати отримані доходи.
Криворізька південна ОДПІ

Якщо анулюється реєстрація платника ПДВ
Особа, реєстрація платника ПДВ якої анулюється, зобов’язана подати податкову декларацію з ПДВ за останній податковий період, з урахуванням граничного терміну, а саме, протягом 20 (40) календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, в якому відбулося анулювання платника ПДВ.
Після закінчення граничних термінів подання звітності можливості подання податкової декларації з ПДВ у суб’єкта господарювання, якого виключено з реєстру платників ПДВ у зв’язку з анулюванням реєстрації, за останній звітний (податковий) період та інші податкові періоди, за які звітність не подана, не має.
У такому випадку нарахування ПДВ буде здійснено контролюючим органом та до такого платника будуть застосовані штрафні санкції, визначені підпункт 54.3.1 пункту 54.3 статті 54, пункт 120.1 статті 120, пункт 123.1 статті 123 Кодексу.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Електронний сервіс ДФС України надає можливість громадянам дізнатись про свої доходи у режимі онлайн
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що за допомогою електронного сервісу Державної фіскальної служби України «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису» (далі – сервіс) фізична особа – платник податків може отримати в електронному вигляді відомості про себе з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум отриманих доходів та утриманих податків.
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Платники податку на прибуток, які повинні звітувати у 2016 році щоквартально
Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що податковий (звітний) період – квартал встановлено для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) перевищує 20 мільйонів гривень, за винятком платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), та виробників сільськогосподарської продукції. При цьому, до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.
Також звертаємо увагу, що з урахуванням вимог пункту 38 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу платники податку на прибуток, для яких встановлено податковий (звітний) період – квартал, повинні здійснити розрахунок авансового внеску у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року, та сплатити його до 31.12.2016.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ГУ ДФС у Дніпропетровській області

З початку року до Зведеного бюджету від платників Криворізької південної ОДПІ надійшло понад 700 млн.гривень
Платниками податків Криворізької південної ОДПІ у січні-лютому 2016 року сплачено до зведеного бюджету 718,6 млн. грн., що на 20,6 млн. грн., або на 3,0 відс., більше січня-лютого 2015 року.
Із загальної суми сплачених податків, зборів та інших обов’язкових платежів, до Державного бюджету надійшло понад 330,0 мільйони гривень. Решту сплачено до місцевих скарбничок.
Значна питома вага у формуванні зведеного бюджету по Криворізькій південній ОДПІ припадає на надходження з: платежів за користування надрами – 224,1 млн.грн., податку на доходи фізичних осіб, що склав 217,0 млн грн; екологічного податку, який перевищив 78,6 млн грн; плати за землю - 78,4 млн.грн.
Криворізька південна ОДПІ

ДФС України: Понад 1 млн. грн. задекларували 903 громадянина
За оперативними даними ДФС (станом на 11.03.2016) доходи у сумі, що перевищує 1 млн. грн., у 2015 році отримали 903 громадянина. Загальна сума задекларованого ними доходу становить 4,6 млрд. грн. Сума податку на доходи фізичних осіб, яку «мільйонери» самостійно визначили до сплати до бюджету – 84,2 млн. грн., військового збору – 9,8 млн. грн. Загалом громадянами подано майже 105 тис. декларацій про майновий стан і доходи.
З початку деклараційної кампанії майже 26 тис. осіб скористалися правом на отримання податкової знижки. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню – 38,3 млн. грн., що на 3,1 млн. грн. менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Додати коментар