1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Везде в Кривом Роге требуют паспорт и копию идентификационного кода – в ЖЭКе, в исполкоме, в банке, у нотариуса... Но верующие, например, считают эту «бумажку» дьявольщиной и отказываются ее получать... Как жить без идентификационного кода рассказали специалисты Южной Налоговой инспекции Кривого Рога...

1502 17

Щодо відмови віруючої людини від ідентифікаційного номера
До податкової інспекції звертаються громадяни з приводу відмови їх від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, а також надходять звернення від батьків, які наполягають на відмові своєї неповнолітньої дитини від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податку.
Необхідно зазначити, що чинним законодавством України передбачено, що у разі відмови громадянина через релігійні переконання від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, до паспорта громадянина України вноситься відмітка про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта.
Втім, вказана норма не поширюється на іноземців та неповнолітніх українців віком до 16 років.
Звертаємо увагу, що дитина, яка не досягла шістнадцяти років або є неповнолітньою і ще не має паспорта, не може самостійно отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі. Замість неї це може зробити один із батьків або усиновитель, опікун, піклувальник. Для цього необхідно пред’явити свідоцтво про народження дитини та документ, що посвідчує особу одного з батьків та заповнити Заяву
Неповнолітня особа має право через свої релігійні переконання відмовитися від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податку та здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта після отримання паспорта громадянина України при досягненні нею 16-річного віку.
Нагадаємо, що присвоєння ідентифікаційних номерів відбувається безкоштовно, оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номера видається один раз.
Відповідно до пункту 70.10 статті 70 Податкового кодексу України контролюючим органом на прохання фізичної особи – платника податків до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер з Державного реєстру. Таку послугу надають у Центрі обслуговування платників і для її отримання необхідно пред’явити паспорт та довідку про реєстраційний номер. Штамп з реєстраційним номером в паспорті можна використовувати для відкриття/закриття рахунку в банку, оформленні кредиту, для підтвердження фізичних осіб у Державному реєстрі.

Подготовила Юрия ЛАПОЧКИНА,
специально для рубрики
Новости Кривого Рога
сайта Весь Кривой Рог

Добавить комментарий