1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

802 7

Внесок платників податків Криворізької південної ОДПІ до бюджетів усіх рівнів у січні 2016 року сягнув майже 189 млн. гривень
Січневий внесок платників податків Криворізької південної ОДПІ до бюджетів усіх рівнів склав 188,9 мільйонів гривень, що у порівнянні з минулим роком більше на 38,5 мільйонів. Тем росту 125.6 відсотків.
Про це повідомив начальник Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вячеслав Лідер.
Із загальної суми сплачених податків, зборів та інших обов’язкових платежів, до Державного бюджету надійшло понад 74,2 мільйони гривень. Решту сплачено до місцевих скарбничок.
Значна питома вага у формуванні зведеного бюджету по Криворізькій південній ОДПІ припадає на надходження з: податку на доходи фізичних осіб, що склав 86,5 млн грн; ПДВ з вироблених в Україні товарів, який перевищив 41,7 млн грн; плати за землю - 35,5 млн.грн.
Криворізька південна ОДПІ

У січні 2016 року надійшло 8 млн. гривень військового збору, а з початку введення в дію збору - 154 млн. гривень
За перший місяць поточного року платники податків Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області сплатили до Державного бюджету 8,0 млн. грн. військового збору. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 0,9 млн. грн.
З початку введення в дію війського збору, а саме: з 3 серпня 2014 року, платниками податків, які перебувають на обліку у Криворізькій південній ОДПІ, вже сплачено 154 млн. гривень збору.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ: Перші підсумки кампанії декларування громадян - 2016
З 1 січня 2016 року взяла старт кампанія по декларуванню громадянами доходів, отриманих протягом 2015 року. За підсумками поданих до Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області протягом січня деклацій про майновий стан та доходи громадянами вже задекларовано понад 2 млн. гривень доходів.
Нагадуємо, шо для спрощення процедури подання декларації, в органах ДФС функціонує сервіс «Декларування oнлайн», який міститься на веб-порталі ДФС. Завдяки сервісу, в системі реального часу, можна заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки до неї. Така заповнена звітність зберігається у файл для направлення до податкового органу або друку.
Криворізька південна ОДПІ

Сервіс «Декларування он-лайн» значно спрощує процес декларування громадянами своїх доходів
На веб-порталі ДФС України функціонує сервіс «Декларування oнлайн». Все, що потрібно для електронного звітування це наявність спеціального програмного забезпечення і електронного ключа цифрового підпису. Отримати посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису у Кривому Розі можна, звернувшись у Центр сертифікації ключів ІДД ДФС України за адресою: м. Кривий Ріг, проспект Дзержинського, 42.
Криворізька південна ОДПІ

Терміни сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року
Криворізька південна ОДПІ інформує, що військовий збір від підприємницької діяльності за 2014 рік не сплачується. Перший термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців настане у лютому 2016 року за звітний 2015 рік.
Так, фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір в розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу, відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік. Терміни сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Щодо утримання податковими агентами військового збору при виплаті доходів фізичним особам – підприємцям
за здійснення ними своєї діяльності
Пунктом 177.8 статті 177 Податкового кодексу України визначено, що під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб'єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб'єкта підприємницької діяльності.
Тобто, суб'єкти господарювання та/або самозайняті особи, які виплачують доходи фізичним особам – підприємцям за здійснення ними своєї діяльності не є податковими агентами щодо таких доходів. Водночас нагадуємо, що фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку не є платниками військового збору!
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Електронний сервіс „Електронний кабінет платника податків”
Електронний кабінет платника податків – новий електронний сервіс веб-порталу ДПС України, який за допомогою спеціального інструмента доступу (наприклад, електронної картки платника податків) з використанням електронно-цифрового підпису дозволить платнику податків працювати з органами податкової служби в режимі реального часу.
Робота з власним Електронним кабінетом здійснюватиметься платником податків за допомогою підключеного до Інтернет-мережі персонального комп’ютера з використанням стандартних програмно-технічних засобів (браузера, картрідера тощо) за умови авторизації платника податків на веб-порталі ДПС України.
Електронний кабінет платника податків є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надаватиме безконтактні способи взаємодії платників податків та ДПС з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Призначенням Електронного кабінету платника податків
Призначенням Електронного кабінету платника податків є надання платнику податків можливості реалізувати свої обов’язки та права у сфері оподаткування в режимі on-line. Зокрема, платник податків без використання клієнтського застосування матиме змогу: підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді; переглядати дані картки особового рахунка про стан розрахунків з бюджетом; формувати та заповнювати платіжні документи щодо сплати податків, зборів та інших платежів до бюджету; здійснювати сплату податків, зборів та інших платежів до бюджету за допомогою банківських систем типу Інтернет-банкінг; здійснювати офіційне листування з органами ДПС України з питань оподаткування, отримувати консультаційні послуги (у режимі реального часу або за попередньо надісланими питаннями), замовляти та отримувати адміністративні послуги; оперативно переглядати актуальні, а також архівні відомості, які надано платником податків або сформовано на підставі наданих ним до ДПС документів (дані обліку, дані щодо об’єктів оподаткування, інформацію про результати перевірок, інформацію про доходи фізичної особи тощо).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

У січні поточного року спрощенці Криворізької південної ОДПІ сплатили 5,6 млн. грн. єдиного податку
Протягом січня 2016 року платники податків, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до бюджету 5,6 млн.грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата зросла на 2,5 млн.грн, темп росту становить 177,7 відсотків.
Більша частина сплаченого податку надійшла від фізичних осіб-підприємців. За вказаний період вони спрямували до бюджету майже 3,2 млн. грн. Юридичні особи, які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування, поповнили бюджет на 2,4 млн. гривень, з яких майже половина – 1,5 млн.грн. - сплачена сільськогосподарськими товаровиробниками.
Криворізька південна ОДПІ

Землекористувачами Криворізької південної ОДПІ перераховано у поточному році до бюджету 35,5 мільйонів гривень
За січень 2016 року землекористувачами Криворізької південної ОДПІ сплачено до місцевих бюджетів 35,5 млн.гривень плати за землю. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 0,8 млн. гривень, або на 2,3 відсотки. Надходження плати за землю з юридичних осіб становить 34,5 млн. грн., що на 1,0 млн. гривень більше минулорічного показника за відповідний період.
Криворізька південна ОДПІ

У січні 2016 року Криворізькою південною ОДПІ забезпечено надходження ЄСВ у сумі 55,0 млн . гривень
Протягом січня 2016 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Криворізькій південній ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області становлять 55,0 млн. гривень.
Звертаємо увагу роботодавців, що відповідно до Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» у 2016 році роботодавці сплачуватимуть до державної казни 22% єдиного соціального внеску, а 3,6% ЄСВ, які стягувалися із зарплат працівників, скасовуються. При цьому підвищується максимальна величина бази нарахування ЄСВ із 17 до 25 мінімальних заробітних плат.
Криворізька південна ОДПІ

До уваги платників рентної плати за спеціальне використання води!
Листом ДФС України від 27.01.2016 №2604/7/99-99-15-04-02-17 «Про позначення коду водного об’єкта» надані методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів Розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати). Нагадаємо, що форма податкової декларації з рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1051/27496.
Для кожного типу водного об’єкта відповідно до додатка 16 «Кодифікація водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води згідно з розділом IX Податкового кодексу України» до декларації складається окремий розрахунок. При заповненні рядка 6 («код водного об’єкта») розрахунку платники використовують довідкову інформацію відповідно до додатка 16.
Криворізька південна ОДПІ

Підприємці декларують доходи до 9 лютого 2016 року
Відповідно до п. 177.5 ст. 177 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальні системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.
Податкові декларації, фізичними особами – підприємцями подаються за базовий (податковий) період, що дорівнює календарному року - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Тобто граничним терміном подання декларації є 9 лютого 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Розроблені форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ та порядок їх ведення
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з 01.02.2016 набрали чинності зміни, внесені Законом України №909-VIII до Податкового кодексу України, щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість. ДФС України направлено до Міністерства фінансів України пропозиції до проекту постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування».
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Криворізька південна ОДПІ: У січні 2016 року до бюджету міста надійшло майже 775 тис. грн. податку на майно
Криворізька південна ОДПІ повідомляє, що впродовж січня місяця 2016 року найбільшу суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до бюджетів територіальних громад сплатили юридичні особи, яка перерахували 773,6 тис. гривень.
Криворізька південна ОДПІ

Підприємці, зверніть увагу: подати декларацію необхідно до 9 лютого!
В термін до 9 лютого 2016 року декларують свій дохід новостворені в IV кварталі минулого року підприємці, що обрали загальну систему оподаткування. Якщо фізична особа – підприємець перейшла у 4 кварталі звітного року із спрощеної системи оподаткування на загальну, вона також подає податкову декларацію про за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, яка прирівнюється до річної декларації. Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859.
Відповідно до п. 177.11 ст. 177 ПКУ в декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи. Розрахунок оподатковуваного доходу від провадження підприємницької діяльності здійснюється в додатку Ф4 до нової декларації. Звертаємо увагу, що відтепер у додатку Ф4 до декларації передбачено визначення податкових зобов’язань окремо для податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Ставка податку на доходи фізичних осіб, отриманих підприємцями у 2015 року
До доходів, отриманих підприємцями у 2015 року, застосовується ставка податку на доходи фізичних осіб:
- 15 відсотків бази оподаткування – щодо доходів, які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року;
- 20 відсотків, – до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати (12180 грн.).
Ставка військового збору складає 1,5 відсотка.
Криворізька південна ОДПІ

Термін сплати податку – 19 лютого 2016 року
Остаточний розрахунок ПДФО за 2015 рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи фізичних осіб (авансових внесків) на підставі документального підтвердження факту його сплати.
Сума податку, визначена фізичною особою – підприємцем за підсумками остаточного розрахунку, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання такої податкової декларації, тобто до 19 лютого.
Криворізька південна ОДПІ

Відповідальність за несвоєчасне подання декларації
За неподання або несвоєчасне подання декларації передбачена штрафна санкція в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, а за ті самі порушення, вчинені платником протягом року, передбачена штрафна санкція в розмірі 1020 гривень.
Крім того, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи фізичними особами – підприємцями застосовується адміністративний штраф у розмірі від 51 грн. до 136 грн., а у разі повторного порушення - від 85 грн. до 136 грн.
Криворізька південна ОДПІ

Декларування акцизного податку
Законом України від 24.12.2015 № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" передбачено, зокрема запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов'язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. Відповідно до цієї норми до платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію пального, крім виробників, імпортерів та суб’єктів роздрібної торгівлі пальним, віднесено осіб, які реалізують пальне (п.п.212.1.15 п.212.1 ст.212 ПКУ).
Відповідно до п.1 розділу ІІ Закону № 909 норми (щодо доповнення ПКУ статтями 231 та 232) про запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 1 березня 2016 року.
Отже, для платників, визначених підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 ПКУ, – осіб, які реалізують пальне, – першим звітним (податковим) періодом буде березень 2016 року.
Таким чином, зазначені платники акцизного податку будуть зобов’язані, після затвердження Порядку ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, зареєструватися платником акцизного податку та до 20 квітня 2016 року подати декларацію з акцизного податку за звітний (податковий) період – березень 2016 року за формами, встановленими Міністерством фінансів України .
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Платникам акцизного податку до уваги!
Листом ДЕС. України від 21.01.2016 №1903/7/99-99-19-03-03-17 надано роз’яснення щодо порядку декларування акцизного податку. Зокрема, зазначено, що Порядок ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, Порядок електронного адміністрування реалізації пального та відповідні зміни до форм декларації з акцизного податку наразі розробляються та найближчим часом будуть оприлюднені на веб-порталах ДФС та Міністерства фінансів України.
До запровадження нових форм звітності виробники, імпортери та особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, зокрема пального, та відповідно до пп.212.1.1, 212.1.2, 212.1.11 п.212.1 ст.212 ПКУ є платниками акцизного податку, подають декларацію з акцизного податку за звітні (податкові) періоди 2016 року за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14 "Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку".
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Транспортний податок зазнав принципових змін
Змінами до Податкового кодексу України, які набрали чинності з 1 січня 2016 року було змінено базу оподаткування транспортним податком. Зокрема, раніше діючу норму (267.2.1. Кодексу), де «об’єктом оподаткування визначались легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мали об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.» було замінено на « об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року». Перелік авто, вартість яких перевищує 750 мінімальних зарплат, визначається за методикою, затвердженою КМУ та публікується на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Звіт про суми нарахованого ЄСВ за січень 2016
Державна фіскальна служба України надала роз’яснення про те, як страхувальникам формувати та подавати звіт про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Роз’яснення міститься в листі ДФС від 28 січня 2016 року №2844/7/99-99-17-03-01-17.
Так, фахівці ДФС повідомляють, що наразі готуються зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року №435, у тому числі Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску до фіскальних органів (додаток 4 до Порядку №435), де будуть враховані всі зміни, що відбулися з 1 січня 2016 року.
До затвердження нової форми необхідно подавати Звіт до органів ДФС як за звітні періоди 2016 року, так і за попередні звітні періоди до 2016 року (несвоєчасно подані) за формою згідно з додатком 4 до Порядку №435, що діяла з 1 травня 2015 року, із заповненням всіх обов’язкових реквізитів.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Звіт з ЄСВ: Рядки таблиці 1 Звіту необхідно заповнювати у розрізі видів доходу
Незважаючи на введення єдиної ставки єдиного внеску для всіх видів доходу, рядки таблиці 1 Звіту необхідно заповнювати у розрізі видів доходу. Суми нарахованого єдиного внеску необхідно відображати у рядках таблиці 1 Звіту за видами доходу, але розраховувати за новою ставкою (22%), крім: підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів – 8,41%; підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариства УТОГ та УТОС – 5,3%; підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною 14 статті 8 Закону №2464) для працюючих інвалідів – 5,5%.
Оскільки, починаючи зі звітного періоду січня 2016 року, утримання єдиного внеску із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано, цей показник не зазначається при заповненні Звіту (рядки 5, 5.1 –5.6 у таблиці 1 Звіту). Також не відображається нарахований дохід, з якого утримується єдиний внесок (рядки 4, 4.1 – 4.4 таблиці 1 Звіту). Відповідно у таблиці 6 Звіту не заповнюються реквізит 20 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)».
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Змінено терміни декларування податку на прибуток
За результатами діяльності за 2015 рік податкова декларація повинна бути подана протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу для платників, що звітують поквартально. Для тих підприємств, що мають річний звітний період – термін декларування протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року. Тобто граничними термінами звітування є 9 та 29 лютого відповідно.
Нагадаємо, що подання податкової звітності з податку на прибуток за результатами діяльності за 2015 рік здійснюється за новою формою декларації, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Податкова звітність з ПДВ за січень 2016 року подається за новою формою
Криворізька південна ОДПІ інформує, що платники податку на додану вартість звітують за новою формою в електронному вигляді починаючи зі звітів за січень 2016 року. Нова форма декларації з податку на додану вартість затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", який опубліковано 30 січня 2016 року у виданні "Урядовий кур’єр".
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

ДФС України: За перший місяць 2016 року українці задекларували понад 1 млрд. гривень отриманих ними доходів
Протягом січня 2016 року громадяни України подали майже 14,6 тис. декларацій про майновий стан та доходи за 2015 рік. Загальна сума задекларованого ними доходу станом на 1 лютого поточного року складає 1 284,5 млн. грн.
Більшу частку у задекларованих доходах – 482,3 млн. грн. складає успадковане та дароване майно. Задекларована заробітна плата становить 276,7 млн. грн., дохід отриманий від операцій з продажу рухомого та нерухомого майна – 191,8 млн. грн., інші доходи – 333,7 млн. грн.
Сума податку на доходи фізичних осіб, яку українці самостійно визначили до сплати до бюджету складає 36 млн. грн. А загальна сума задекларованого військового збору – 8,1 млн. грн. Правом на отримання податкової знижки у січні поточного року скористалися понад 3 тисячі громадян. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню, становить 6,3 млн. грн.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

ДФС України: У Києві виявлено факт незаконної реалізації тютюну для кальянів через Інтернет-магазин
Працівниками податкової міліції у м. Києві в ході проведення слідчо-оперативних заходів за кримінальним провадженням та у рамках операції «Акциз – 2016» виявлено факт незаконної реалізації через Інтернет-магазин тютюну для кальянів відомих торгівельних марок. Документи, які засвідчують походження зазначеної тютюнової продукції відсутні, а пачки були не марковані марками акцизного податку. У результаті з незаконного обігу вилучено 10,9тис. пачок тютюну на суму понад 1,6 млн. грн. Слідчі дії тривають.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

ДФС тимчасово призупинено надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 1 січня 2016 року
У зв’язку з набранням з 1 січня 2016 року чинності нової редакції Закону України від 15 травня 2003 року №755-IV змінено процедуру державної реєстрації юридичної особи. Зокрема, виключено норму щодо повернення другого примірника установчого документа (положення, статут, зміни до статуту тощо) з відміткою державного реєстратора.
Враховуючи відсутність нормативно-правових актів, які б регулювали порядок ознайомлення третіх осіб з установчими документами, що надавалися для здійснення державної реєстрації юридичної особи, АЦСК ІДД ДФС змушений тимчасово призупинити надання послуг електронного цифрового підпису юридичним особам, зареєстрованим після 01.01.2016, а також тим, які вносили зміни до установчих документів починаючи з 01.01.2016.
Для захисту законних прав суб’єктів господарювання та прискорення вирішення порушених питань ДФС України направлено офіційні запити до контролюючого органу. Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Декларуй – Україну будуй!
У рамках проведення цьогоріч- ної кампанії декларування доходів, як і раніше, одним з основних напрямків роботи органів ДФС є створення сприятливих умов для виконання громадянами обов’язку перед державою та суспільством задекларувати доходи, отримані у 2015 році.
Метою декларування доходів фізичних осіб – платників податків є не тільки сплата податків до бюджету, а й повернення громадянам сум податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого з їх заробітної плати у минулому 2015 році. Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації їх права на податкову знижку за наслідками звітного 2015 року (стаття 166 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Про особливості деклараційної кампанії 2016 року дізнайтесь на веб-сайті ДФС України
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що декларування доходів фізичними особами – платниками податків за результатами 2015 року здійснюється за новою формою декларації, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посиланнями:
- на офіційний веб-портал ДФС України http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/ ; - на суб-сайт «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» http://dp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan/
Від нас з вами залежить добробут не тільки держави в цілому, а й кожного окремого українця. Своєчасно сплачені податки – це шлях до підвищення добробуту, стабільності та фінансової незалежності країни.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Зміни в оподаткуванні нерухомості, відмінної від земельної ділянки: База оподаткування
З 2016 року збільшена ставка податку на нерухоме майно та встановлюється місцевими радами у розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2016 році – 41,34 грн.) за 1 квадратний метр бази оподаткування для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб (підпункт 266.5.1 пункту 266.5 статті 266).
Базою оподаткування, як і раніше, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (підпункт 266.3.1 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).
За 2015 рік згідно з пунктом 33 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» Кодексу ставка податку на нерухоме майно для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, не могла перевищувати 1% мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр (12,18 грн.). Що стосується житлової нерухомості, то ставка податку складала не більше 2% мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр (24,36 грн.).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Пільгова площа для оподаткування житла
Сільські, селищні, міські ради позбавляються права збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база її оподаткування (зміни до підпункту 266.4.1 пункту 266.4 статті 266 Кодексу).
Таким чином, у 2016 році пільгова площа для оподаткування житла залишилася виключно: - 60 м квадратних – для квартир; - 120 м квадратних – для будинків; - 180 м квадратних – для будинків і квартир одночасно.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Оподаткуванні нерухомості, відмінної від земельної ділянки: Ставки податки
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що у 2016 році фізичні особи будуть сплачувати податок на нерухоме майно за звітний 2015 рік за ставками, встановленими місцевими радами на 2015 рік, тобто не вище: - 12,18 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів нежитлової нерухомості; - 24,36 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової нерухомості, що перевищує пільгові розміри житла.
Що стосується юридичних осіб – платників податку, то вони у 2016 році сплачують податок на нерухоме майно за звітний 2016 рік за новою ставкою, тобто не більше 41,34 грн. за 1 квадратний метр загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Додаткове оподаткування квартир та житлових будинків при перевищенні загальної площи
Запроваджено додаткове оподаткування квартир та житлових будинків, які перебувають у власності фізичних чи юридичних осіб, якщо загальна площа перевищує: - для квартир – 300 м квадратних; - для будинку – 500 м квадратних.
Власники такої нерухомості додатково до розрахованої на загальних підставах суми податку на нерухоме майно будуть сплачувати ще 25 тисяч гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (підпункт ґ) підпункту 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Кодексу).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Чи є об’єктом оподаткування земельні ділянки (паї), право користування якими не зареєстровані відповідно до законодавства?
Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» щодо об'єкту оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи виключено положення пункту 292-1.1 статті 292-1 Податкового кодексу України стосовно оформлення та реєстрації, відповідно до законодавства права власності/користування земельними ділянками.
Таким чином, відповідно до пункту 292-1.1 статті 292-1 Кодексу для платників єдиного податку четвертої групи об’єктом оподаткування є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди, без оформлення та реєстрації права власності/користування на них.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Чи оподатковується єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування дохід, отриманий фізичною особою за межами території України?
Дохід, отриманий фізичною особою за межами України не є базою нарахування єдиного внеску. При цьому, частиною 1 статті 10 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями визначено, що громадяни України, які працюють за межами України, мають право на добровільну сплату єдиного внеску на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.
Отже, громадяни України, які працюють за її межами мають право на добровільну сплату єдиного внеску, у разі укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

За яких умов фізична особа - платник податку має право отримати податкову знижку?
Громадяни, які хочуть повернути частину сплаченого протягом 2015 року податку на доходи фізичних осіб та мають право на податкову знижку, можуть подати відповідну декларацію до 31 грудня 2016 року. Для цього необхідно звернутись до територіального органу Державної фіскальної служби і заповнити та подати декларацію про майновий стан та доходи. Якщо платник податків у поточному році не скористається правом на нарахування податкової знижки за 2015 рік, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.
Підставою для отримання податкової знижки на навчання, є наявність відповідних платіжних та розрахункових документів - квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідка про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім'ї першого ступеня споріднення).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Яким чином реєструються у контролюючих органах платники податків, які здійснюють реалізацію пального?
Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб підприємців до початку здійснення реалізації пального.
Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників акцизного податку з реалізації пального, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Зміни у порядку обліку платників ЄСВ
До Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та до Положення про реєстр страхувальників, затверджених наказом МФУ від 24.11.2014 №1162 внесені зміни наказом МФУ від 30.11.2015 №1105. Цей наказ набрав чинності з 12 січня поточного року. Однією з новацій цього наказу є те, що взяття на облік платників єдиного внеску, на яких поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» здійснюється у день отримання органом податкової служби відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Якщо СГ – фізичні особи – платники єдиного податку в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн.
Суб’єкти господарювання – фізичні особи – платники єдиного податку, які в 2015 році отримали доходи понад 5 млн. грн., але не перевищили обсяг доходу 20 млн. грн. не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році. Водночас, якщо фізичні особи – підприємці, які застосовують спрощену систему оподаткування протягом 2016 року, отримають доходи обсягом більше 5 млн. грн., такі платники будуть зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Чи передбачено звітування фізичними особами, які є платниками транспортного податку?
Для фізичних осіб – платників транспортного податку не передбачено надання декларації. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб – резидентів здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку, а для фізичних осіб – нерезидентів – за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів. Відповідно до пункту 267.8 статті 267 Кодексу транспортний податок сплачується фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

В який термін самозайняті особи зобов’язані подавати до контролюючих органів за місцем свого обліку відомості про зміну облікових даних?
Відповідно до п.65.9 ст.65 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями самозайняті особи зобов’язані подавати до контролюючих органів за місцем свого обліку відомості про зміну облікових даних протягом місяця з дня виникнення таких змін. Зміни до відомостей про самозайняту особу, які містяться у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, набирають чинності з дня внесення відповідного запису до такого реєстру.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Про зміни до податкового законодавства з 1 січня 2016 року
ВР України прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким внесені зміни до Податкового кодексу. Так, зокрема, збільшено ставки акцизного податку на 2016 рік на спирт, алкогольні напої і пиво – на 100%, на тютюнові вироби – на 40% тощо.
У частині податку на прибуток підприємств скасовується сплата авансових внесків та запроваджується квартальний звітний період для тих підприємств, у яких річний дохід перевищує 20 млн. грн.
Податок на доходи фізичних осіб стягуватиметься за єдиною базовою ставкою у розмірі 18% замість діючих 15% та 20%. Щодо змін в спрощеній системі оподаткування: до платників третьої групи із нового року будуть входити суб'єкти господарювання із річним доходом до 5 млн. грн. замість 20 млн. грн. у 2015 році та збільшення ставок для платників ІІІ групи: з 2 до 3% (для платників ПДВ) – та з 4 до 5% (для неплатників ПДВ).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Понад 252 тисяч адміністративних послуг надали ЦОПи ДФС Дніпропетровщини у 2015 році
У роботі тридцяти семи Центрів обслуговування платників, що працюють у Дніпропетровській області, задіяні 359 працівників ДФС, які надають кваліфіковані адміністративні послуги. Зокрема, найбільш популярними залишаються послуги видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. Так, протягом 2015 року мешканцям Дніпропетровського регіону видано понад 124 тисяч реєстраційних номерів. З переліком безоплатних адміністративних послуг, що надаються територіальними органами ДФС Дніпропетровщини та Інформаційними картками адмінпослуг можна ознайомитись на суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області в розділі «Адміністративні послуги»
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Добавить комментарий