1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє

1101 3

Криворізька південна ОДПІ запрошує на семінар!
Семінар на тему: «Адміністрування податків, зборів та обов’язкових платежів з 1 січня 2016 року з урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України» відбудеться 13 січня 2016 року о 14.00 за адресою: м. Кривий Ріг проспект Металургів, 16, 4 поверх, актова зала.
В ході семінару будуть розглядатися питання адміністрування ПДВ, податку на доходи фізичних осіб, застосування РРО, спрощена система оподаткування обліку та звітності, електронна звітність та інші актуальні питання. Вхід вільний. Телефон для довідок 90-23-63.

Привітання Голови ДФС Романа Насірова з Новим Роком та Різдвом Христовим
Дорогі українці! Вітаю вас з наступаючим Новим Роком та Різдвом Христовим!
2015 рік був з нелегких. Він був наповнений важливими знаковими подіями. Новий, 2016 рік, буде не менш насиченим. Вже 1 січня вступає в дію зона вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом. Попереду у нас багато планів. Дуже сподіваємося, що в наступному році виросте кількість сумлінних платників. У свою чергу Державна фіскальна служба працюватиме над створенням рівних конкурентних умов для підприємців, покращенням послуг для усіх платників податків та продовженням боротьби з тіньовим сектором економіки.
Запрошуємо всіх рухатися разом з нами до підвищення соціальних стандартів, створення умов для ведення бізнесу за європейськими стандартами та закріплення статусу України як надійного, прогнозованого та стабільного партнера з високою інвестиційною привабливістю. Бажаю всім у Новому році міцного здоров’я, фізичних та моральних сил для руху тільки вперед, успіхів у вашій діяльності, родинного затишку, миру та злагоди.
З повагою Голова ДФС Роман Насіров

Розпочалася кампанія декларування доходів громадян - 2016
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році. Цьогорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно буде декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743.
Декларація об’єднала звітність з податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) та військового збору. Відтепер фізичні особи – платники податків подаватимуть декларацію, в якій окрім податкових зобов’язань з ПДФО, необхідно буде показати податкові зобов’язання з військового збору.
Криворізька південна ОДПІ

Коли подання декларації про майновий стан і доходи є обов’язковим
Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи, що підлягають оподаткуванню, але від осіб, які не є податковими агентами, а саме:
- доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та/або нерухомого майна;
- дохід від надання майна в лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм);
- інвестиційний прибуток;
- вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна;
- іноземні доходи.
Також, обов’язкове подання декларації у разі отримання громадянином доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород від двох і більше податкових агентів.
Криворізька південна ОДПІ

Фізичні особи декларують свої доходи за 2015 рік по новому
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що фізичні особи – платники податків декларують свої доходи, отримані у 2015 році, за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларації).
Нова форма декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджені наказом МФУ від 02.10.2015 №859 і вводиться в дію з 1 січня 2016 року. Для спрощення та зменшення часу для заповнення декларації обсяг нової декларації зменшено з 2-х аркушів до 1-го, а кількість додатків – з 7-ми до 4-х.
Криворізька південна ОДПІ

Увага! З 1 січня 2016 року діє нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи
України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», що зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – Наказ №859), затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи, що вводиться в дію з 1 січня 2016 року.
Таким чином, фізичі особи – платники податків, стосовно доходів, отриманих у 2015 році, повинні надати до податкових інспекцій за своєю податковою адресою (місцем проживання, за яким ФО береться на облік як платник податку контролюючому органі) декларацію про майновий стан і доходи за новою формою.
Криворізька південна ОДПІ

В новій декларації визначаються податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору
У зв’язку з набранням чинності з 1 січня 2015 норми Закону України від 28.12.2014 №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» щодо поширення на фізичних осіби – платників податків порядку оподаткування військовим збором, нова форма форми податкової декларації про майновий стан і доходи наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 передбачає визначення податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.
Відповідно до підпункту 1.2 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 Кодексу.
Криворізька південна ОДПІ

Відображення сум військового збору у новій формі податкової декларації
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Кодексу (підпункт 1.4 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу). Підпунктом 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 Кодексу передбачено, що платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податков податкової ого року, а також сплатити податок з такик доходів.
Отже, при отриманні доходів від особи, яка не є податковим агентом, та іноземних доходів платник податків повинен разом зі визначенням податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб визначити зобов’язання з військового збору. У графі 7 розділу 2 та рядку 24.1 нової форми декларації вказуються суми військового збору, що підлягають сплаті платником податків самостійно до бюджету за результатами звітного року.
Криворізька південна ОДПІ

Строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи
Платник податків самостійно у рядку 8 розділу І нової форми податкової декларації про майновий стан і доходи визначає категорію: - громадянин; - особа, яка проводить незалежну професійну діяльність; - підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування).
Строки подання декларації залежать від обраної категорії платника, а саме:
- громадянин та особа, яка проводить незалежну професійну діяльність, – до 1 травня року, що настає за звітним (за звітний період 2015 рік останній день подання звітності – 03.05.2016);
- підприємець – протягрм 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року) (за звітний період 2015 рік останній день подання звітності – 09.02.2016).
Одним із нововведень є зазначення платниками податків відомостей щодо отриманих доходів, які не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (стаття 165 Кодексу), та загальної річної суми доходу.
Криворізька південна ОДПІ


Право на податкову знижку
Подати декларацію також зможуть громадяни, що претендують на податкову знижку на оплату за навчання, допоміжних репродуктивних технологій, сплати відсотків по іпотечному кредиту і інші суми витрат передбачених податковим законодавством. При документальному підтвердженні податкова знижка дає можливість громадянам повернути частину понесених витрат в 2014 році. Податкова знижка надається виключно резидентові країни.
Термін подачі таких декларацій – до 31 грудня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Дії платника у випадку необхідності захисту законних прав
Стаття 56 Податкового кодексу містить повну інформацію щодо послідовних дій платника у випадку необхідності захисту законних прав. Обов’язково треба вказати реквізити документа, який оскаржується та чітко визначити суми спірних платежів. При цьому слід пам’ятати, що правом на адміністративне оскарження можна скористатися лише у визначені Кодексом строки. А це 10 календарних днів, наступних за днем отримання рішення контролюючого органу.
До скарги, щоб довести свої аргументи, платник податків має право додати копії документів, судових рішень та будь-які пояснення за спірними фактами.
Криворізька південна ОДПІ
Декларуємо доходи за 2015 рік
Щорічне декларування громадян – це перш за все виконання громадянином свого конституційного обов'язку; індивідуальний внесок в добробут держави; реалізація права громадян на податкову знижку.
Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів зобов'язані подати в органи державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.
Деклараційна компанія буде продовжуватися до 01 травня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Електронна звітність заощаджує час платників податків
Сьогодні платники податків мають змогу подавати звітність до органів ДФС в електронному вигляді так би мовити, без відриву від виробництва, безпосередньо з офісу платника, без черг, які можуть виникати у дні її масового подання. Відпадає потреба і в самих бланках звітності.
Перехід на електронну систему звітності дає також багато нових можливостей платникам. Це і автоматичний розрахунок підсумкових або розрахункових рядків звітності, який зводить до мінімуму арифметичні помилки, і своєчасне оновлення програмного забезпечення при введенні нових звітних форм.
Криворізька південна ОДПІ
Про сплату земельного податку у рік придбання земельної ділянки
При отриманні від Центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин інформації про набуття фізичною особою права власності на земельну ділянку контролюючий орган здійснює нарахування сум земельного податку починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності, та надсилає податкове повідомлення-рішення такій фізичній особі.
Податок підлягає сплаті протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Криворізька південна ОДПІ

Сплата єдиного внеску фізичною особою — підприємцем, яка отримує пенсію за вислугу років
Фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Водночас фізичні особи — підприємці, які отримують пенсію за вислугу років, не звільняються від сплати єдиного внеску.
Криворізька південна ОДПІ


На «Гарячу лінію» Криворізької південної ОДПІ надійшло запитання
Чи включається до сум податкової знижки витрати за навчання на військовій кафедрі навчального закладу, що оплачується згідно з окремим договором?
Навчання на військовій кафедрі – це додаткова послуга навчального закладу, що не є обов’язковою у процесі безпосереднього навчання за обраним фахом, і оплачується окремо від плати за навчання згідно з укладеним з навчальним закладом договором на навчання за певним фахом, тому включення таких витрат до податкової знижки чинним законодавством не передбачено.
Криворізька південна ОДПІ
Податкова знижка: Підготовчі курси у ВНЗ не включається
Навчання на підготовчих курсах є додатковою послугою навчального закладу, метою якої є підготовка до вступу на навчання до учбового закладу. Навчання на таких курсах не є обов’язковим і не зараховується у загальний курс навчання безпосередньо за обраним фахом після вступу до вузу. Навчання на підготовчих курсах оплачується згідно з окремим договором.
Таким чином, включення до податкової знижки оплати за навчання на підготовчих курсах для вступу до вузів не передбачено чинним законодавством.
Криворізька південна ОДПІ

Якщо освіта отримується в декількох навчальних закладах
Платник податків, який навчається в декількох навчальних закладах України, за умови виконання всіх умов передбачених Податковим кодексом України, має право скористатися податковою знижкою на навчання.
Платники податків які навчаються за кордоном права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти не мають.
Криворізька південна ОДПІ

Відображення у новій декларації відомостей про власну нерухомість
Відомості про власну нерухомість та/або нерухомість, яка надається в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) зазначається у розділі VII нової декларації, а відомості про власне рухоме майно та/або рухоме майно, яка надається в оренду (суборенду) зазначається у розділі VIІІ нової декларації.
Звертаємо увагу, що у графі «Категорії об’єктів» нерухомого/рухомого майна у розділах VII та VIІІ нової декларації тепер зазначаються не назви об’єктів, а номер, що відповідає категорії об’єкта.
Так, наприклад, для нерухомого майна земельні ділянки зазначаються у декларації з категорією «1»; житлові будинки з категорією «2»; квартири – «3»; садовий (дачний) будинок – «4»; гараж – «5»; водойми – «6»; інше нерухоме майно – «7».
Криворізька південна ОДПІ

Зазначення суми ПДФО у зв’язку з використанням права та податкову знижку
Сума податку на доходи фізичних осіб, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права та податкову знижку, розраховується лише у розділі III нової декларації без заповнення додатка.
При цьому не зазначаються реквізити документів, які підтверджують понесені витрати, а вказуються лише категорії понесених витрат (вказуєтьсмя позначка «Х» на відповідних категоріях «1», «2», «3», «4», «5», «6», «7», «8») та загальна сума фактично здійснених протягом звітного податкового року витрат (рядки 13 та 14 декларації).
Слід зазначити, що з 01.01.2016 платник податку має право на повернення ПДФО при від’ємній різниці за результатами перерахунку податку відповідно до підпункту «є» пункту 176.1 статті 176 Кодексу. Додаток Ф1 до нової форми декларації доповнено рядком, в якому відображається сума ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету за результатами такого перерахунку.
Криворізька південна ОДПІ

Декларуємо доходи за 2015 рік
Щорічне декларування громадян – це перш за все виконання громадянином свого конституційного обов'язку; індивідуальний внесок в добробут держави; реалізація права громадян на податкову знижку.
Громадяни, що отримували доходи від надання в оренду рухомого і нерухомого майна, продажу акцій і інших цінних паперів, отримання спадку, подарунків, іноземних доходів, доходів від двох і більш податкових агентів та інших доходів зобов'язані подати в органи державної фіскальної служби декларацію про майновий стан і доходи.
Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року. Громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2015 року, податкову декларацію можуть подати упродовж усього 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Користувачам РРО до уваги!
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що Законом України від 01.07.2015 №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності 23.07.2015, внесені зміни до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) у частині застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку (далі – ФОП – платники ЄП) другої і третьої груп.
Так, пунктом 296.10 статті 296 Кодексу визначено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку: - першої групи; - другої і третьої груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень.
Криворізька південна ОДПІ

Мінімальна зарплата у 2016 році
Законом України «Про Державний бюджет на 2016 рік» встановлена мінімальна заробітна плата у 2016 р. на рівні:
у місячному розмірі: з 1 січня — 1 378 грн., з 1 травня — 1450 грн., з 1 грудня — 1550 грн.;
у погодинному розмірі: з 1 січня — 8,29 грн., з 1 травня — 8,69 грн., з 1 грудня — 9,29 грн.
Криворізька південна ОДПІ


Особливості припинення діяльності фізичних осіб – підприємців
Підпунктом 6 пункту 11.32 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 09.12.2011 №1588 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за №1562/20300) з внесеними змінами визначено, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення антитерористичної операції, процедури та дії щодо зняття з обліку самозайнятих осіб можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування.
Криворізька південна ОДПІ

Фізичним особам – підприємцям платниками єдиного податку другої та третьої груп
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування РРО для такого платника ЄП є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника ЄП.
Якщо ФОП – платники ЄП третьої групи, у першому півріччі 2015 року перевищили обсяг доходу 1 мільйон гривень, то вони зобов’язані були вже з 01.10.2015 при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО, або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.
У разі, якщо ФОП – платники ЄП другої групи перевищили обсяг доходу 1 мільйон гривень у 2015 році (незалежно від місяця, в якому відбулося таке перевищення), то вони зобов’язані з 01.01.2016 при здійсненні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО.
Криворізька південна ОДПІ


До уваги платників податків!
З 1 січня 2016 року набирає чинності Закон України від 24.11.2015 №812-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення передумов для нової моделі ринку природного газу та забезпечення стабільності розрахунків підприємств енергетичної галузі» (далі – Закон №812). Закон №812 опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» від 18.12.2015 №237.
Тимчасово, до 1 липня 2017 року, платники податку, які здійснюють постачання (у тому числі оптове), передачу, розподіл електричної та/або теплової енергії, постачання вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, визначають дату виникнення податкових зобов’язань та податкового кредиту за касовим методом.
Криворізька південна ОДПІ

Консультації з податкових питань на веб-порталі ДФС України
Податковий кодекс України деталізує права платників податків та механізми їх захисту, зокрема: право платників податків безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов’язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю.
Так, існує ряд електронних сервісів, наприклад, рубрика «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» на веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua), також «гарячі лінії», на яких можна отримати консультації з податкових питань.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Новорічні подарунки для дітей звільняються від ПДВ
Операції з продажу виробничими та торговими підприємствами дитячих святкових подарунків, а також квитків на новорічно-різдвяні заходи для дітей, що закуповуються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, профспілкових комітетів підприємств та організацій, інших неприбуткових організацій, щорічно в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року, звільняються від оподаткування ПДВ. (Закон України від 30.11.2000 року №2117-III)
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Для платників єдиного податку затверджено нові книги обліку
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що Міністерством фінансів України наказом від 19.06.2015 року N579 затверджено форму книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та Порядок її ведення; форму книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) та Порядок її ведення. Також наказом №579 передбачено, що Книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат, зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення.
Криворізька південна ОДПІ

Сервіс ДФС України перевірить надійність вашого ділового партнера
На сайті ДФС України (sfs.gov.ua) розташований сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», який допоможе платнику податків перевірити надійність свого ділового партнера. Для цього достатньо знати його код ЄДРПОУ або ж точну його назву. Необхідно ввести відому інформацію в одне з полів і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання і повідомить Вам про результати пошуку.
Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованності) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників в центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.
Криворізька південна ОДПІ

Антикорупційний сервіс фіскальної служби «Пульс» працює цілодобово
Громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. Інформація приймається цілодобово за номером телефону (044) 284-00-07.
Криворізька південна ОДПІ

Електронні сервіси ДФС допомагають платникам податків отримати необхідну інформацію
Інформаційно-довідковим департаментом ДФС України в рамках Електронного Уряду створено та підтримується в актуальному стані Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс («ЗІР»), робота якого направлена на забезпечення суб’єктів господарювання та громадян своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією.
Інформаційне наповнення «ЗІР» (zir.sfs.gov.ua) здійснюється з урахуванням результатів всебічного аналізу інформації про потреби клієнтів, які звертаються до Контакт-центру та з метою мінімізації витрат часу представників бізнесу на спілкування з державою.
Криворізька південна ОДПІ

Власникам нерухомості!
З метою отримання пільг по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки Криворізька південна ОДПІ запрошує громадян Дзержинського, Інгулецького та Центрально-Міського районів відвідати податкову інспекцію та провести звірку кількості об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у їх власності, та розмірів площі таких об’єктів. Звертатись необхідно за адресою: вул.Пушкіна, 4А, кабінет 407. Телефон для довідок 92-36-00. При собі мати документ, що засвідчує особу, копії та оригінали документів на право власності.
Криворізька південна ОДПІ

У разі переходу на спрощену систему оподаткування підприємець подає декларацію про доходи
У разі переходу на спрощену систему оподаткування новостворена фізична особа-підприємець у кварталі, в якому здійснено процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання, має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему.
Криворізька південна ОДПІ


До уваги платників податків!
Криворізька південна ОДПІ нагадує: якщо платник податку подає податкову декларацію (розрахунок) з порушенням граничних термінів подання, застосовується штрафна санкція у розмірі 170 гривень за кожну неподану (несвоєчасно подану) податкову звітність. У разі встановлення протягом року з дати винесення податкового повідомлення-рішення таких дій (несвоєчасного подання) повторно, штрафна санкція застосовується у розмірі 1020 гривень за кожне таке несвоєчасне подання.
Криворізька південна ОДПІ

ФОП, які зареєстровано протягом року, подають податкову декларацію
Фізичні особи - підприємці, зареєстровані протягом року, в установленому законом порядку подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан і доходи станом на дату державної реєстрації підприємця.
Підпунктом 49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України визначено, що податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (в тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ запрошує користуватися сервісами ДФС України
ДФС України надає безкоштовні відповіді у режимі on-linee за телефоном 0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно), з 8:00 до 20:00 (крім суботи та неділі), Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (цілодобово). Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс:http://zir.sfs.gov.ua.
Криворізька південна ОДПІ

Подання декларації про майновий стан і доходи новоствореним підприємцем
У разі переходу на спрощену систему оподаткування новостворена фізична особа — підприємець у кварталі, в якому здійснено процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання, має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до дати переходу на спрощену систему оподаткування.
Криворізька південна ОДПІ

З 1 січня 2016 року розпочинається кампанія по декларуванню громадянами доходів, одержаних у 2015 році
Кожен громадянин, який отримав дохід у вигляді спадщини (подарунку) зобов’язаний задекларувати такий дохід та сплатити податок. Для спадщини і подарунка діють такі ж правила декларування та оподаткування, як для інших доходів фізичних осіб.
Одержувачі спадщини або подарунків в 2015 році повинні подати декларацію про доходи і вказати в ній вартість майна чи немайнових прав, отриманих в дар або в спадщину, до 1 травня 2016 року, а сплатити податки з такого доходу до 1 серпня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ
Хто є членом сім’ї першого ступеня споріднення фізичної особи
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені.
Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.
Криворізька південна ОДПІ

Звітність подається на наступний день, якщо граничний термін припадає на вихідний або святковий день
Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Зазначена норма визначена п.49.20. ст.49 Податкового кодексу України.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Анулювання реєстрації платника єдиного податку за наявності податкового боргу
Фахівці Криворізької південної ОДПІ нагадує, що однією із підстав анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням контролюючого органу є несплата протягом двох послідовних кварталів податкового боргу, що виник у платника єдиного податку.
Таким чином, платник єдиного податку, у якого виник податковий борг у поточному кварталі, протягом наступних двох кварталів має можливість сплатити цей податковий борг. У разі його несплати такому платнику податків анулюється реєстрація в останній день другого із двох послідовних кварталів.
Криворізька південна ОДПІ

Нова форма звітування самозайнятих осіб про доходи, отримані у 2015 році
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що фізичні особи – платники податків декларують свої доходи, отримані у 2015 році, за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларація).
Нова форма декларації затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743) і вводиться в дію з 1 січня 2016 року.
Фізичні особи – підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений підпунктом 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Отже, останній день подання декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік – 09.02.2016.
Криворізька південна ОДПІ

Платникам про отримання електронних ключів
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з метою упередження спроб отримання в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС послуг електронного цифрового підпису шахраями з використанням фіктивних реєстраційних документів та захисту інтересів заявників представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, має здійснюватись особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально.
Криворізька південна ОДПІ

Відповідальність ФОП – платників єдиного податку за несвоєчасну сплату авансових внесків
Несплата (неперерахування) фізичною особою – платником єдиного податку (далі – ФО – платник ЄП), визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), авансових внесків ЄП у порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50% ставки ЄП, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу (пункт 121.1 статті 121 Кодексу).
Нагадаємо, що для першої групи ФО – платників ЄП залежно від виду господарської діяльності з розрахунку на календарний місяць встановлюється фіксована ставка ЄП у межах 10% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; для другої групи – у межах 20% розміру мінімальної заробітної плати (з 01.01.2016 мінімальна заробітна плата складає 1378 гривень).
Криворізька південна ОДПІ

Оподаткування ПДВ експортних операцій
Операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються за нульовою ставкою. Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України (пп. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України).
Датою виникнення податкових зобов’язань в разі експорту товарів є дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства (п. 187.1 ст. 187 ПКУ). Отже, за операцією з експортування (вивезення) товарів за межі митної території України податкові зобов’язання з ПДВ визначаються на дату фактичного здійснення такого вивезення, тобто на дату оформлення вантажної митної декларації контролюючим органом.
Криворізька південна ОДПІ

Подання звітності та сплата податку на прибуток новоствореними підприємствами
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу платники податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році та не сплачують авансового внеску.
Відповідне роз’яснення розміщене у підкатегорії 102.20.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua
Криворізька південна ОДПІ

Дохід підприємця оподатковується військовим збором
Фізичні особи – підприємці, крім тих що обрали спрощену систему, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5 відсотки чистого оподатковуваного доходу. Суму військового збору відображають в річній податковій декларації та сплачують в терміни передбачені для сплати податку на доходи фізичних осіб за відповідний період.
Першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізичних осіб – підприємців є 2015 рік. Термін сплати військового збору для фізичних осіб – підприємців – до 19 лютого 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Щодо працівників, призваних на військову службу під час мобілізації на особливий період
6 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 12.11.2015 №801-VIII«Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо працівників, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період», згідно якого у частинах третій та четвертій статті 119 Кодексу законів про працю України слова «в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності» замінено словами «фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову». Тобто гарантії у вигляді збереження місця роботи, посади і компенсації із бюджету середнього заробітку мають тепер і призвані на строкову військову службу (прийняті за контрактом) працівники фермерських господарств, сільськогосподарських виробничих кооперативів незалежно від підпорядкування та форми власності і фізичних осіб – підприємців, де вони працювали на час призову.
Криворізька південна ОДПІ

Звітність з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Декларація).
Декларацію щодо новостворених (нововведених) об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості юридична особа – платник подає протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Звертаємо увагу, що з 01 січня 2016 року звітність подається формою Декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408, та передбачає відображення ставки податку у графі 4 Декларації.
Криворізька південна ОДПІ


Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами стали електронними
Криворізька південна ОДПІ повідомляє, що у зв’язку з прийняттям Закону України від 02.03.2015 № 222 «Про ліцензування видів господарської діяльності» не обов’язково оформлювати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами як документ у паперовому вигляді.
Криворізька південна ОДПІ

Сплата земельного податку платниками єдиного податку четвертої групи
Платники єдиного податку четвертої групи, які є власниками/користувачами земель сільськогосподарського призначення та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки, що використовуються такими платниками для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.
За інші земельні ділянки, в тому числі за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що не використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва, платники єдиного податку четвертої групи сплачують земельний податок на загальних умовах.
Криворізька південна ОДПІ

Умови перебування на спрощеній системі оподаткування у 2016 році
Перша, друга та четверта група єдиного податку залишається без змін. Третя група – фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 000 000 грн.
Тобто, все ж таки юридичних осіб залишають на спрощеній системі оподаткування, але разом з тим зменшили обсяг доходу за рік з нинішніх 20 000 000 грн до 5 000 000 грн.
Криворізька південна ОДПІ


Ставки податку для спрощенців
Перша та друга група – фіксована ставка, яка встановляється відповідними радами. З урахуванням Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» з 1 січня 2016 року встановлюються наступні ставки: Перша група місячна сума – 137,8 грн. Друга група місячна сума – 275,6 грн.
Ставки податку для третьої групи становитиме: 3 % доходу – у разі сплати ПДВ згідно з ПК України (чинна ставка 2 %); 5 % доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку (чинна ставка 4 %). Для платників четвертої групи в залежності від категорії земель ставка буде становити від 0,16 % до 5,4 %.
Криворізька південна ОДПІ

Перехідні положення
У 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) визначається з урахуванням таких особливостей:
1) для сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII ПК України;
2) для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII ПК України.
Криворізька південна ОДПІ

Декларування доходів фізичних осіб за 2015 рік: Ставки податку на доходи фізичних осіб
Стосовно доходів, отриманих у 2015 році, застосовуються наступні ставки податку на доходи фізичних осіб:
- 15 відсотків бази оподаткування – щодо доходів (крім випадків, визначених у підпунктах 167.2 – 167.6 статті 167 Кодексу), які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року;
- 20 відсотків, – якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення. Самозайняті особи застосовують ставку 20 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати;
- подвійна ставка податку (30 або 40 відсотків) – до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею, грошові виграші у спортивних змаганнях) на користь резидентів або нерезидентів;
- 20 відсотків – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у підпункті 167.5.2 пункту 167.5 статті 167 Кодексу). Перелік пасивних доходів визначено підпунктом 167.5.3 пункту 167.5 статті 167 Кодексу, до яких, зокрема, відноситься інвестиційний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;
- 5 та 0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу, зокрема, при операціях з успадкування (дарування) та операціях з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна.
При декларуванні доходів за результатами 2015 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, становить 1218 гривень.
Криворізька південна ОДПІ

Реєстратори розрахункових операцій
РРО залишається без змін. Не будуть застосовувати РРО платники єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.
У разі перевищення в календарному році цього обсягу доходу застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку. Всі інші платники другої та третьої єдиного податку зобов’язані будуть використовувати РРО з 1 січня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Звільнення від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати РРО, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ звертає увагу: З 1 січня стартувала деклараційна кампанія – 2016!
З початку 2016 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2015 року. За вибором платника податків декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.
Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.
Для комфортного звітування громадян протягом січня-квітня 2016 року центри обслуговування платників податків працюватимуть за подовженим режимом роботи, при цьому подати декларацію можна буде також й у вихідні дні. У разі необхідності платники зможуть отримати безкоштовні консультації та допомогу в заповненні декларації.
Також нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться в одній податковій звітності.
Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посилання쬬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬ http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

На Київщині податковою міліцією вилучено партію контрабандних годинників на суму понад 400 млн. гривень
На Київщині податковою міліцією спільно з працівниками СБУ припинено діяльність групи осіб, які ввозили на територію України брендові годинники поза митним контролем. Під час проведення спецоперації податковою міліцією здійснено контрольну закупку годинників на суму 15 тис. доларів, які у подальшому були вилучені.
Для припинення діяльності угруповання було проведено близько 30 обшуків, під час яких виявлено та вилучено 1079 дорогих годинників на суму понад 400 млн. грн.,120 тис. дол., 10 тис. євро та близько 20 млн. гривень. Наразі триває досудове слідство у кримінальному провадженні, порушеному за ч. 2 та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів, обов’язкових платежів).
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Криворізька південна ОДПІ нагадує!
З 1 січня 2016 року зобов’язані при провадженні своєї господарської діяльності розпочати застосування РРО і платники єдиного податку ІІ групи (фізичні особи-підприємці) у разі перевищення обсягу доходу 1 млн. грн. у 2015 році незалежно від місяця, у якому відбулося таке перевищення.
Криворізька південна ОДПІ


Порядок оподаткування спадщини у вигляді грошових заощаджень
Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регламентується статтею 174 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Підпунктом 174.2.1 пункту 174.2 статті 174 Кодексу визначено, що за нульовою ставкою оподатковуються, зокрема, грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 – 1994 років, погашення яких не відбулося, що успадковуються будь-яким спадкоємцем.
Отже, якщо громадянин (незалежно від ступеня споріднення) отримав спадщину у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР, то такий дохід не оподатковується.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України


Щодо чинності договору про визнання електронних документів
Державною фіскальною службою України з 25.11.2015 доопрацьований електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів». Договір про визнання електронних документів, укладений платником до 25.11.2015 з органом ДФС за основним місцем обліку, є чинним з моменту його підписання та діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів. Відповідна інформація розміщена на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України у розділі «АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ» за посиланням: http://zir.sfs.gov.ua/main/actual/
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Затверджено зміни до Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита
Міністерство фінансів України наказом від 09.11.2015р. №999 доповнило Інструкцію про порядок обчислення та справляння державного мита новою нормою, якою передбачено, що за посвідчення договорів застави (в тому числі аграрних розписок) державне мито справляється, виходячи з договірної вартості предмета застави за ставкою, визначеною пп. "у" п. 3 ст. 3 Декрету Кабміну від 21.01.1993 N 7-93 "Про державне мито". Наказ набрав чинності 18 грудня 2015р.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Податок на прибуток за філії сплачує головне підприємство за своїм місцезнаходженням
З 1 січня 2015 року після внесення змін до Кодексу Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» відокремлені підрозділи юридичної особи не є платниками податку на прибуток.
Починаючи з податкових звітних періодів 2015 року, головне підприємство (юридична особа), яке має у складі відокремлені структурні підрозділи, визначає податкове зобов’язання з податку на прибуток у податковій декларації в цілому по платнику податку – юридичній особі з урахуванням показників діяльності структурних підрозділів. При цьому податок на прибуток сплачується головним підприємством за його місцезнаходженням.
Довідково: Лист ДФСУ від 11.12.2015 №26438/6/99-95-42-03-15; Наказ Мінфіну України від 20.10.2015 року №897.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

За несвоєчасне подання звіту по єдиному соціальному внеску передбачена штрафна санкція
За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звіту по єдиному внеску, органом ДФС здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.
Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Криворізька південна ОДПІ

ПДВ: Штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН
Листом від 24.11.2015 р. № 24986/6/99-99-19-03-02-15 ДФС України повідомлено, що штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації в ЄРПН розрахунку коригуван¬ня до податкової накладної застосовують¬ся контролюючими органами в порядку та розмірах, передбачених Податковим ко¬дексом України, до особи, на яку покладе¬но обов’язок щодо такої реєстрації, та не¬залежно від причин, які призвели до пору¬шення термінів.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Затверджено Ліцензійні умови з питань перезення автомобільним транспортом
З 09.12.2015 р. набрала чинності поста¬нова Кабінету Міністрів України, якою за¬тверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з перевезення па¬сажирів, небезпечних вантажів та небезпеч¬них відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та ван¬тажів автомобільним транспортом.
Дія Ліцензійних умов поширюється на суб’єктів господарювання юридичних та фізичних осіб — підприємців, які здійсню¬ють господарську діяльність з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небез¬печних відходів автомобільним транспор¬том, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Право на відпустку
Фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи може скористатися правом на відпустку, якщо має одного найманого працівника, який перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку, за наявності належним чином оформлених документів (з обов'язковим зазначенням у заяві на отримання відпустки відомостей про перебування в декретній відпустці такого найманого працівника).
Криворізька південна ОДПІ

Додати коментар