1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Вчера, 10 декабря, прошел предупредительный митинг на "Сухой Балке". Следующий этап - забастовка. Работники предприятия считают, что им стыдно работать на российского олигарха Романа Абрамовича, а поэтому Правительству пора подумать о национализации предприятия...

1112 25

1112 24

Гірники Кривого Рогу провели мітинг за націоналізацію підприємства "Суха Балка". Наступний етап - страйк! 10 грудня, в міжнародний день Права людини, шахтарі «Сухої Балки» вийшли на попереджувальний мітинг біля стін адміністрації підприємства. До акції також приєдналися активісти руху «Автономний Опір».

За словами робітників, дирекція, що представляє російського олігарха Романа Абрамовича, систематично порушує трудові, соціально-економічні та особисті права трудового колективу. Найняті адміністрацією співробітники приватної охоронної фірми «Інтерлок» практикують обшуки, огляд особистих речей шахтарів. На підприємстві встановлюються камери відеоспостереження.

«Суха Балка» все більше перетворюється на «зону» суворого режиму », - зазначає профспілковий лідер, Юрій Самойлов.

Керівництво підприємства не виділяє гроші на модернізацію обладнання шахти. Гірники змушені купувати засоби індивідуального захисту за власний рахунок. Незважаючи на інфляцію, підвищення заробітної плати не відбулося. Часто людям затримують виплату понаднормових і премій.

Невелику кількість учасників мітингу шахтарі пояснюють тим, що після таких заходів дирекція шахти проводить систематичні репресії. «Вони переглядають відео з акцій і всіх учасників намагаються поступово видавити з підприємства. Викликають в кабінети, криють матом, тиснуть морально. Люди боятися світити свої обличчя », - розповідає профспілковий активіст Сергій Барабашук.

Наприкінці мітингу робочі прийняли резолюцію, в якій вимагають від Президента України, Петра Порошенка повернути «Євраз Суха Балка» у державну власність. Шахтарі ще раз підтвердили, що як тільки буде проведена вся необхідна юридична підготовка, вони оголосять страйк.

У своїй боротьбі робітники України не можуть розраховувати на олігархічний парламент. Єдині, хто може провести націоналізацію і поставити стратегічні галузі економіки під контроль суспільства - це самі робітники.

В єдності наша сила!

 

Илья ПЕТРЯК,

специально для рубрики

Новости Кривого Рога

сайта Весь Кривой Рог

Добавить комментарий