1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Если почитать материал, который приведен ниже, создается впечатление, что в Кривом Роге все замечательно! Представители партий общаются, и вместе думают о том, чтобы криворожанам жилось легче. А на самом деле? Оппозиционный блок везде внедрил своих агентов - в Батькивщину, Радикальный блок Ляшка, снюхался с блоком Порошенко... О чем договориваются на самом деле криворожские партийные организации? Как делить портфели? Как получать свою лепту с бесконечного распила бюджета?

1112 11

МЕДІА-ПЛАТФОРМА «ЕКСПЕРТ-КР»: ПЕРШИЙ КРОК НАЗУСТРІЧ

Кривий Ріг бачив таке чи не вперше. 9 грудня 2015 року за одним «круглим столом» у готелі «Аврора» зібралися представники різних політичних сил і релігійних конфесій, чиновники, підприємці і громадські активісти. Прес-служба виконкому міської ради, інтернет-ЗМІ та телевізійники; члени «Опозиційного блоку», ВО «Свобода», «Об’єднання «Самопоміч», «Сили Людей» та інших партій, активісти «Жіночої Сотні», UBF та КГЦ ШELTER+. Першу презентацію-знайомство нового криворізького ЗМІ – незалежної медіа-платформи «Експерт-КР» – організатори провели скромно, запросивши представників ключових організацій та сил, між якими передусім налагоджуватимуть діалог.

– Наша головна мета – спонукати людей говорити одне з одним, – зауважила головний редактор НМП «Експерт-КР» Ольга Гончар. – Нам усім цього треба вчитися. І ми як ЗМІ, яке має рішучий намір бути незалежним, вчитимемося, взявши на основу редакційну політику, де головними цінностями є правдивість і точність, безсторонність і багатоманітність думок, чесність і пильнування суспільних інтересів, справедливість і недоторканність приватного життя. Ми почуваємося підзвітними передусім перед своєю аудиторією, і не лише не боїмося критики, а й вітаємо її. Лише в обговоренні народжується порозуміння й довіра.

Завдяки гранту програми Української ініціативи зміцнення громадської довіри (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для нового незалежного ЗМІ вдалося спорудити затишну і багатофункціональну студію, забезпечити роботу в ній та на виїзді найсучаснішою технікою, а також розробити сайт, на який от-от відкриється доступ. На YouTube-каналі «Експерт-КР» уже можна побачити перші записи з тими політиками, котрі сьогодні впливають на суспільну ситуацію в Кривому Розі. Власне, колектив медіа-платформи зосереджуватиметься на аналітичних оцінках і представленні різних позицій, а не на звичному новинному форматі.

– У назві медіа-платформи принципово відсутнє слово «телебачення», у своїй роботі ми не хочемо бути обмежені такими поняттями, як програмна сітка, ефірний час і пов’язані з цим задачі, – говорить директор «Експерт-КР» Валерій Ляшенко. – Ми хочемо робити продукт вишуканий, якісний, не обмежуючи себе в часі на виробництво і не поспішаючи видати його для перегляду в призначений час. Основні елементи комунікації з глядачем – це інтернет-сайт, сторінки в соцмережах та пряма реклама через інші ЗМІ. Тобто, програмний продукт буде розповсюджуватися в мережі інтернет із можливістю прямоефірних режимів на каналі відеохостінгу YouTube. Хочу підкреслити, що як директор я не маю конкретних зобов’язань перед засновниками, які стосуються редакційної політики. Готовий стверджувати, що продукти, які виготовлятиме колектив медіа-платформи, матимуть право називатися незалежними у тих експертних оцінках, аналітичних висновках і коментарях, які ми хотіли б мати. Ми прагнемо залучати до роботи як фахових журналістів, яким готові надати студійно-апаратні можливості для реалізації їхніх журналістських ідей, так і широке коло експертів незалежно від їх політичних, культурологічних та інших поглядів.

Функціонування медіа-платформи забезпечуватиме досить невелика команда. Спірні питання вирішуватиме редакційна рада, до якої увійдуть передусім працівники редакції. Сайт медіа-платформи працюватиме українською мовою, мовити в кадрі ведучі та гості будуть так, як їм зручно і звично.
Новий ЗМІ матиме свою Раду засновників, до якої увійшли генеральний директор підприємства «Еталонбудсервіс» Олександр Козаченко; директор юридичної агенції «Рада-інвест» Світлана Сова; науковець, бізнесмен і політик Юрій Милобог; директор «Благодійного фонду Костянтина Караманіц» Олег Подкопаєв; віце-президент Громадської спілки «Українська бізнес-асоціація», співзасновник ІТ-компанії «TRIVEX» Володимир Шабловський; заступник голови Благодійного фонду «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу» Дмитро Шарапов.

– Ми розуміємо, що сьогодні, коли за всіма ЗМІ «виглядають» вуха олігархів чи політиків, повірити в незалежність нашого медіа важко, – говорить голова Об’єднання Відповідальних Громадян Юлій Морозов. – Але ось вам кілька моментів. У нас є шість засновників, окрім Об’єднання Відповідальних Громадян, які в рівних долях фінансуватимуть «Експерт-КР», допоки пожертв криворіжців не вистачатиме, щоб закривати всі потреби. Кожен засновник володіє міноритарною часткою, причому всі долі рівні, що юридично не дає жодному можливості тиснути на редакцію. Незалежність редакційної політики від засновників прописана в нашому статуті. Всі засновники – це не одна «пісочниця», не дружня компанія, яка скинулася, щоб придбати собі кишенькове ЗМІ. Це люди з різними політичними переконаннями, самодостатні криворіжці з різних сфер, з різними поглядами, яких об’єднало чітке розуміння необхідності створення незалежних медіа в нашому місті. На сьогодні найбільше «Експерт-КР» залежить від Об’єднання Відповідальних Громадян, яке є засновником з «контрольним пакетом акцій». Але я як голова Об’єднання офіційно і публічно декларую наш серйозний намір зробити медіа-платформу незалежною навіть від нас. Впевнений: час покаже, що нам це вдалося.

 

Юрий ПОТУПЧИК,

специально для рубрики

Новости Кривого Рога

сайта Весь Кривой Рог

Добавить комментарий