1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

27 листопада працівники криворізького залізорудного підприємства «Суха Балка» оголосили про початок боротьби проти власника шахти – російського олігарха Романа Абрамовича. Гірники впевнені, що власник свідомо знищує виробництво. Незабаром вони готуються оголосити страйк

412 33
У 2007 році «Суха Балка» була викуплена корпорацією «Євраз», що належить одному з найбільш впливових бізнесменів РФ Роману Абрамовичу. Починаючи з перших днів російської агресії проти України власник проводить політику якнайшвидшого вироблення технічного потенціалу підприємства та ліквідації виробництва.

Прибуток «Євраз Суха Балка» за 2014 склав 840 мільйонів гривень. Обсяги видобутку руди постійно зростають. Незважаючи на це, керівництво кампанії економить на матеріально-технічному забезпеченні виробництва, змушуючи шахтарів купувати засоби індивідуального захисту за власний рахунок і все сильніше «затягувати паски». Адміністрація відмовляється закуповувати в необхідних обсягах елементи перекриття, що захищають гірників від обвалу породи.
На підприємстві відбуваються незаконні звільнення. Збільшується час робочого дня. Від шахтарів вимагають працювати за себе і звільнених товаришів, поєднувати різні виробничі функції, що значно підвищує ризик нещасних випадків.
Навіть враховуючи прибутковість виробництва і стрімко зростаючу інфляцію, заробітна плата робітників за останній рік не індексувалася. Почастішали випадки невиплати премій і понаднормових.
В умовах російсько-українського конфлікту Роман Абрамович вирішив позбутися свого криворізького активу, «вичавивши» з нього всі соки і ліквідувавши підприємство, впевнені робітники.
Трудовому колективу відомо, що руда, яку вони видобувають, йде на продаж в Росію через територію, підконтрольну ДНР і ЛНР. Значна частина прибутків виводиться в структури країни-окупанта. Більше ста працівників «Сухої Балки» пройшли через АТО або прямо зараз захищають Україну в зоні бойових дій. Багато з них - добровольці.
Українським гірникам зовсім не подобається працювати на кишеню російського олігарха і брати участь у фінансуванні «народних республік».
З вищевикладених причин, 27 листопада, на зборах трудового колективу, шахтарі прийняли рішення розпочати підготовку до широкомасштабного легального страйку.
У разі якщо вимоги робітників щодо поліпшення умов праці не будуть виконані, шахтарі перейдуть до боротьби за націоналізацію підприємства.
Ми, профспілковці залізорудної промисловості, рух «Автономний Опір», київські ліві та соціальні активісти, закликаємо приєднатися до кампанії солідарності з шахтарями Кривого Рогу і підтримати їх у боротьбі проти олігархічного капіталу!
Контакти :
Київ: 0669597804 - Денис; Львів: 0633591618 - Сергій; Кривий Ріг: 0967715459 –Олександр.
Стежити за кампанією на підтримку шахтарів у Інтернеті:
http://opir.info/ https://vk.com/club32440788

Добавить комментарий