1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Повідомляє Криворізька південна ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області

nalogovichka 2311

У Центрах обслуговування платників Криворізької південної ОДПІ громадяни отримали майже 19 тисяч адмінпослуг
З початку року до ЦОП Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області завітали більше 82 тис. громадян. Протягом січня – жовтня 2015 року до ЦОПів Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області звернулось 83,6 тис. платників. Працівниками ЦОПів надано 18,9 тис. адміністративних послуг, з них 7,7 тис. тобто 40,7% - видача реєстраційного номеру облікової картки платника податків.
Нагадуємо, що в Центрах обслуговування платників громадяни можуть отримати сервіс високого рівня, оформити документи, отримати необхідні довідки, ліцензії та виконати всі процедури з мінімальною витратою часу.

Розгляд звернень громадян у Криворізькій південній ОДПІ
Протягом 10 місяців 2015 року керівництвом Криворізької ОДПІ здійснено 4 особистих прийоми громадян, опрацьовано 17 письмових звернень громад.
На розгляд до контролюючого органу від громадян надходять звернення, в яких порушуються питання невиконання функцій податкового агенту під час здійснення підприємницької діяльності з використанням праці найманих осіб, інформування про ухилення від оподаткування під час отримання доходів від надання нерухомого майна в оренду, під час реалізації підакцизних товарів, зокрема, лікеро – горілчаних виробів без дозвільних документів, тощо.
Протягом звітного періоду скарг, заявлених на особистому прийомі не було, відсутні звернення громадян, які звернулися повторно. Не існує фактів порушень посадовими особами положень Закону, не вирішення порушених у зверненні громадянина обґрунтованих питань, які належать до компетенції відповідного контролюючого органу.
На сервіс «Пульс» звернулось 2 заявника. Запити опрацьовано вчасно та в повному обсязі.

Вже багато громадян оцінили переваги нових можливостей у спілкуванні з владою
Інформаційний запит став цінним інструментом у процесі збору офіційної інформації щодо діяльності владних структур. Сфера використання отриманої інформації жодним чином не обмежена, громадяни мають можливість швидко дізнатись про діяльність суб’єктів владних повноважень.
З початку року до Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області надійшло поштою 19 запитів на інформацію, з них: 14 – від юридичних осіб та 5 – від фізичних осіб – громадян.
За результатами розгляду запитів на інформацію: 15 запитувачам надано відкриту податкову інформацію, 2 запитувачам – надано роз’яснення про доступ до єдиного державного реєстраційного веб-порталу та офіційного веб-сайту Центрального контролюючого органу; 2 запитувачам часткову інформацію, що не обмежена нормами діючого законодавства
Відповіді на всі запити надано у встановлений термін, не пізніше п’яти робочих днів з дня надходження запиту

За 10 місяців 2015 року платниками Криворізької південної ОДПІ сплачено до бюджету понад 3 млн. грн. транспортного податку
Протягом десяти місяців поточного року надходження транспортного податку склали 3113,8 тис. грн. У жовтні 2015 року до бюджету сплачено 467,7 тис.грн. цього податку.
Нагадаємо, що транспортний податок сплачується у строки, встановлені п.п. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПКУ, а саме: а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

З початку року на Дніпропетровщині ЦОПами надано майже 2 мільйони адмінпослуг
На сьогодні в Дніпропетровській області створено та працюють 37 Центрів обслуговування платників, які надають інформаційні, консультативні та 25 видів адміністративних послуг. З них – 17 у головних офісах державних податкових інспекцій області, 20 – у відділеннях ДПІ області. Діяльність Центрів обслуговування платників області забезпечує 359 фахівців. Загалом, з початку року працівниками таких Центрів надано 1 млн. 961 тис. послуг.
З переліком безоплатних адміністративних послуг, що надаються територіальними органами ДФС Дніпропетровщини та інформаційними картками адміністративних послуг можна ознайомитись на суб-сайті Територіальні органи ГУ ДФС у Дніпропетровській області в розділі «Адміністративні послуги» та в Центрах обслуговування платників.

ДПС України: Працівниками податкової міліції вилучено продуктів харчування на 24 млн. гривень
Співробітниками податкової міліції Центрального офісу в рамках розслідування кримінального провадження за ч.2 ст.205 і ч.3 ст.212 КК України в містах Дніпропетровську, Івано-Франківську, Харкові, Хмельницькому, Херсоні та с. Малехи (Львівська область) на підставі ухвали суду проведено 6 обшуків в складських приміщеннях. Під час обушків виявлено понад 286 тонн бананів на суму 7 млн. гривень. Також, в складських приміщеннях виявлено та вилучено 250 тонн м’яса глибокої заморозки виробництва Бразилії орієнтовною вартістю 17 млн. гривень. При цьому будь-які документи щодо якості продукції та її власника були відсутні. Також вилучено 110 тис. гривень необлікованої готівки та 5 печаток.

Шановні платники податків та жителі міста!
Доводимо до відома, що у місті діють шахраї, які видають себе за працівників органів державної фіскальної служби, не маючи до них жодного відношення, та телефонують (з номера 073-473-82-38 або з іншого номера) суб’єктам господарювання з вимогами сплати грошових коштів. Тож, просимо бути уважними та з метою виявлення та недопущення у майбутньому подібних випадків шахрайства інформувати правоохоронні державні органи. Нагадуємо, що інформацію про прояви громадян, які видають себе за податківців, можна повідомляти на сервіс ДФС України «Пульс» за цілодобовим телефоном: (044) 284-00-07.

У сфері держзакупівель обліковано 289 кримінальних правопорушень
Протягом січня-вересня поточного року за результатами роботи у сфері державних закупівель співробітниками ДФС складено 510 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень. За результатами їх розгляду обліковано 289 кримінальних правопорушень. За ст. 209 Кримінального кодексу України обліковано 37 правопорушень, за предикативними злочинами – 215, за іншими злочинами – 37. За рахунок відшкодування збитків, завданих державі у сфері державних закупівель, до бюджету надійшло 42,69 млн. гривень.

Платникам рентної плати буде цікаво
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що відповідно до пункту 257.1 статті 257 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу. ДФС України у листі від 12.10.2015 №37619/7/99-99-15-04-01-17 «Про подання Податкової декларації з рентної плати» (далі – лист ДФС України №37619) надала роз’яснення щодо порядку заповнення та подання Податкової декларації з рентної плати.

Форма податкової звітністі платникам єдиного податку четвертої групи.
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2015 року фіксований сільськогосподарський податок трансформовано в єдиний податок. З метою дотримання вимог чинного податкового законодавства наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку», затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи. З огляду на те, що на сьогодні даними платниками подано декларації за формою, затвердженою наказом Міндоходів України від 30.12.2013 №864, і податкові зобов’язання на 2015 рік нараховуються помісячно, як наслідок, в інтегрованій картці платника податку обліковується податковий борг та умовно нараховані штрафні санкції. Щоб унеможливити виникнення штучного податкового боргу та умовно нарахованих штрафних санкцій, платникам єдиного податку четвертої групи рекомендовано (за необхідності) подати уточнюючі податкові декларації з фіксованого сільськогосподарського податку на 2015 рік.

Переваги подання звітність в електронному вигляді до контролюючого органу для фізичної особи - підприємця
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що підпунктом «в» п.49.3 ст.49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Відповідно до п.48.1 ст.48 ПКУ, податкова декларація складається за формою, затвердженою у порядку, визначеному положеннями п.46.5 ст.46 ПКУ та чинному на час її подання.

Правом на відпустку
Фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи може скористатися правом на відпустку, якщо має одного найманого працівника, який перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку, за наявності належним чином оформлених документів (з обов'язковим зазначенням у заяві на отримання відпустки відомостей про перебування в декретній відпустці такого найманого працівника).

Граничний терміни сплати єдиного внеску для спрощенців
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що граничний термін сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. У разі, якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (пункт 11 розділу IV Інструкції №449).

Платники податку на прибуток витрати, пов’язані з благодійною діяльністю для потреб АТО включають до складу витрат без обмежень
Платники податку на прибуток на період проведення антитерористичної операції до складу інших витрат звичайної діяльності без обмежень та без коригування на різниці включають кошти або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту, лікарських засобів та медичних виробів, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається КМУ, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням, військовим частинам для потреб АТО. Зазначена норма визначена підр. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України.

Де можна ознайомитись з переліком документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів
Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»). Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСКІДД acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів».
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 401).

Про збір податків
Впродовж січня-жовтня 2015 року платниками податків Криворізької південної ОДПІ перераховано до зведеного бюджету 928,0 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб.
За словами заступника начальника Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Алли Талдонової – це на 175,4 мільйони гривень або на 23,3 відсотки більше аналогічного періоду минулого року. Податок на доходи фізичних осіб залишається одним із бюджетоформуючих податків криворізької місцевої скарбниці. Наразі на його долю припадає понад 70 відсотків загальних надходжень до місцевого бюджету.

Майже 380 мільйонів гривень перерахували до місцевого бюджету землекористувачі Криворізької південної ОДПІ
За січень – жовтень 2015 року землевласники та землекористувачі Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області сплатили у місцевий бюджет 372,7 млн.грн. земельного податку та орендної плати. Це на 17,0 млн. грн., або на 4,8 % більше, ніж за відповідний період минулого року. У тому числі 355,6 мільйонів надійшло від юридичних осіб, 17,1 млн. грн. – від фізичних осіб.
Нагадуємо, що плата за землю плата за землю є обов’язковим платежом у складі податку на майно і включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший повинні сплачувати власники землі та землекористувачі, другу – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Криворізька південна ОДПІ: Єдиного соціального внеску стали сплачувати більше
У жовтні 2015 року платники Криворізької південної ОДПІ сплатили єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 99,7 млн. гривень. Це на 15 млн.гривень або на 17,7% відсотків більше, ніж у жовтні минулого року. За підсумками січня-жовтня перераховано 886,7 млн. гривень ЄСВ, що на 13 відсотків, або на 102,2 млн. гривень більше, ніж за відповідний період минулого року.
Нагадуємо, що з 15 вересня запроваджені нові рахунки, відкриті на ім’я органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій. Зазначена інформація розміщена на субсайті Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (в банері «Бюджетні рахунки»).

Криворізька південна ОДПІ: З початку 2015 року до бюджету надійшло 4,8 млн. грн. податку на нерухомість
За 10 місяців поточного року Криворізькою південної ОДПІ до бюджету зібрано 4,8 млн. грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. За жовтень 2015 року до бюджету надійшло 1,4 млн. грн. цього податку.
Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи» внесено зміни щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
З 1 квітня 2014 року для нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, базою оподаткування визначено загальну площу об’єкта оподаткування. Крім того, Законом 71 доповнено перелік об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не є об’єктом оподаткування.

Про організацію роботи щодо єдиного внеску
Листом ДФС України від 27.10.2015 № 39474/7/99-99-17-03-01-17 надано роз’яснення щодо організації роботи щодо єдиного внеску. Зокрема, листом зазначено, що за період з 1 вересня 2015 року платники повинні здійснити перерахунок нарахованих сум єдиного внеску та відобразити такі суми у звітності з єдиного внеску за жовтень – грудень 2015 року.
У разі здійснення платниками перерахунку єдиного внеску, пов’язаного із зміною розміру мінімальної заробітної плати та розміру максимальної величини, з якої справляється єдиний внесок, передбачених Законом України від 17 вересня 2015 № 704-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", штрафні санкції за донарахування платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску фіскальним органом не застосовуються.

Щодо граничного терміну сплати єдиного внеску
Листом ДФС України від 29.10.2015 №39858/7/99-99-17-03-01-17 надано роз’яснення щодо граничного терміну сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого за календарний квартал фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування. Так, на підставі законодавчих норм наголошено, що граничний термін сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. У разі, якщо останній день сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Нарахування пені за порушення строків розрахунків у сфері ЗЕД та строки сплати такої пені
Порушення резидентами, крім суб’єктів, що здійснюють діяльність на території проведення АТО на період її проведення, строків, передбачених статтями 1 і 2 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» або встановлених НБУ згідно з цими статтями, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3% суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом НБУ на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).
Строк сплати нарахованих сум грошових зобов’язань, а саме: штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог валютного законодавства та строків розрахунків у сфері ЗЕД, становить 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.

Про подання звітності з ПДВ суб’єктом господарювання, реєстрацію платника ПДВ якого анульовано
Особа, реєстрація платника ПДВ якої анулюється, зобов’язана подати податкову декларацію з ПДВ за останній звітний (податковий) період, який розпочинається з першого дня такого звітного періоду та закінчується днем анулювання реєстрації платника ПДВ, протягом 20 (40) календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, в якому відбулося анулювання платника ПДВ.
Суб’єкт господарювання має право подати уточнюючий розрахунок у вигляді додатка до такої податкової декларації з ПДВ та виправити помилки за попередні податкові періоди (з урахуванням строків давності). При цьому, починаючи з дати анулювання реєстрації платника ПДВ уточнюючий розрахунок як окремий документ суб’єктом господарювання подаватися не може.

Платникам податку на прибуток
Державна фіскальна служба України надала роз’яснення щодо подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку.
Лист ДФС України від 21.10.2015 № 38881/7/99-99-15-02-01-17 «Про подання податкової декларації з податку на прибуток у разі неотримання прибутку або отримання збитку» розміщено на веб-порталі ДФС України.

Звернутися до органів ДФС можна в електронному вигляді
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що 28.10.2015 набрала чинності стаття 5 Закону України від 02.10.1996 №393/96-ВР «Про звернення громадян» (далі – Закон №393) у редакції Закону України від 02.07.2015 №577-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції». Згідно з цією статтею звернення може бути усним чи письмовим. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).
З електронними поштовими скриньками податкових інспекцій Дніпропетровської області для подання письмових звернень в електронному вигляді можна ознайомитися на головній сторінці офіційного суб-сайту «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» у розділі «ДФС у регіоні», підрозділі «Головне управління» (підрозділ «Контакти»).

Як надати електронне звернення
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається (стаття 5 Закону України від 02.10.1996 №393/96-ВР «Про звернення громадян» ). Таким чином, електронне звернення, якщо воно надсилається без використання електронного цифрового підпису, повинно мати вигляд сканкопії та/або фотокопії.

До уваги платників, які звітують в електронному вигляді
Якщо у платника податків виникають зміни облікових даних, тобто змінюється керівництво (директор, головний бухгалтер або особа, уповноважена вести бухгалтерський облік), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір «Про визнання електронних документів».

Контакт – центром ДФС надано понад 1 млн. відповідей на запитання платників податків та громадян
З початку 2015 року Контакт – центром Державної фіскальної служби надано 1 084,8 тис. відповідей на запитання платників податків та громадян. Більшість з них, 1 048,6 тис. – надано у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надано 33,9 тис. відповідей. З використанням автовідповідача користувачі отримали 2,3 тис. відповідей на свої запитання.
Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.

У допомогу платникам діють електронні сервіси ДФС України
За 10 місяців 2015 року з використанням Бази знань платникам податків було надано 516 письмових консультацій. Станом на 1 листопада База знань налічує 13,9 тис. запитань – відповідей. Для зручності суб'єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на головній сторінці офіційного веб – порталу Державної фіскальної служби у розділі «Запитання – відповіді» Загальнодоступного інформаційно – довідкового ресурсу.
З початку року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання майже 2,2 млн. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС. З початку року ЗІР поповнено новими розділами: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни у законодавстві», «Контакт-центр ДФС», «Антикорупційний сервіс ДФС «Пульс», «Інтерактивна мапа».

Змінився порядок складання звіту про використання коштів на відрядження
Криворізька південна ОДПІ повідомляє, що 06.11.2015 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 29.09.2015 №841 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання». Наказ №841 опубліковано в «Офіційному віснику України» від 06.11.2015 №86.

Публічне обговорення концепції податкової реформи
З метою залучення широкої громадськості та бізнесу до обговорення проекту податкової реформи Міністерства фінансів, за ініціативи Прем’єр-міністра України 6 листопада 2015 року відбулося публічне обговорення в рамках проекту "Національний діалог: обговорення концепції податкової реформи". Публічні дискусії проведено за участі заступника Міністра фінансів України О.Макеєвої, першого заступника голови Дніпропетровської ОДА О.Кужмана, президента Дніпропетровської торгово-промислової палати В.Жмуренко та представниками експертного середовища, бізнесу та громадськості.

Боротьба з конвертаційними центрами у Дніпропетровській області
За словами начальника відділу викриття економічних злочинів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Романа Стародубцева у Дніпропетровській області з початку року ліквідовано 7 центрів конвертацій. Сума проконвертованих коштів складає близько 947 млн. грн. Ймовірні втрати до бюджету склали 156,3 млн.грн. Загальна сума арештованих грошових коштів складає 7,1 млн. грн. Встановлено 38 осіб, причетних до діяльності центрів «конвертацій», з яких 6 оголошено про підозру у здійсненні злочинів. Також, встановлено 73 підприємства транзитних-конвертацій.
Відкрито 29 кримінальних проваджень: 8 з яких – по статті 205 КК України; 10 – по статті 212 КК України; 11 – по інших статтях. Крім того, виявлені 320 підприємств-вигодонабувачів по центрах конвертацій. На відпрацюванні знаходиться 364 підприємства.

Затверджено новий Державний реєстр РРО
Наказом ДФС України від 29.10.2015 року № 829 було затверджено новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. Оновлений Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації Окрім того, тут є перелік апаратів, первинна реєстрація яких заборонена. Діючий реєстр поповнився чотирма новими моделями РРО. Відтак, налічує тепер 140 моделей. Наказ ДФС України від 9 липня 2015 року № 485 втратив чинність

Інформація про реєстрацію платників надходить кожні 2 години
Якщо Ви зареєструвалися в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, кожні 2 години ця інформація в електронному вигляді надходить до інших органів. Органи фіскальної служби, пенсійного фонду та статистики протягом двох годин надають оновлену інформацію зі своїх реєстрів.
Дані про взяття на облік платників є відкритими та оприлюднюються на веб-сайтах: ДФС України: sfs.gov.ua та доступні через банери «Дані про взяття на облік платників податків»; «Реєстр страхувальників». Дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємці можуть бути переглянуті в режимі «Безкоштовний запит» за посиланням: usr.minjust.gov.ua.

Підвищена податкова соціальна пільга працюючому студенту
Якщо студент отримує стипендію з бюджету, то податкова соціальна пільга до заробітної плати такого платника податку не застосовується. Якщо студент, який не отримує стипендію або отримує спонсорську стипендію і одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, такий студент має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150 % при умові, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує у 2015 році – 1710 грн. При цьому він повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету.

Помилився у податковому розрахунку за формою №1ДФ – подай уточнюючий розрахунок
Криворізька південна ОДПІ нагадує: у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Податкового кодексу України ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Уточнюючий податковий розрахунок за формою №1ДФ подається на підставі інформації з попередньо поданого розрахунку і містить інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.

Визначення суми мінімального страхового внеску
Криворізька південна ОДПІ інформує, що відповідно до пункту 5 частини 1 статті 1 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями мінімальний страховий внесок - це сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Фізичні особи – підприємці, які належать до 3 групи платників єдиного податку
Дія п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

Основні зміни в порядку обліку та реєстрації платників ПДВ
ДФСУ в листі від 23.10.2015 р. № 39139/7/99-99-11-01-01-17 розглянула зміни в порядку обліку та реєстрації платників ПДВ. Серед іншого, даним листом зазначено, що наразі: 1) реєстрація бізнесу відбуватиметься протягом 24 годин в контролюючих органах як для резидентів, так і нерезидентів; 2) при взятті на облік у контролюючому органі договору про спільну діяльність або договору управління майном як платника ПДВ уповноважена особа або управитель майна одночасно реєструється платником ПДВ. Реєстрація, як і раніше, проводиться після подання форми № 1-ПДВ та всіх необхідних документів, а також при завершенні всіх митних процедур; 3) строк для реєстрації або зняття з обліку сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму скорочено з 5 до 3 робочих днів.

Нотаріус подає до контролюючого органу інформацію про сплату податку до бюджету
Під час проведення операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про такий договір, включаючи інформацію про його вартість та суму сплаченого податку.

Електронні сервіси скорочують до мінімуму контакт з органами ДФС
Вирішити проблемні питання щодо подання в електронному вигляді податкової звітності та реєстрації податкових накладних платникам податків допоможе Саll-центр, який здійснює інформаційну підтримку та технічну допомогу.
За допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти, факсу та голосового автовідповідача Контакт-центр проводить надання консультацій та інформаційно-довідкових послуг відповідно до Податкового та Митного кодексів України, законодавства з питань сплати єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС України.

Сервіс ДФС України «Пульс» працює цілодобово
При Державній фіскальній службі України працює антикорупційний сервіс «Пульс». Він допомагає у вирішенні проблемних питань, які виникають під час спілкування з службовими особами відомства.
Отже, клієнти фіскальної служби та митниці у разі виникнення проблем при спілкуванні з фахівцями цих відомств, зокрема, коли посадовці зловживають своїм службовим становищем, мають змогу оперативно повідомити про це на номер телефонної лінії: (044) 284-00-07. Антикорупційний сервіс «Пульс» при ДФС України працює цілодобово.

Перевірте свій РРО в оновленому реєстрі
Наказом від 29.10.2015 №829 Державна фіскальна служба України затвердила оновлений Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. У документі перелічено електронні контрольно-касові апарати із вбудованим модемом, які забезпечують передання контрольно-звітної інформації до органів фіскальньої служби та формування контрольної стрічки в електронній формі. Всі електронні контрольно-касові апарати забезпечують передання контрольно-звітної інформації до податкових органів. Перевірити відповідність РРО оновленому Реєстру станом на 01.11.2015 можна на сайті ДФС України у розділі «Інформація про РРО» за адресою: http:// sfs.gov.ua/

Добавить комментарий