1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

2 587 02 587 0

Триває звітування за вересень, 3-й квартал та 9-ть місяців 2015 року
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що податкові декларації, крім випадків, передбачених Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями, подаються за базовий звітний період, що дорівнює: календарному місяцю – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Таким чином, термін надання податкових декларацій за звітний період вересень 2015 року – з 1 жовтня по 20 жовтня включно 2015 року, за 3-й квартал та 9-ть місяців поточного року – з 1 жовтня по 9 листопада включно 2015 року.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізькою південною ОДПІ у січні-вересні 2015 року до бюджету сплачено понад 787 млн. грн. ЄСВ
Протягом січня - вересня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали майже 787,0 млн. грн. Зокрема, у вересні до бюджету сплачено 86,1 млн. грн. ЄСВ.
Нагадаємо, що відповідно до внесених змін перенесено підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з 1 грудня на 1 вересня 2015 року. Таким чином, з 01.09.2015: розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі становить 1378 гривень; розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1378 гривень.
Криворізька південна ОДПІ

Відділ погашення заборгованостей Криворізької південної ОДПІ повідомляє
Правобережна товарна біржа проводить біржові торги з продажу майна, що перейшло у власність держави щодня з понеділка по п’ятницю. Найменування майна: відходи та лом чорних металів у кількості 110 кг. Початкова ціна 165,00 грн.
Біржові торги відбудуться за адресою: м. Кривий ріг, Орджонікідзе, 17а. Довідки за телефонами: (0564) 71-13-90
Криворізька південна ОДПІ

На Дніпропетровщині майже 100% платників ПДВ надають перевагу електронній звітності
Майже 100 відсотків платників ПДВ та 88,4 відсотків платників єдиного соціального внеску Дніпропетровської області прозвітували у вересні 2015 року в органи ДФС, скориставшись мережею Інтернет.
Так, із загальної кількості 17 тисяч 164 дніпропетровських платників податку на додану вартість, у вересні поточного року 17 тисяч 138 суб’єктів господарювання скористалися електронним сервісом ДФС, направивши звітність по e-mail. Це майже на 8 відсотків більше, ніж у вересні 2014 року і складає 99,85 відсотків від загальної кількості платників ПДВ Дніпропетровської області.
Криворізька південна ОДПІ

Підприємці-спрощенці Криворізької південної ОДПІ поповнили місцеві бюджети більш, ніж 35 мільйонами гривень єдиного податку
У місцевих бюджетах Криворіжжя 35,1 мільйон гривень – це сплачений підприємцями – спрощенцями єдиний податок. Порівняно з аналогічним періодом минулого року в області сплачено єдиного податку на 26 відсотів більше. Упродовж 2015 року позитивна динаміка щодо сплати єдиного податку характеризує діяльність як підприємців – фізичних осіб, так і юридичних осіб, котрі обрали для себе спрощену систему оподаткування.
Довідково: протягом 9 місяців 2015 року підприємці – фізичні особи сплатили 22,4 мільйони гривень єдиного податку, юридичні особи – 7,5 мільйони гривень, а сільськогосподарські товаровиробники - 5,2 мільйони гривень єдиного податку.
Криворізька південна ОДПІ

Місцеві бюджети Криворіжжя отримали з початку року 335 млн. грн. земельного податку
За дев'ять місяців поточного року землевласники та орендарі Криворізької південної ОДПІ перерахували до місцевих бюджетів регіону 335,1 млн. грн. земельного податку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження земельного податку збільшилися майже на 14,9 млн. грн., або на 4,4 відсотків.
Також поточного року суб'єкти господарювання, які працюють у сфері роздрібної торгівлі підакцизними товарами, сплатили майже 48,1 млн. грн. акцизного податку.
Крім того, до бюджетів територіальних громад регіону надійшло 35,1 млн. грн. податку на прибуток.
У січні-вересні платники Криворізької ОДПІ перерахували 3,4 млн. грн. податку на нерухоме майно. Всього до місцевого бюджету за 9 місяців спрямовано 1479,1 млн.грн.,що більше показника минулого року на 59,7 млн.грн.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ нагадує про терміни сплати
20 жовтня поточного року останній день сплати: - єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахованого з доходу за вересень 2015 року (крім гірничих підприємств); - авансового внеску з єдиного податку за жовтень 2015 року платниками 1-ї та 2-ї груп; - доплати (за потреби) податкового зобов’язання з акцизного податку на тютюнові вироби після реалізації тютюнової продукції.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ: Платниками податків сплачено більше 80 мільйонів гривень військового збору
За 9 місяців 2015 року до державного бюджету від платників податків надійшло 83,1 мільйон гривень військового збору. Зокрема, у вересні 2015 року перераховано 9,3 мільйони гривень цього платежу. Загалом з початку введення податку його сума досягла 117 мільйонів гривень.
Варто зазначити, що військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ нагадує про своєчасне надання звітності
20 жовтня поточного року останній день подання: - декларації з ПДВ за вересень 2015 року платниками, в яких податковий період дорівнює календарному місяцю; - декларації акцизного податку за вересень 2015 року; - податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за вересень 2015 року платниками, які обрали місячний період звітування, та за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у вересні 2015 року; - податкової декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за вересень 2015 року; - звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів за вересень 2015 року;
Криворізька південна ОДПІ

Оновлені довідники податкових пільг станом на 01.10.2015
Криворізька південна ОДПІ інформує, що ДФС України оновила довідники пільг станом на 01.10.2015: Довідник №76/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету; Довідник №76/2 інших податкових пільг. Оновлені довідники податкових пільг станом на 01.10.2015 розміщені на головній сторінці офіційного веб-порталу (sfs.gov.ua) у розділі «Довідники» (підрозділ «Довідники пільг»).
Криворізька південна ОДПІ

Порушення у сферах застосування РРО
З початку курортного сезону 2015 року підрозділами контролю за проведенням розрахункових операцій ДФС у місцях масового відпочинку громадян було перевірено 1 665 господарських об'єктів. У всіх випадках було встановлено порушення чинного законодавства.
За результатами проведених перевірок: до суб'єктів господарювання – порушників законодавства застосовані штрафні санкції на загальну суму понад 9 млн. грн.; - виявлено 248 фактів діяльності без дозвільних документів; - вилучено з незаконного обігу продукції на загальну суму понад 7 млн. грн.; - проведено 161 хронометраж виторгів, проведених через РРО. Під час хронометражів середньоденна сума виторгів зросла майже на 2,5 млн. грн.
Щодо видів порушень, слід відзначити наступні: проведення розрахунків через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування товару; реалізація товарів, не облікованих за місцем їх реалізації та зберігання у встановленому порядку; реалізація алкогольних напоїв за цінами нижчими, ніж встановлені мінімальні роздрібні ціни; зберігання та реалізація алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного податку з візуальними ознаками підробки та неоприбуткування готівки.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

ДФС України: Виявлено факт ухилення від сплати 45,9 млн. грн. податків
Працівниками податкової міліції у м. Києві зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність у сфері надання послуг з експлуатації нерухомого майна.
З’ясувалося, що вказані посадовці у 2013-2014 роках при будівництві адміністративно-готельного та торгово-розважального центру безпідставно занизили суму валового доходу та завищили суму адміністративних витрат підприємства шляхом використання фіктивних інвестиційних угод. Зазначені дії призвели до ухилення від сплати податків на суму 45,9 млн. гривень. Тривають слідчі дії.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Щодо закриття рахунків з обліку надходжень до бюджетів авансових внесків з податку на прибуток підприємств з 06.10.2015
У зв’язку із внесенням змін до бюджетної класифікації наказом Міністерства фінансів України від 20.07.2015 № 651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації» у частині виключення кодів, передбачених для обліку надходжень авансових внесків з податку на прибуток підприємств, Державна фіскальна служба України повідомляє таке.
Державною казначейською службою України 06.10.2015 здійснено закриття рахунків з обліку надходжень до бюджетів авансових внесків з податку на прибуток підприємств. Враховуючи викладене, перерахування сум авансових внесків з податку на прибуток підприємств повинно здійснюватися платниками на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток підприємств.
Криворізька південна ОДПІ

ДФС України: З початку 2015 року на „Пульс” надійшло майже 7,3 тис. звернень від платників податків та громадян
Протягом січня – вересня 2015 року до антикорупційного сервісу Державної фіскальної служби „Пульс” надійшло 7 255 звернень. Станом на 1 жовтня 2015 року завершено розгляд 6 699 звернень, а заявники сповіщені про результати розгляду.
Нагадаємо, що за допомогою сервісу „Пульс” можна поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби, оперативно та в повному обсязі вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та у митній сфері. Телефон цілодобової лінії (044) 284-00-07.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

ДФС України: Податковою міліцією вилучено фальсифікованого алкоголю на суму понад 5,2 млн. грн.
Співробітниками податкової міліції у м. Києві у рамках розслідування кримінального провадження за ч.ч.1,2 ст.204 КК України та проведення операції „Акциз-2015” викрито підпільне виробництво фальсифікованої горілчаної продукції на території Хмельницької області. На підставі ухвали суду проведено обшуки у складському приміщенні і вантажному автомобілі, яким здійснювалось транспортування фальсифікату.
Вилучені товарно-матеріальні цінності загальною орієнтовною вартістю 6,1 млн. гривень знаходяться на відповідальному зберіганні у м. Києві. Слідчо-оперативні заходи тривають.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Контакт-центром ДФС з початку 2015 року надано 992 тис. відповідей на запитання платників податків та громадян
Протягом січня – вересня поточного року Контакт-центром Державної фіскальної служби надано 992 тис. відповідей на запитання платників податків та громадян. Більшість з них, 958,4 тис. – надано у телефонному режимі. Електронною поштою та факсом надано 31,4 тис. відповідей. З використанням автовідповідача користувачі отримали 2,3 тис. відповідей на свої запитання.
Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Прийняли працівника на роботу – відразу повідомляйте орган фіскальної служби
Згідно з Постановою КМУ від 17.06.2015 № 413, повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх, як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за встановленою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
Криворізька південна ОДПІ

Відповідальність за порушення вимог законодавства про працю
Статтею 41 Кодексу Законів України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці. Зокрема, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту) тягне за собою накладення адмінштрафу на посадових осіб підприємств, фізосіб - підприємців, які використовують найману працю, від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 грн).
Повторне протягом року вчинення такого порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, загрожує штрафом у розмірі від 1000 до 2000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 17000 до 34000 грн).
Криворізька південна ОДПІ

Особливості подання Податкової декларації екологічного податку
Набрав чинності наказ МФУ 17.08.2015 року № 715 "Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку". Податкова декларація екологічного податку за III квартал 2015 року подається за формою, затвердженою наказом ДПА України від 24.12.2010 року № 1010 "Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку", а за IV квартал 2015 року та наступні податкові періоди - за новою формою, затвердженою Наказом № 715.
Криворізька південна ОДПІ

Подання Податкової декларації про майновий стан і доходи
Податкову декларацію про майновий стан і доходи також зобов’язані подавати:
- фізичні особи, які отримують доходи від підприємницької діяльності (ст. 177 Кодексу);
- фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (ст. 178 Кодексу);
- іноземці, які за результатами звітного року набули статус резидента України мають відобразити у річній податковій декларації доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи (пп. 170.10.4 п. 170.10 ст. 170 Кодексу);
- платники податку - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду (п.179.3 ст. 179 Кодексу).
Криворізька південна ОДПІ

Податкова знижка
Метою декларування доходів з фізичних осіб є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам з бюджету сум податку з доходів фізичних осіб надмірно сплаченого з їх заробітної плати у минулому податковому році.
Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, з метою реалізації права на податкову знижку.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених цим Кодексом.
Криворізька південна ОДПІ

Терміни подання річної декларації для отримання податкої знижки
Платники податку, які бажають скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2014 року, повинні протягом 2015 року подати річну податкову декларацію та додаток 6 (перелік сум витрат, що включаються до складу податкової знижки згідно зі ст. 166 Кодексу) до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси (місцем проживання, за яким він береться на облік як платник податків в контролюючому органі).
Контролюючі органи для зручності платників податків проводять необхідну консультаційну допомогу щодо заповнення декларації та безкоштовно видають бланки декларацій.
Криворізька південна ОДПІ

Щодо формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»
Криворізька південна ОДПІ повідомляє, що ДФС України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» (за версією чинною на дату подання повідомлення), яке розповсюджується на безоплатній основі, зокрема розміщено в розділі «Платникам податків про електронну звітність» офіційного веб - порталу Державної фіскальної служби України.
Нагадаємо, що фізичні та юридичні особи можуть отримати безкоштовні ключі електронного цифрового підпису, звернувшись до Акредитованого центру сертифікації ключів у приміщенні Криворізької центральної ОДПІ за адресою: м. Кривой Ріг, проспект Дзержинського, 42.
Криворізька південна ОДПІ

Своєчасно сплатіть ЄСВ
Криворізька південна ОДПІ нагадує суб’єктам господарювання , що з 1 вересня встановлена мінімальна заробітна плата у розмірі 1378 гривень, отже за ІІІ – квартал потрібно сплатити ЄСВ в сумі - 1323,47 грн.
Особливу увагу звертаємо на несплату (пеперерахування) або несвоєчасну оплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ, за що накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно несплачених сум (п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону 2464). А також, відповідно до п.10 ст.25 ЗУ№2464-VІ, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Криворізька південна ОДПІ
Відображення у звітності компенсації середнього заробітку мобілізованого
Роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування незалежно від того, має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги чи ні (пп. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу).
У разі повернення коштів з державного бюджету в межах компенсації середнього заробітку працівника, призваного на військову службу під час мобілізації, на особливий період, роботодавець проводить перерахунок щодо повернення податку і зазначає результати перерахунку у податковому розрахунку (форма № 1ДФ) у періоді, в якому було проведено таке повернення, з від’ємним значенням.
Криворізька південна ОДПІ

Дохід від продажу нерухомого майна: оподатковувати військовим збором чи ні
Чи оподатковується військовим збором дохід, отриманий фізичною особою — резидентом від продажу нерухомого майна?
Оскільки об’єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід фізичної особи — резидента, до якого включається частина доходу від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями ст. 172 Податкового кодексу, то сума такого доходу оподатковується збором за ставкою 1,5%.
Водночас не є об’єктом оподаткування військовим збором сума доходу, отримана фізичною особою — резидентом від операцій з продажу нерухомого майна відповідно до п. 172.1 вищезазначеної статті.
Криворізька південна ОДПІ
Оподаткування військовим збором орендної плати
До загального місячного (річного) доходу платника податку включаються, зокрема, інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Податкового кодексу (пп. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу), та дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Кодексу (пп. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Кодексу). Ставка збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу.
Таким чином, сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна, підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.
Криворізька південна ОДПІ

Допомога по вагітності та пологах не є об’єктом оподаткування
Від оподаткування військовим збором звільняютьсядоходи, що згідно з розділом IV цього Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.
Оскільки сума допомоги по вагітності та пологах, яку отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, не включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, то вона не підлягає оподаткуванню військовим збором.
Криворізька південна ОДПІ
Дивіденди є об’єктом оподаткування
Відповідно до пп. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у пп. 165.1.41 п. 165.1 ст. 165 цього Кодексу).
Під терміном «пасивні доходи» слід розуміти, зокрема, такі доходи, як дивіденди.
Враховуючи зазначене, оскільки дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб — резидентів (нерезидентів), включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, такий дохід підлягає оподаткуванню військовим збором за ставкою 1,5%.
Криворізька південна ОДПІ

Від платників податків Криворізької південної ОДПІ надійшло до бюджету понад 800 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб
З початку 2015 року року Криворізькою південною ОДПІ забезпечено надходженя до бюджету 836,5 млн. гривень податку на доходи фізичних осіб, виконання прогнозних показників становить 115,3%. Цей показник на 161,8 млн. гривень більший показника аналогічного періоду минулого року. Впродовж вересня 2015 року до місцевих бюджетів надійшло 91,8 млн. гривень податку, що на 18,4 млн.грн. більше відповідного періоду минулого року.
Нагадуємо, податок на доходи фізичних осіб сплачується суб’єктами господарювання при виплаті найманим працівникам заробітної плати та в інших випадках, передбачених нормами Податкового кодексу України. Доходи, нараховані (виплачені) впродовж цього року, оподатковуються за ставкою 15 відсотків. Щодо доходів, які в календарному місяці перевищують десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків (у 2015 році - до суми, яка перевищує 12180 грн.).
Криворізька південна ОДПІ
Збільшено вартісний критерій для основних засобів
З 1 вересня 2015 року збільшено вартісний критерій для віднесення матеріальних активів до основних засобів, а саме з 2500 гривень до 6000 гривень. Такі зміни внесені у підпункт 14.1.138 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України Закон України від 17.07.2015 року № 655-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків”.
Криворізька південна ОДПІ

Внесок Криворізької південної ОДПІ до Зведеного бюджету перевищив 2,8 млрд. гривень
Зусиллями платників податків Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області за 9 місяців звітного року до бюджетів усіх рівнів було сплачено понад 2 мільярди 817,9 мільйонів гривень податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Про це повідомляє начальник Криворізької південної ОДПІ Вячеслав Лідер.
Зазначена сума перевищує надходження аналогічного періоду минулого року на 668,3 мільйони гривень. Приріст платежів становить 31,1 відсоток. За словами керівника податкової інспекції із перерахованої за січень-вересень 2015 року суми до державного бюджету надійшло 1 мільярд 338,8 мільйонів гривень, Місцевий бюджет за цей час збагатився на 1 мільярд 479,1 мільйон гривень.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізькою південною ОДПІ додатково до бюджету спрямовано понад 200 тис. гривень
В ході проведення заходів по легалізації праціників, які не працевлаштовані роботодавцями, додатково до бюджету сплачено 99,6 тис.грн податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску 219,1 тис. грн. Про це повідомила заступник нчальника управління – начальник відділу адміністрування податку з доходів фізичних осіб Криворізької південної ОДПІ Тетяна Степанова.
З початку 2015 року з метою дотримання законодавства фізичними особами-підприємцями, які здійснюють діяльність у роздрібній та оптовій торгівлі, діяльність в сфері громадського харчування, пасажирських та вантажних перевезень, надають медичні та стоматологічні послуги, комп’ютерні, СТО та інші послуги проведено масово-роз’яснювальну роботу по легалізації найманих працівників з 752 ФОП. За результатами проведеної роботи легалізовано 1148 найманих працівників.
Криворізька південна ОДПІ

Криворізька південна ОДПІ нагадує фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування
Набув чинності Закон України від 17 вересня 2015 року № 704-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік». Закон опубліковано в газеті «Голос України» 19 вересня 2015 року №174.
Зокрема законом передбачено, що з 1 вересня поточного року мінімальна заробітна плата становить 1378 грн.
Звертаємо увагу, що фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе за вересень поточного року розраховують та сплачують єдиний внесок, враховуючи вищезазначені зміни.
Криворізька південна ОДПІ

Законом щодо зменшення податкового тиску на платників податків передбачено
Криворізька південна ОДПІ повідомляє, що Законом України від 17.07.2015 №655-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків", передбачено, що тимчасово, до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн. грн. штрафи, нараховані на суми податкового зобов'язання, які платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати податкового зобов'язання.
Також платникам дозволено не нараховувати пеню при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання впродовж 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання.
Криворізька південна ОДПІ
Скористайтесь новим сервісом ДФС України
За допомогою нового електронного сервісу громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати інформацію, чи зареєстрований конкретний реєстратор розрахункових операцій (РРО) в органах ДФС.
Так, наприклад, будь-який громадянин, придбавши товар в магазині, за отриманим фіскальним чеком може перевірити чи зареєстрований в органах ДФС касовий апарат, на якому продавцем товарів або послуг був роздрукований цей фіскальний чек. У свою чергу, суб’єкт господарювання завдяки сервісу, зокрема, може отримати дані щодо фіскальних номерів РРО, найменування суб’єкта господарювання (прізвища, імені, по батькові), дату реєстрації, номер останньої книги обліку розрахункових операцій (КОРО), зареєстрованої на такий РРО та дати її реєстрації тощо.
Сервісом можна скористатися на офіційному порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у розділах «Інформація про РРО» та «Інформація про книги ОРО».
Криворізька південна ОДПІ
Як сплачується транспортний податок
Об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, які використовувались до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тисяч гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування.
Транспортний податок сплачується: – фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення; – юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації.
Криворізька південна ОДПІ

ДФС України: Податкова міліція виявила факт відмивання коштів на суму 765 млн. грн.
Співробітниками податкової міліції Центрального офісу з обслуговування великих платників податків зареєстроване кримінальне провадження за ч.3 ст.209 та ч.3 ст.212 КК України щодо фізичних та посадових осіб комерційного банку.
Встановлено, що зазначені особи протягом 2012-2015 років здійснювали та сприяли зняттю готівкових коштів із рахунків підприємств з ознаками фіктивності через каси свого банку, розташовані у містах Дніпропетровську та Києві.
Кошти знімались нібито для здійснення операцій із закупівлі сільськогосподарської продукції. Загальна сума коштів, знятих з рахунків підприємств становила 765 млн. гривень. Тривають слідчі дії по встановленню кола осіб, причетних до скоєння зазначеного кримінального правопорушення.
Криворізька південна ОДПІ

Платникам транспортного податку: Якщо автомобіль продано/придбано в середині року
Якщо юридична особа протягом року придбає автомобіль, який підлягає оподаткуванню, їй необхідно подати декларацію протягом місяця з дня виникнення права власності на авто. Водночас, податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Попередній власник визначає податок за період з 1 січня звітного року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування (пп. 267.6.5 ПКУ).
Криворізька південна ОДПІ

Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб
Фізична особа – платник податків для отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків щодо сум своїх отриманих доходів та утриманих податків матиме можливість сформувати запит в електронному вигляді. Сформований запит підписується електронним цифровим підписом та відправляється на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС». За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.
Криворізька південна ОДПІ
Якщо прострочена сплата ліцензії
При простроченні сплати дія ліцензії призупиняється, а за торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії передбачено штраф – 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 17 тис. грн.
Крім зазначеного вище штрафу за роздрібну торгівлю алкоголем без ліцензії, передбачено також штраф за роздрібну торгівлю через РРО (КОРО), не зазначений у ліцензії у розмірі 200 відсотків вартості товару, реалізованого через такий РРО, але не менше 10 тис. грн.
Криворізька південна ОДПІ

Як подати Повідомлення про прийняття працівника на роботу в електронному вигляді
Для подання Повідомлення засобами електронного зв’язку ДФС України розроблено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», яке розповсюджується на безоплатній основі, зокрема, розміщено в банері «Електронна звітність» в розділі «Платникам податків про електронну звітність» офіційного веб-порталу ДФС України (http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/). В даному програмному забезпеченні платникам надана можливість сформувати Повідомлення про прийняття працівника на роботу, накласти електронно-цифровий підпис та направити його до Єдиного вікна податкової звітності.
Криворізька південна ОДПІ

Перелік податків, від яких звільнено підприємців „спрощенців”
Відповідно до п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків:
- податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої - третьої групи (фізичної особи) та оподатковані згідно з гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» ПКУ;
- податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену п.п. 1 п. 293.3 ст. 293 ПКУ;
- податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності.
Криворізька південна ОДПІ

До уваги платників податків! Змінені рахунки для сплати єдиного внеску!
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що 15 вересня 2015 року вступили в дію небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій.
Детальна інформація розміщена на офіційному порталі ДФС України (sfs.gov.ua: Головна/Анонси).
Криворізька південна ОДПІ

Відповідальність за неподання подання податкових декларацій
Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) передбачена статтею 120 Кодексу, а саме:
- неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;
- ті ж самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Криворізька південна ОДПІ

Для оперативного реагування на скарги і звернення громадян та суб’єктів господарювання створено «Пульс»
Криворізька південна ОДПІ нагадує, сервіс ДФС «Пульс» створений для оперативного реагування на скарги і звернення громадян та суб’єктів господарювання щодо некоректного ставлення, перевищення повноважень або неякісного обслуговування працівниками служби. Телефон «Пульсу» (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.
Для зручності платників податків у програмному модулі «Пульс» запроваджено окрему тематику звернень «Система електронного адміністрування ПДВ». Це сприяло проведенню якісного аналізу питань, що виникають у платників у зв’язку з введенням системи електронного адміністрування ПДВ, та прискоренню опрацювання інформації щодо роботи системи.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Добавить комментарий