1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

36bc1640fdefНа запитання читачів криворізької газети «Баба-Деда» відповідають співробітники Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області

- З якого часу поновлюють виплату пенсії після звільнення з роботи або змінюють порядок її виплати після звільнення з посади?
- Виплату пенсії криворіжцям в повному обсязі поновлюють з наступного дня після звільнення з роботи. Порядок виплати змінюється з дня що настає за днем звільнення з посади.

- Чи можливо віднести пенсіонерів до категорії таких що не працюють, на підставі даних системи персоніфікованого обліку?
- Чи можливо вважати особу такою, що не працює у період, коли сплата страхових внесків відсутня?
- Чи вважають станом на 01.04.2015 цю особу такою, що не працює, за відсутності інформації про сплату страхових внесків за 2014 рік?
- Вирішення питання щодо віднесення особи до таких, що не працюють залежить від даних, наявних у трудовій книжці криворіжского пенсіонера, даних системи персоніфікованого обліку внесків та в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

- Пенсіонер з Кривого Рогу працює на умовах цивільно-правового договору. Чи виплачуватимуть пенсію в період отримання доходу за виконану роботу?
- Якщо криворізький пенсіонер працює не на умовах трудового договору або виконує роботи на підприємствах, в установах, організаціях або у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, пенсію виплачують у розмірі 85%, але не менше чк 1423,50 грн.
У пункті 1 статті 11 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зазначено, що такі особи належать до працівників, за яких сплачують відповідні внески.
Згідно з пунктом 2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. № 22-1, документами які підтверджують, що особа не працює (не здійснює діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахуванням єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), є: трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу, які надає відділ персоніфікованого обліку, та відомості про відсутність інформації щодо державної реєстрації фізичної особи – підприємця за наявними в органі, що призначає пенсію, даними.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», особа надає на вимогу органу, що призначає пенсію, документи, що засвідчують відповідні відомості (зокрема й копію трудової книжки із записом про працевлаштування та/або копію цивільно-правового договору).

Добавить комментарий