1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

аааааааааааааааааааааааДошкільні та загальноосвітні навчальні заклади звільняються від сплати земельного податку
Закон України від 17.07.2015 №654-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для надання освітніх послуг дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами недержавної форми власності» з 1 вересня 2015 року від сплати земельного податку звільняються дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (пункт 282.1 статті 282 Податкового кодексу України доповнено підпунктом 282.1.4).
Криворізька південна ОДПІ

Спрощується порядок обліку осіб, які здійснюють операції за товарами
З 30.08.2015 набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 15.06.2015 №552 «Про затвердження Порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами», який опубліковано в «Офіційному віснику України» від 31.07.2015 №58.
Відповідно до наказу №552 спрощується порядок обліку осіб, які здійснюють операції за товарами. Зокрема, встановлено, що дійсні на дату набрання чинності наказом №552 картки обліку осіб, які здійснюють операції з товарами, застосовуються як витяги із реєстру осіб, які здійснюють операції з товарами, до внесення змін до такого реєстру щодо відомостей, які зазначені у картці обліку осіб чи отримання витягу із реєстру.
Криворізька південна ОДПІ

Нові форми податкових декларацій платників єдиного податку
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що МФУ наказом від 19.06.2015 р. № 578 затвердило форми податкових декларацій платників єдиного податку: форму податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця; форму податкової декларації платника єдиного податку групи 3 (юридичної особи); форму податкової декларації платника єдиного податку групи 4. Звертаємо увагу, що згідно із п. 46.6 ПКУ, нові форми декларацій (розрахунків) набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулось їх оприлюднення.
Криворізька південна ОДПІ

Тема «гаряча лінія» - «Операція «Урожай — 2015»
На початку серпня 2015 року Криворізькою південною ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Операція «Урожай-2015»». На запитання платників податків надавав відповіді начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Криворізької південної ОДПІ Євген Кретов.
Одним із актуальних питань, що надійшло на «гарячу лінію», було: В який термін податковий агент повинен перерахувати ПДФО до бюджету у разі нарахування пайщикам доходу з орендної плати за землю (паї)?
Відповідно до пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 розділу IV ПКУ, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.
Криворізька південна ОДПІ

Перерахувати ПДФО у разі виплати пайщикам доходу з надання в оренду земельні ділянки
В ході проведення телефонного зв’язку «Гаряча лінія», головною темою якого було проведення операції «Урожай», надійшло запитання: В які терміни необхідно перерахувати ПДФО у разі виплати пайщикам доходу з надання в оренду земельні ділянки?
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 15% або 17% (якщо сума доходу перевищує 12 180грн.). Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).
Криворізька південна ОДПІ

Записи у трудових книжках найманих працівників ведуть підприємці
Форму трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю та Порядок реєстрації трудового договору затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 08.06.01 №260
Цей Порядок поширюється на фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.
Укладений в письмовій формі трудовий договір між працівником і фізичною особою у трьох примірниках, один примірник роботодавець зобов’язаний подати на реєстрацію до державної служби зайнятості за місцем свого проживання у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи. Записи про реєстрацію та зняття з реєстрації трудового договору дають право фізичній особі внести записи до трудової книжки працівника про прийняття та звільнення його з роботи.
Криворізька південна ОДПІ

Увага роботодавців!
Криворізька південна ОДПІ звертає увагу, що юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу, зокрема, у разі: фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску – у 30-тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;- порушення інших вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної зарплати.
Криворізька південна ОДПІ

Добавить комментарий