1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

аааааааааааааааааааааааПлатникам ПДВ: зменшено кількість обов’язкових реквізитів у податковій накладній
Відповідно до листа ДФС України від 29.07.2015 №27651/7/99-99-19-03-02-17 до внесення відповідних змін до форм податкової накладної/розрахунку коригування, у частині виключення з них реквізитів, які не передбачені новою редакцією пункту 201.1 статті 201 Кодексу, а також реквізитів, які втратили актуальність у зв’язку із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ, податкова накладна/розрахунок коригування складаються за формою, встановленою Порядком №957, але з урахуванням норм Закону №643.
Керуючись листом ДФС України №27651, з дати набрання чинності Законом №643 платники ПДВ при складанні податкової накладної/розрахунку коригування можуть не заповнювати в їх заголовній частині поля реквізитів, які не визначені пунктом 201.1 статті 201 Кодексу як обов’язкові, а саме: - місцезнаходження (податкова адреса продавця); - місцезнаходження (податкова адреса покупця); - номер телефону (продавця та покупця); - вид цивільно-правового договору, його номер та дата; - форма проведених розрахунків.
Криворізька південна ОДПІ

Облік найманих працівників у підприємця
Пунктом 297.3 статті 297 Податкового кодексу України платник єдиного податку виконує передбачені Кодексом функції податкового агента у разі нарахування (виплати,надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.
При цьому, облік найманих працівників підприємець повинен вести самостійно з додержанням умови перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.
Криворізька південна ОДПІ

Підприємницька діяльність на ринках України
Фізичні особи – підприємці можуть здійснювати підприємницьку діяльність на ринках України та бути платниками єдиного податку першої групи у разі, якщо не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень ( п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України ).
Звертаємо увагу на те, що не може бути платником єдиного податку першої групи фізична особа – підприємець, яка здійснює продаж товарів у магазині, розташованому на території ринку.
Криворізька південна ОДПІ

Підприємцям, які перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування
Криворізька південна ОДПІ нагадує, що підприємці, які перейшли в другому кварталі із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію про майновий стан та доходи за результатами звітного кварталу, в якому відбувся такий перехід (тобто за другий квартал 2015 року подати податкову декларацію про майновий стан та доходи до 11 серпня).
Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно та сплачують до бюджету у строки - до 15 серпня та до 15 листопада поточного року.
Криворізька південна ОДПІ

Не допускаєйте штрафних санкцій
Несвоєчасна сплата зобов’язань та порушення термінів подання звітності тягне за собою фінансову, адміністративну і навіть кримінальну відповідальність відповідно до норм Податкового кодексу України.
Зокрема, якщо платник податку подає податкову декларацію (розрахунок) з порушенням граничних термінів подання, застосовується штрафна санкція у розмірі 170 гривень за кожну неподану (несвоєчасно подану) податкову звітність.
У разі встановлення протягом року з дати винесення податкового повідомлення-рішення таких дій (несвоєчасного подання) повторно, штрафна санкція застосовується у розмірі 1020 гривень за кожне таке несвоєчасне подання.
Криворізька південна ОДПІ

Право на отримання податкової знижки діє до кінця року
Криворізька південна ОДПІ нагадує громадянам міста щодо умов отримання податкової знижки.
Податкова знижка може бути нарахована виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки - платника податку, а так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера Облікової картки - платника податку.
Податкова знижка нараховується тільки в межах розміру заробітної плати, одержаної протягом звітного року. Інші суми доходів, одержаних платником податку, в розрахунок для визначення суми податку, що підлягає поверненню у зв’язку з наданням податкової знижки, не приймаються.
Криворізька південна ОДПІ

Книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат
Мінфін наказом «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» від 19.06.2015 р.№579 затвердив форму Книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість); Порядок ведення книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість; форму книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість); Порядок ведення книги обліку доходів і витрат для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.
Книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість) і книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість), зареєстровані до набрання чинності наказу №579 , діють до їх закінчення.
Криворізька південна ОДПІ

Добавить комментарий