1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

аааааааааааааааааааааааВиправлення платником податків помилок, допущених у звіті про суми податкових пільг
Платники податків, які користувались податковими пільгами за січень – червень 2015 року зобов’язані надати до податкової інспекції за місцем реєстрації Звіт за шість місяців поточного року у термін не пізніше 10 серпня 2015 року.
Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених СГ до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 29.03.2011 №167. Формою Звіту, яка затверджена Порядком №1233, та Порядком №167 не передбачено механізм подання платником уточнюючого Звіту у зв’язку з виправленням допущених помилок. З урахуванням того, що звіт про суми податкових пільг складається наростаючим підсумком з початку року, то помилки, допущені платником податків протягом року, необхідно виправляти у наступному Звіті у межах звітного року.
Криворізька південна ОДПІ

Граничний розмір орендної плати змінився
З 24 липня 2015 року набрав чинності Закон України від 30.06.2015 №557-VIII «Про внесення зміни до статті 288 Податкового кодексу України щодо граничного розміру орендної плати». До набрання чинності Закону №557 пунктом 288.5 ПКУ з внесеними змінами та доповненнями визначено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки; не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової.
Законом №557 пункт 288.5 статті 288 Кодексу доповнено підпунктом 288.5.3, відповідно до якого річна сума платежу може перевищувати граничний розмір орендної плати, встановлений у підпункті 288.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
Криворізька південна ОДПІ

Податкові зміни: Хто не застосовує РРО
РРО не застосовуються платниками єдиного податку: І групи; ІІ і ІІІ груп (фізособи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.
Криворізька південна ОДПІ

РРО: Новації у законодавстві
На фізосіб-підприємців, які є платниками єдиного податку й не зареєстровані платниками ПДВ, не поширюються вимоги: вести в порядку, установленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки — загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Криворізька південна ОДПІ

Суб’єктам господарювання, які здійснюють розрахункові операції
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції, зобов’язані в разі виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей або пошкодження письмово чи засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків.
Криворізька південна ОДПІ

Щодо невиключення з Держреєстру моделей РРО
Не підлягають виключенню з Державного реєстру моделі РРО, що раніше пройшли первинну реєстрацію й використовуються суб’єктом господарювання, до спливу строку їх служби (строку, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність таких реєстраторів, у тому числі — комплектувальних виробів та їх складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті, за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів). Строк між первинною реєстрацією РРО та датою їх виключення з Державного реєстру не повинен бути меншим семи років.
У разі зміни законодавчих вимог до використання РРО виробник (постачальник) зобов’язаний за наявності технічних можливостей здійснити доопрацювання РРО.
Криворізька південна ОДПІ

Звіт з екоподатку за ІІ квартал подається до 10 серпня 2015 року
Платники екологічного податку (у т.ч. — бюджетні установи) у період із 1 липня до 10 серпня 2015 року (включно) повинні подати до територіальних органів ДФС податкові декларації з екологічного податку за II квартал.
Наразі є чинною форма декларації, затвердженої наказом ДПАУ від № 1010 від 12.2010 р. Вона вже застаріла у зв’язку зі скасуванням екоподатку за викиди пересувними джерелами забруднення, але нову форму ще не затверджено. Згідно із п. 46.6 ПКУ, нові форми декларації набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення. Оскільки період звітування розпочався, то звітувати за II квартал 2015 року установам — платникам екоподатку доведеться за старою формою.
Криворізька південна ОДПІ

До уваги платників єдиного податку
Мін’юст повідомив про держреєстрацію наказів Мінфіну: «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» № 578 від 19.06.2015 р та № «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» від 19.06.2015 р.
Криворізька південна ОДПІ

Добавить комментарий