1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

аааааааааааааааааааааааОподаткування доходу, отриманого в спадщину (подарованого)
Для оподаткування доходів у вигляді спадщини передбачені ставки податку в розмірах 0%, 5% від вартості об’єкта оподаткування в залежності від ступеня споріднення та 15% (17%) у випадку успадкування будь-якого об’єкта від спадкоємця-нерезидента і будь-якого об’єкта, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента
Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, і зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями-резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини. При цьому нотаріус видає спадкоємцю-нерезиденту свідоцтво про право на спадщину за наявності документа про сплату таким спадкоємцем податку з вартості об’єкта спадщини.
Криворізька південна ОДПІ

До уваги платників єдиного податку
Мін’юст повідомив про держреєстрацію наказів Мінфіну: «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» № 578 від19.06.2015 р та № «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» від 19.06.2015 р.
Криворізька південна ОДПІ

Про військовий збір і новації законодавства щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування
Фахівцями Криворізької південної ОДПІ проведена зустріч з платниками податків, в ході якої обговорювались питання адміністрування військового збору та змін до законодавства по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. У зустрічі прийняли участь заступник начальника ОДПІ Алла Талдонова та начальник управління доходів і зборів із фізичних осіб Євген Кретов.
Податківці разом із присутніми проаналізували зміни та новації законодавства по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, зокрема, виконання умов застосування понижуючого коефіцієнту.
Також на зустрічі розглядалось питання сплати та звітності по військовому збору. Зокрема, було зазначено, що фізособи-підприємці, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу, відображають у річній податковій декларації та сплачують у строки, передбачені для сплати ПДФО за відповідний період. Було зауважено, що першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізосіб-підприємців є 2015 рік. Строк його сплати — до 19 лютого 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ

Про електронне адміністрування ПДВ
Із 1 липня 2015 року на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховують кошти в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що надає право для реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування. Запровадження такої системи спрямоване на зниження ризиків формування фіктивного кредиту й унеможливлення отримання неправомірного відшкодування ПДВ із бюджету, скорочення обсягів тіньової економіки в країні та витрат держави на адміністрування ПДВ.
Окрім того, система електронного адміністрування ПДВ зменшує вплив людського фактору та сприяє зменшенню рівня корупції. Також зменшується кількість обтяжливих для бізнесу звірок і перевірок, скорочується число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість та спрощується звітність із ПДВ.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Ненадання інформації про об’єм розрахункових операцій у разі пошкодження телекомунікаційної мережі
Суб’єкт господарювання не несе відповідальність за неподання такої звітності, якщо строк неподання звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок і копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, із реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку не перевищує 72 години та водночас наявні відповідні документи, які підтверджують факт пошкодження телекомунікаційної мережі, відключення електроенергії чи ремонт модему.
Разом із тим суб’єкти господарювання, які використовують РРО, уведені в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, мають право не подавати електронні копії розрахункових документів до 1 січня 2016 року.
Криворізька південна ОДПІ за повідомленням ДФС України

Пільгу щодо земельного податку мають не всі категорії пенсіонерів
Громадяни, які є землевласниками й землекористувачами, повинні сплатити земельний податок за 2015 рік не пізніше 28 серпня 2015 року. Статтею 281 ПКУ передбачено пільги щодо сплати земельного податку для таких категорій громадян: інвалідів І та ІІ групи; фізичних осіб, які виховують 3-х і більше дітей віком до 18 років; пенсіонерів (за віком); ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичних осіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Криворізька південна ОДПІ

Землевласникам — фізичним особам про звільнення від сплати податку за земельні ділянки
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється лише на одну земельну ділянку за кожним видом використання в межах граничних норм: для ведення особистого селянського господарства ― у розмірі не більш як 2 гектара;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): а) у селах ― не більш як 0,25 гектара, б) в селищах ― не більш як 0,15 гектара, в) у містах ― не більш як 0,10 гектара; - для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 гектара; - для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 гектара; - для ведення садівництва — не більш як 0,12 гектара.
Для отримання пільги громадянин має подати до територіального органу ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки документи, що посвідчують його право на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення тощо). Мешканці Центрально-Міського, Дзержинського та Інгулецького районів м. Кривого Рогу можуть звертатися за довідками по телефону (0564)92-36-00 та за адресою вул. Пушкіна, 4а, каб.407 ( 4 поверх).
Криворізька південна ОДПІ

Добавить комментарий