1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Як стало відомо Весь Кривий Ріг з посту Руслана МОРОЗА, 10 квітня 1942 об 11:30 у Кривому Розі німці розстріляли двох українських самостійників – Ганну Максимець і Сергія Шерстюка

260421 4 min

Сергій Шерстюк до арешту був головою міської управи Кривого Рогу, одночасно займаючи в підпіллі ОУН пост окружного провідника.

Ганна Максимець очолювала жіночу референтуру окружного проводу ОУН, легально працюючи, під ім’ям Галина Коваленко, організаційним референтом окружної управи «Просвіти». Саме вона і залучила до націоналістичного руху С. Шерстюка, будучи його квартиранткою.

Обоє були заарештовані в Кривому Розі за підпільну працю 14 січня 1942 з групою інших діячів ОУН (Тиміш Семчишин, Методій Павлишин, Михайло Пронченко, Теодор Найдич, Іван Потапенко, Степан Кумин, Іван Климчук та ін.) Більшість із них загинули від рук нацистів впродовж січня–квітня того ж року.

Розстріл Шерстюка і Максимець відбувся на околиці міста біля протитанкових ровів, де тіла вбитих і поховані в спільній могилі.

Невдовзі підпільники-націоналісти Криворіжжя на місці розстрілу вночі таємно встановили на могилі пам’ятник з написом: «Шерстюк Сергій і Анна Коваленко впали на посту в боротьбі за волю України. Розстріляні німецькими окупантами. Смерть окупантам! Честь і слава героям!»

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Історія Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Коментарі   

-1 #2 Прохожий 05.08.2022, 07:54
Да ничем
Цитата
0 #1 Иван 06.04.2022, 15:10
Ну а чем в подполье они занимались? Листовки клеили, немцев убивали, шахты взрывали?
Цитата

Додати коментар