1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Як повідомляє Управління культури виконкому Криворізької міської ради, по всій Україні – безліч архітектурних пам’яток, якими у свій час пишалися і які були епіцентром історичних подій. Та вони й нині не втратили історичної цінності

030220 29 min

Також читайте - У Криворізькій бригаді школярам розповіли про Національну гвардію

Кривий Ріг – не є виключенням. На території міста налічується 18 пам’яток архітектури, що перебувають на державному обліку. Серед них, наприклад, Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії ім. Тараса Шевченка та будівля залізничного вокзалу (станція Кривий Ріг-Головний).

А чи здогадуються студенти одного з найбільших університетів Кривого Рогу, що навчальний корпус ДВНЗ «Криворізький національний університет», що розташований у Центрально-Міському районі по вулиці Пушкіна, 44, є також пам’яткою архітектури.

4 жовтня 1922 року розпочав роботу Криворізький вечірній робітничий технікум, що знаходився неподалік від станції Вечірній Кут. В 1929 р. технікум було перетворено у вечірній робітничий інститут, у 1931 р. – у Криворізький гірничорудний інститут, перший вищий навчальний заклад на Криворіжжі.

У зв’язку з розширенням закладу по вулиці Пушкінській (сучасна Пушкіна) було збудовано дві споруди: у 1930-1932 рр. – учбовий корпус гірничорудного інституту, у 1940 р. – так званий «лабораторний корпус», в якому діяв залізорудний робфак. Останній був першим п’ятиповерховим будинком у місті, та був побудований за авторським проєктом архітектора Михайлова.

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Додати коментар