Як повідомляє прес-служба «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПАТ АМКР заявляє про тиск з боку податкового органу
Січень 2025 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» стурбоване проведенням в листопаді 2024 року перевірки з питання дотримання вимог податкового законодавства України з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за період, який по суті вже двічі перевірявся.
Більше того, результат попередньої повторної перевірки був успішно оскаржений ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в судовому порядку, за результатами розгляду цієї справи судами трьох інстанцій було прийнято рішення на користь товариства.
Процедури зі сплати податків компанією відбуваються з урахуванням чинного закону та судової практики, у повній відповідності до підходу, який використовується іншими гірничодобувними компаніями.
Товариство подало заперечення на акт даної перевірки, оскільки висновки податкового органу, як і саму перевірку, вважаємо неправомірними. Варто також зазначити, що і у колег по галузі аналогічні спори із податковою щодо порядку нарахування рентної плати за аналогічні періоди є вже розглянутими, а рішення судів на користь платників ренти набрали чинності.
Наразі товариство отримало податкове повідомлення-рішення (на загальну суму 1 349 874 073, 26 грн.), і в подальшому використає усі можливі правові засоби для його оскарження.
Мауро Лонгобардо, генеральний директор «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Прикро усвідомлювати, що у ці складні часи ми знову вимушені відстоювати свою позицію у справі, яку вже вважали вирішеною, в тому числі в судовому порядку. Йдеться про звинувачення в бік «АрселорМіттал Кривий Ріг» у начебто ухилянні від сплати рентних платежів за надра за минулі 2015-2019 роки. Ми вважаємо претензії податкового органу безпідставними. Компанія, що працює у складі світової корпорації, звертається до держави і вимагає цивілізованого підходу у вирішенні спору, прозорих та рівних умов для всіх учасників нашої галузі».
Довідково: Цей спір стосується підходу до розрахунку ренти. Під рентною платою розуміється загальнодержавний податок, який справляється за користування надрами для видобування корисних копалин (в даному випадку руди). «АрселорМіттал Кривий Ріг» видобуває у кар’єрі відносно бідну залізну руду з вмістом заліза 34-35%. Вона проходить чотири стадії подрібнення. А далі, щоби виробити залізорудний концентрат, подрібнена у пил руда має подолати довгий шлях глибокого збагачення (магнітну сепарацію, гідроциклони, дешламацію). У кінцевому продукті вміст заліза вже вдвічі більший - 65-68%. Різницю між первинною переробкою сировини і її якісної зміною прекрасно розуміють усі гірники та металурги, тому уся галузь використовувала метод нарахування ренти на руду. Він був загальноприйнятий у галузі. І цей принцип розрахунку ренти відповідає вимогам Податкового кодексу України (у редакції яка діяла в період, що перевірявся), що неодноразово доводили у судах.
Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг
Коментарі
Я теж ii знав) З кримiнального свiту ii багато хто знав
Не задарма лонгобардський цап утримує маринюкську курву для задоволення потреб з щомісячною зарплатнею 155 тис. грн.
Стрічка RSS коментарів цього запису