Як запевняє підприємство «Автомагістраль-Південь», Кривий Ріг буде з чистою водою! Але точну дату такого дива поки що не називає
Поруч із магістральним водогоном Кривого Рогу, «Автомагістраль-Південь» збудує ще одну нитку трубопроводу та вирішить проблему скиду шахтних вод.
Шахтні води утворюються внаслідок діяльності найбільших гірничорудних підприємств Кривбасу та накопичуються в ставку балки Свистунова (гідротехнічна споруда неподалік Кривого Рогу, зведена в середині 1970-х).
Шахтні води містять високі концентрації хлоридів, сульфатів, брому, йоду, натрію, калію і магнію.
Вода із ставка зазвичай раз на рік скидається в Інгулець.
Це не загрожувало місту, коли Кривий Ріг отримував воду з Дніпра.
Але тепер Кривий Ріг забезпечується водою з Інгулця - ще влітку на повну потужність запрацював новий магістральний водогін.
Трубопровід має відвести шахтні води нижче водозабору.
Забруднюючі речовини не потраплятимуть у воду, яка подається у місто.
Для даних цілей розпочато влаштування 6,6 кілометрів трубопроводу діаметром 1 м.
Одночасно на самому магістральному водогоні компанія вже завершує пуско-налагодження систем автоматичного управління. Система виключає ризик аварійних ситуацій, спричинених людським фактором (помилками операторів). Попередня вартість робіт - 450 млн.грн.
Практично завершено облаштування бомбосховищ для експлуатуючого водогін персоналу.
«Водогін працює, компанія виконала роботу якісно і вчасно. В рекордні терміни вдалось закупити у виробників та доставити в Україну десятки кілометрів труб. Саме такі труби наразі застосовуються для будівництва водогонів у більшості країн ЄС. Кривий Ріг з водою, ділянки над трубопроводами рекультивовані та вже використовуються аграріями. Тепер вирішимо питання скиду шахтних вод і забезпечимо безперервну роботу водогону протягом всього року», - зазначив генеральний директор «Автомагістраль-Південь» Микола Тимофеєв.
ІСТОРІЧНА ДОВІДКА
Кривий Ріг залишився без води у червні 2023 року. Після підриву Каховської ГЕС вода з Дніпра припинила надходити у Південне водосховище, з якого місто забезпечувалось водою. Найближча до міста вода була у річці Інгулець, але це декілька десятків кілометрів.
«Автомагістраль-Південь» знадобилося лише декілька місяців, щоб у тестовому режимі запустити першу частину водогону, перекинувши води Інгульця до каналу, який наповнює Південне водосховище. На повну потужність водогін запрацював на початку літа 2024 року.
Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг
Коментарі
Сразу побежал поскакал под калитку своей маман она меня влупила сковородкой по башке, теперь я не дурачок, а идиот
yahooею
Ц-Г район никогда и не знал что такое нормальня вода
Не прикрывайся промисловим містом идиот!
Берлин, Мюнхен, Штутгарт, Нюрнберг, Эрланген, Франкфурт-на-Майне, Кёльн - потребуют в разы больше воды твоей криворожской помойки! А мешканцы выышеозначенных городов пьют воду чистейшую из крана на кухне.
Стрічка RSS коментарів цього запису