Зелена планета
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Громадський діяч Олександр ВІЛКУЛ звітує про готовність Кривого Рогу до опалювального сезону. Чи можна вірити юридично неіснуючій «Раді оборони міста»?

Ремонт тепломереж влітку в Кривому Розі

Передостання нарада з підготовки до опалювального сезону перед пуском тепла.
Про неї розповідає громадський діяч Олександр ВІЛКУЛ...

Цього року початок опалювального сезону буде раніше, щоб за 2 тижні до настання холодів встигнути провести всі пуско-налагоджувальні роботи (Точна дата НЕ НАЗИВАЄТЬСЯ).

Лише цифри та факти про проведену роботу, та стан на сьогоднішній день на підставі актів, які видає Державна інспекція з енергетичного нагляду України та доповідей керівників підприємств.

1. КОМУНАЛЬНІ ПІДПРИЄМСТВА ТА УСТАНОВИ (зона відповідальності міста)

Лікарні
На сьогодні всі 29 закладів охорони здоров'я (лікарні й амбулаторії) отримали паспорти готовності до зими від Держенергронагляду. Проведено гідравлічні випробування, всі готові до прийому теплоносія. Для розуміння - отримання паспорта готовності свідчить про те, що всі внутрішні мережі установи перевірені і готови до прийому теплоносія, який до кожної конкретної будівлі має подавати теплогенеруюче підприємство. У закладах охорони здоров'я міста встановлено 157 генераторів. Створено необхідний запас бензину та палива. Також, створено запас питної та технічної води на 5 днів. У лікувальних закладах обладнано 11 Пунктів Незламності.

Освіта
На сьогодні 299 шкіл, дитячих садків та ін. закладів освіти отримали паспорти готовності. Це 97%. 3%, що залишилися, отримають найближчим часом. У них тривають роботи з тепломодернізації. Встановлено 316 генераторів. Ще понад 30 буде встановлено найближчим часом. Створено запас палива. На базі закладів освіти створено 118 Пунктів Незламності. І ще 32 нових готові на 98%. Зараз триває їхнє доукомплектування.

Соціальні установи
З 14 установ – 100% готові. Системи промиті та заповнені водою. Встановлено 25 генераторів, у тому числі на 45-125 кВт. Зроблено резервний запас палива.

Заклади культури
З 42 установ паспортів готовності отримали 41. У ПК "Центральний" закінчується внутрішній ремонт труб. До початку опалювального сезону буде 100%. Там працюватиме 31 Пункт Незламності, з них 9 нових. Усі забезпечені генераторами та запасом палива.

Пункти Незламності
У місті вже функціонує 213 Пунктів, також коштом міського бюджету облаштовано 58 нових, частина вже працює, частину доукомплектують усім необхідним. Усі Пункти на базі міських установ укомплектовані генераторами, старлінками, аптечками, буржуйками, обладнані кімнати матері та дитини. Для генераторів створено резервний запас палива.

ТЕПЛОГЕНЕРАЦІЯ

Із 4 теплопостачальних підприємств, що працюють у Кривому Розі, у комунальній власності лише одне - КП «Тепломережа». Загалом підприємство має 65 котельних, які обслуговують житловий фонд, а саме 47% споживачів міста. Планові ремонти проведено на кожній котельні. На 18 котельнях встановлено додаткове обладнання для підкачування води. Повністю покладено нову трубу на 18 кілометрах теплотрас. Виконано реконструкцію 10 котлів, ще 2 резервних у роботі.

Готовність основного обладнання, насосів та електрообладнання до подачі тепла – 100%. Водою заповнено 80% магістральних та 70% внутрішньоквартальних мереж.

Йде реконструкція однієї з котелень із встановленням газотурбінних генераторів (це установки, які виробляють електрику з газу). Буде встановлено 2 когенераційні установки потужність яких 1,5 МВт. Це необхідно для безперервної роботи котельні під час можливих блекаутів.

Також йде реконструкція котельні на вул. Криворіжсталі з установкою нової блочно-модульної котельні для перемикання частини потужностей великої котельні «Криворіжсталь».

Також, на котельнях Тепломережі встановлено 75 потужних генераторів із необхідним запасом дизельного палива. При цьому, треба розуміти, що у разі блекаутів зможуть працювати на генераторах 59. А 6 великих котелень підживлюються від високовольтних ліній 6000В. Працювати на генераторах вони не можуть, тому що не існує високовольтних генераторів.

КП «Кривбассводоканал»

У Кривому Розі 6 рівнів підйому води. Усього на підприємстві встановлено понад 100 генераторів, з них 69 безпосередньо на об'єктах водопостачання. Якби цього не було зроблено, то при кожному відключенні електроенергії вода зливалася б із системи і на її наповнення потрібно було б 2-3 дні. Усі насосні станції 1-3 підйомів забезпечені генераторами та паливом для їх роботи у разі блекаутів. Це головне - це водозабір з водосховищ, подача води до основних насосних станцій і подача води до районних водопровідних станцій. 4-й підйом забезпечений пересувними генераторами.

4-6 підйоми - це подача води для споживачів, в більшості - це насоси, що підкачують у підвалах будинків. Внутрішньобудинкові насоси – це відповідальність управителів. Тим не менш, за рахунок міського бюджету цього року виділено гроші для забезпечення підкачувальними насосами та автономними джерелами живлення ще 108 багатоквартирних будинків. А також, на забезпечення генераторами ще 151 будинку, які вже обладнані підкачувальними насосними агрегатами. Ці генератори передаються главам будинків та ОСББ за їх бажанням для використання на внутрішньобудинкових мережах.

Щоб вам дали генератор на будинок – з цим питанням звертайтесь до своєї райради.

За цей рік, у дуже складних умовах, у тому числі нестачі працівників, підприємством замінено 18 км водопровідних та 3 км каналізаційних мереж.

Підприємство повністю забезпечене реагентами та коагулянтами, а також запасом хлору на місяць вперед (більше місяця не можна зберігати за нормами).

2. ПІДПРИЄМСТВА, ЩО НЕ ПЕРЕБУВАЮТЬ У ПІДПОРЯДКУВАННІ МІСТА ТА НЕ КЕРУЮТЬСЯ НИМ

Теплогенерація

АТ «Криворізька теплоцентраль». Це підприємство входить до структури НАК «Нафтогаз України» і фактично управляється з Києва. Місто, згідно із законом, не може втручатися у діяльність підприємства. Це 6 великих котелень, які мають подавати тепло майже 50% населення міста. При цьому з 6 великих котельнь, цього підприємства, технічно може працювати від генераторів тільки дві котельні, а 4 підживлені від високовольтних ліній.
Як доповіло керівництво цього підприємства, на сьогодні воно на 87% готове до опалювального сезону. При цьому магістральні та квартальні системи зараз наповнюються водою. Замінено 17 км труб.

Сподіваємося, що таких проблем у підприємства, як були торік із постачанням тепла мешканцям Кривого Рогу, цього року не буде. Але наразі підприємство має 57 зауважень від Держенергонагляду. Для роботи на об'єктах підприємством задіяно 25 бригад, зокрема виділених НАК «Нафтогаз» та іншими компаніями.

Є ще дві теплопостачальні компанії - ТОВ «ДУРБ» та «Кривбастеплоенерго», які мають 8 локальних котелень. Вони доповіли про 100% готовність.

Ще одна приватна котельня КЗРК, яка має опалювати 16 будинків, поки що взагалі не подавала заявку про отримання паспорта готовності. Будемо з ними працювати.

Енергетика

На 22 км високовольтних ліній 150 кВт замінені дроти, ще 24 км - на лініях 35 кВт. При цьому енергетиками, там, де це було можливо, перепідключили та вивели з системи аварійних відключень насосні Водоканалу. Енергетики одержують паспорти готовності до 15 листопада – так передбачено нормами. Говорячи про енергетику, треба розуміти, що є світло чи ні - залежить не стільки від місцевих енергетиків, а скільки від енергосистеми країни в цілому (якщо це не прямі прильоти електропідстанціями міста). Рішення про відключення приймають Укренерго та ДТЕК. Місто не має жодного впливу ні на терміни, ні на місця вимкнення.

ОСББ та управителі
Вони повідомляють про різний рівень готовності - від 95 до 100%. Ще раз наголошу, що паспорти готовності їм видає не місто. Для підготовки житлових будинків управителями виконано поточний ремонт 30 тис.м2 покрівель у 444 будинках; заміну 9 тис. п.м. будинкових трубопроводів в 1382 будинках; ремонт 22 тис. п.м. міжпанельних швів на 222 будинках. Саме управителі відповідальні за прийом тепла у будинках. Всім керуючим компаніям і ОСББ необхідно посилити підготовку до прийому тепла, відкрити засуви, здійснити спуск повітря з труб та провести інші заходи необхідні для прийому тепла.

ПТУ та ВНЗ
Вони підпорядковуються Міністерству освіти України та рішення про прийом теплоносія приймають самостійно. Є ймовірність, що там, де заняття в них проходять онлайн і де на опалення їм не буде виділено гроші, туди подача тепла не здійснюватиметься.

Такі цифри та факти на сьогодні.
Те, що зроблено містом та комунальними підприємствами в сьогоднішніх вкрай складних умовах, це фактично максимум того, що можна було зробити взагалі, вважає О. Вілкул.

- Ми не знаємо, якою буде ця зима. Експерти кажуть, що світла може не бути по 12 годин на добу. А електроенергія – це також і тепло, і вода. Також ніхто не застрахований від нових ударів по критичній інфраструктурі, - резюмує громадський діяч...

Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Коментарі   

0 #1 Григорій 17.10.2024, 11:07
Не знаю як де, але у нас (Тернівсьеий район) ще міняють труби опалення.
Цитата

Додати коментар