В редакцію Весь Кривий Ріг звернулись представники «ГО "Фундація сталого розвитку Криворіжжя", яку підіймають тему, яка має купу протиріч та аргументів
Мобільний зв'язок – це невід’ємна частина нашого життя, з року в рік збільшується кількість станцій мобільного зв’язку саме в житлових районах міста.
За всіма нормами вони безпечні, а рівень електромагнітного випромінювання відповідає межам граничної норми. Але ми, жителі, маємо право переконатись в цьому.
З відомих причин, влітку 2023 року, в Кривому Розі одна із потужних станцій мобільного зв’язку, яка покривала вагому частку покриття мобільної мережі, в тому числі і Карачунів, фізично перестала функціонувати, тоді на допомогу прийшла голова ОСББ Політехнічна №73, дозволивши збільшити потужність антени на своєму будинку.
Предісторія
Багато питань у мешканців виникло до такої станції на будинку №73 вулиці Політехнічний. Пристрій спочатку був встановлений на іншому будинку мікрорайону, але доволі швидко мешканці того будинку вирішили від нього відмовитись, бо як за словами деяких жителів багато хто пов’язував проблеми зі здоров’ям саме з встановленою антеною.
Спільним рішенням прилад прибрали та встановили на будинок №73.
Прилад вже на момент встановлення мав верхні граничні норми дозволеної потужності.
Але з плином часу дозволені граничні норми ЕМП зросли і офіційно прилад міг збільшити свою потужність, що нещодавно і сталось.
У мешканців мікрорайону є немало питань, на які немає відповідей
По-перше, чи відповідає рівень ЕМП в діапазоні житлових будинків гранично дозволеним нормам?
По-друге, хто контролює це питання?
По-третє, чи є рішення загальних зборів ОСББ з встановленим Законом кількістю відсотків співвласників того будинку, де встановлений прилад?
По-четверте, чи були громадські слухання мешканців мікрорайону?
По-п’яте, чи є збігом той факт, що один із голів ОСББ Андрій Артеменко, який встановлював на будинках, де колись був головою, антени, з фактом його керівництва підприємством, яке теоретично та офіційно може надавати послуги з вимірювання ЕМП, тобто, можливо, виступати гарантом безпечності приладу, що може бути підставою щодо законного функціонування антени? Можливо і ні, цей факт потрібно перевіряти.
Але за збігом обставин, у деяких голів ОСББ, які разом із Андрієм Артеменко входять в громадську організацію «Рада голів ОСББ Кривого Рогу», і в тому числі у голови ОСББ Політехнічна №73 Бєльчєнко Катерини, на будинках з’явились пристрої.
Так хто же контролює рівень ЕМП, гарантуючи його безпечність?
Раніше цим займалась Санітарно-епідеміологічна станція в Кривому Розі.
В нас була лабораторія ЕМП і не було ніякої проблеми замовити послугу з вимірювання, також були і обов’язковими регулярні перевірки та отримання замовником відповідних висновків.
Наразі, у зв’язку з оптимізацією санстанції, процедури суттєво спростили.
І те, що колись без проблем виконували в нашому місті, тепер виконують найближче в Дніпрі.
Щодо приватних підприємств, які можуть теоретично офіційно надавати дані послуги, активісти знайшли лише одне, в складі директорів якого є і Андрій Артеменко.
Активісти звернулись до Дніпропетровського центру контролю профілактики хвороб з проханням провести дослідження ЕМП, але ми розуміємо, що то займе немало часу. Тому ми також замовили дослідження і в одній із акредитованих лабораторій України.
В цій статті ми не робимо висновки, ми співставляємо інформацію з відкритих джерел. Наша ціль – впевненість в безпечності тих речей, які нас повсякчас оточують.
Юрій ПОТУПЧИК,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг
Коментарі
Или навалить кучу
1. Повалити мачту.
2. Порубати кабелі.
3. Кинути 220 на радіокабель.
Стрічка RSS коментарів цього запису