Зелена планета
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (3 Votes)

У місті розпочався опалювальний сезон. Однак для власниці однієї з квартир першого поверху у багатоквартирному будинку №5 по вулиці Мартіна Шимановського на Гданцівці в Кривому Розі Олександри Лісевич це означатиме тільки те, що тепер вона отримуватиме немаленькі рахунки по оплаті за тепло, не маючи можливості там проживати через холод

Магазин на Гданцівці в Кривому Розі не платить за опалення

Проблема - у сусідстві з магазином, де вирізано всі прилади централізованої системи опалення. І ця конфліктна історія дуже цікава тим, що для КП «Криворіжтепломережа» всі споживачі рівні, але є «рівніші». А різні комісії-перекомісії результатом своєї діяльності мають нуль на виході, якщо не мінус. Що стосується вже не тільки тепла.

ХАРКІВ'ЯНИ НЕ ВИТРИМАЛИ І З’ЇХАЛИ

Квартира, що дісталась Олександрі Лісевич у спадок від бабусі, є суміжною з магазином, який було передбачено у багатоквартирному будинку згідно з проектом. І проблемі з централізованим опаленням квартири уже не один рік. Отримуючи рахунки за тепло, Олександра змушена була обігріватись електрокаміном. При цьому щорік з обігрівом ставало і дорожче, і гірше. Останніми роками, маючи літніх хворих батьків, вона жила разом з ними, у іншому будинку.

А в своїй квартирі минулої зими дала прихисток внутрішньо переміщеним особам з Харкова, однак ті змушені були з’їхати, бо не витримали температури 12 градусів і сказали: робіть щось, там жити просто неможливо.

Тобто, людина володіє нерухомістю, але не може користуватись нею цілий рік ні для власного проживання, ні для здачі в оренду.

Проблема в тому, розповідає Олександра, що у суміжному з її квартирою магазині «Лідер» взагалі немає труб і приладів опалення, він відрізаний від централізованого постачання теплової енергії. Як і сусіднє з магазином приміщення, де знаходиться ритуальна фірма. Але чи правильно після того було підключено заново внутрішньобудинкову систему, одному богу відомо та колишнім жеківським слюсарям. Адже всі ці роботи виконувались без будь-якого проекту.

При цьому Тепломережа на скарги відповідала, що теплоносій на будинок подається належних параметрів, мовляв, шукайте причину у внутрішньобудинковій системі, за яку відповідає управитель. А «Дивобуд» з причиною неналежного опалення частини квартир так і не розібрався. Годі було сподіватись і на комісію райвиконкому, яка не вважала за потрібне навіть спуститись у підвал будинку, обмежившись свідченнями мешканців з тієї його частини, де проблем з теплом немає.

Це просто якась криворізька екзотика: котельня майже у дворі, а частина будинку мерзне.

ГЕТЬ БАТАРЕЇ І ТРУБИ?

Співвласники будинку, які потерпають від холоду, вже й не пригадають точно, коли проблеми з теплом почалися, але пов’язують їх з появою у приміщеннях магазину орендатора Артура Пашиняна. Хоча сам Пашинян стверджує, що прилади опалення були вирізані ще попереднім власником-алкашем.

Так чи інакше, але відсутність труб та приладів централізованого опалення в приміщеннях магазину є фактом, який не спростуєш. При цьому демонтаж відбувся без дозволу на це міської міжвідомчої комісії і без влаштування іншої системи опалення.

Як стверджує орендатор і фактично вже власник приміщень магазину Пашинян, два чи три рази на будинок виходила комісія КП «Криворіжтепломережа» і складала акт про відсутність приладів опалення. А оскільки приладів нема, то, мовляв, і питань по оплаті за централізоване тепло до нього жодних не було. Ніяких рахунків ніхто не пред’являв.

- Особисто мені заявили, що ми й копійки не винні... Самі працівники Тепломережі, це не я придумую, - стверджує він.

Який цікавий прецедент!
Так, може, всі, кому дорого платити за тепло, давайте масово демонтувати прилади опалення?

Тільки чомусь громадяни, які встановили автономні системи опалення в квартирах, але не отримали в свій час дозволів на від’єднання від системи централізованого опалення, досі марно оббивають пороги і виходять з протестами під Тепломережу та Теплоцентраль.

Попри відсутність у їхніх квартирах батарей і наявність автономних систем опалення, вони продовжують отримувати рахунки за централізоване тепло. І зіскочити з цього тепер можуть тільки в разі відключення від централізованого опалення всім будинком.

Відключення від централізованого опалення окремих приміщень на сьогодні законодавчо не передбачено. Але і у ті роки, коли було передбачено, для цього потрібен був дозвіл міжвідомчої комісії міськвиконкому.

Якщо ж згадати останній довоєнний опалювальний сезон, коли вартість гігакалорії вчергове зросла, і було вперше застосовано так звану 315-ту Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, на темі тепла у місті фактично спалахнув майдан. Одна за одною реєструвались петиції до міської ради, так чи інакше пов’язані з постачанням теплової енергії та платою за неї. ФОПи і юридичні особи, що ведуть свою діяльність у багатоквартирних будинках, виходили під міськвиконком.

Нова вартість гігакалорії і застосовані до них згідно з Методикою коефіцієнти тоді вжарили їх так, що вони криком кричали: дайте нам відрізатись від централізованого опалення. Ні, відповідали їм, тільки разом з усім будинком, а хто демонтує прилади опалення самовільно, той все одно отримуватиме рахунки по оплаті за тепло. Виступаючи тоді з трибуни міської ради, Сергій Мітін запевняв, що очолюване ним КП «Криворіжтепломережа» у своїй діяльності керується виключно чинним законодавством.
Однак з огляду на ситуацію щодо будинку №5 по вулиці Мартіна Шимановського цього не скажеш.

«КРАЩЕ ВЕРНУ БАТАРЕЇ І ТРУБИ»

За словами пана Пашиняна, востаннє комісія з Тепломережі була на будинку тоді, коли встановлювали загальнобудинковий лічильник на тепло. Це відбувалось на виконання закону про комерційний облік теплової енергії. І навіть після цього, запевняє Пашинян, рахунків на оплату за тепло він не отримував, а якби отримував, то, мовляв, обов’язково б заплатив. Ясна річ, він категорично заперечує, що «порішав» це питання з тепловиками в неофіційний спосіб.

- Прийшли, подивились. Я кажу: готовий заплатить за тепло. А мені кажуть: ви не будете платити, тому що у вас немає опалювальних приладів, - розказує Пашинян.
І цією словесною красою просто не можна намилуватись.

Тобто, після встановлення загальнобудинкового лічильника і запровадження комерційного обліку вартість всього спожитого тепла перекладалась на власників квартир, хоча мала б перекладатись на власників квартир і нежитлових приміщень. Та ще й із застосуванням відповідного коефіцієнту до того ж магазину, де двері відчиняються набагато частіше, ніж у квартирі.

Звернувшись у КП «Криворіжтепломережа» щодо того, на якій підставі магазин було відрізано від централізованого опалення, Олександра Лісевич отримала по суті знущальну відповідь: «Процедура отримання погодження на відключення та порядок вжиття заходів по відключенню від централізованого опалення передбачено відповідними нормативно-правовими документами, які обов’язкові для виконання на території України, а саме:
до 17.09.2019 року це питання було врегульоване Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 N4. З 17.09.2019 року це питання регулюється наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 липня 2019 року №169 «Про затвердження Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води». Повноваження надання дозволу на відключення споживачів від системи централізованого опалення, відповідно до чинного законодавства, покладено на органи місцевого самоврядування».

Тобто, вона питає, на якій підставі відключено конкретне окреме приміщення в будинку, а їй відповідають, на якій підставі теоретично можуть бути відключені окремі будинки.

Тоді через Контакт-центр теплогенеруючого підприємства вона поцікавилась, чи є власник приміщень магазину споживачем КП «Криворіжтепломережа». Їй відповіли, що так, на підставі індивідуального договору на надання послуги з постачання теплової енергії з... 05.10.2021 - тобто, з дати оприлюднення такого договору, а, отже, публічного приєднання до нього, на виконання нового закону про житлово-комунальні послуги. Хоча діяльність свою у будинку Пашинян веде 16 років.

Однак, стверджує, ніяких рахунків він і надалі не отримував, про необхідність оплати йому ніхто навіть не натякав. Не кажучи вже про стягнення заборгованості через суд. І тільки нещодавно було отримано повідомлення про необхідність оплати за тепло на суму понад 200 тисяч гривень.

На це в Тепломережу написали листа про відсутність приладів опалення і знову запросили на будинок комісію. Та цього разу в Тепломережі запропонували сплатити або укласти договір реструктуризації боргу.

За такого повороту, стверджує Пашинян, він краще відновить прилади і знову підключиться до системи централізованого опалення, аніж платити ні за що.

А Лісевич, мовляв, не може жити в квартирі не тому, що холодно, - вона не може жити, щоб кудись не писати.

- Просто це питання ось-ось виникло. До цього не було, ми платили б із задоволенням. Для нас теж було великим питанням, чому лише тиждень тому (пред’явили рахунок- Авт.), а не 10 років тому. Кого чекали? Хіба хтось переховувався? - каже Пашинян.

І це питання з точки зору правомірності дій та бездіяльності КП «Криворіжтепломережа» є дійсно дуже цікавим.

КОМІСІЯ НА КОМІСІЇ І КОМІСІЄЮ ПОГАНЯЄ

І проблема тепла не єдина, що розвела по різні сторони барикад викладачку вузу і колишнього працівника правоохоронного органу у високому званні. Ведучи діяльність у двох торгових залах, він без будь-яких дозвільних документів прибудував до будинку ще й халабуду для торгівлі овочами. Каже, йому просто цілують за це руки. Вважає, що його прибудова не псує естетичний і архітектурний вигляд будинку.

А Лісевич вважає, що це не тільки псує вигляд будинку, а й неприпустимо, тому що незаконно. Її скарга на незаконну прибудову була розглянута у міськвиконкомі на засіданні комісії по розгляду звернень у сфері містобудівної діяльності. Ухвалили про незаконну споруду проінформувати Центрально-Міський райвиконком, щоб він вжив заходів по демонтажу.

А Центрально-Міський райвиконком розглянув питання цієї прибудови на засіданні районної постійно діючої комісії з упорядкування тимчасових об’єктів для здійснення підприємницької діяльності.

Ухвалили, що примусово звільнити земельну ділянку під вказаним об’єктом «можливо», але у райвиконкому немає таких повноважень. Тому написали листа у департамент містобудування та архітектури міськвиконкому.

Та поки місто пише в район, а район у місто, Пашинян тим часом, як розповів він сам, найняв фірму, яка зайнялась питанням узаконення його халабуди.

- Вони були у виконкомі, пропонували купу варіантів. Там сказали: добре, ми вам подзвонимо, скажемо, який варіант можна використати. Подзвонимо, ви прийдете і почнете оформлювати, - говорить Пашинян.

І це при тому, що в місті діє мораторій на встановлення тимчасових споруд.

- А якщо я зроблю прибудову, мені цікаво, її теж можна буде узаконити заднім числом? - резонно ставить питання Олександра Лісевич. - Мені ця халабуда естетично заважає. Тут був прекрасний куточок, парк, архітектура, а тепер смітник, і нікому не заважає. І мене це дуже дивує. На комісії у міськвиконкомі Пашинян влаштував істерику, казав, що у нього зараз буде то інфаркт, то інсульт, розказував, що у нього син воює, а донька професор. А яким чином це дає право на незаконну прибудову? Я людина законослухняна. Але інші порушують, і успішно порушують. Я ж наче в місті живу, не в лісі. Коли він цей курятник прибудував, я зрозуміла, що ніхто нічого не контролює. Кожен, виходить, може щось собі прибудувати? А з приводу того, що йому цілують руки та інших його заяв, то скажу, що в театр Шевченка його прийняли б без конкурсу. Район пише, що його оштрафували на 900 грн, і на тому, схоже, все. Ми живемо не в правовій державі. Якби знесли цю халабуду, це було б сигналом для інших не чинити протизаконно. А так, я зрозуміла, кожен може городити, що хоче.

Наталія ШИШКА,
«Домашня газета»,
ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Коментарі   

-1 #5 коту 15.11.2023, 20:32
Цитую кіт Матрацкін:
В ось Рудана стверджує

РУДАНА - ГНУСНЫЙ ШАЛМАН ПРОДАЖНЫХ ВИЛКУЛЯТОРСКИХ ПИДАРАСОВ И БЛЯДЕЙ, БОРЗОПИСЦЫ ХУЕВЫ...
Цитата
-1 #4 Григорію 15.11.2023, 20:29
Шишак - это такой себе малчык для битья у вилкулоидских педерастов. Престарелая сука с молодыми любовниками живет так, как вам и не снилось. А ее пиздеж по написаному вилкулоидскими выблядками сценарию, давно никого не ебет и по большому счету многим похуйю
Цитата
-1 #3 Григорій 15.11.2023, 12:31
Шишка мешкає у власному будинку і опалення у неї є давно. Але вона про це не пише, як і її однопартійці - силолюдівці і самонеміч.
Цитата
-1 #2 наталя 15.11.2023, 10:47
все як завжди
Цитата
0 #1 кіт Матрацкін 14.11.2023, 16:13
В ось Рудана стверджує, що КМК виділяє майжк озон, а не задушливі, червоні викиди птлу, сморіду, канцерогенів.
Це тато-мер "підтримку" від індуса рдержав.
Цитата

Додати коментар


✅ Рейтинг українських казино онлайн з ліцензією КРАІЛ. Найкращі бонуси та фриспіни для нових гравців!

✅ Легальні онлайн казино України на реальні гроші із бонусами для нових гравців